PDA

Zobacz pełną wersję : EOS 500d problem z punktem AF



ros
15-04-2010, 21:00
Witam,

zauważyłem dziś dziwną ułomność mojego eosa, jeden punkt AF wyraźnie gorzej ostrzy od innych, sprawdzałem przy różnych warunkach oświetleniowych, nawet zapiąłem lampę, by wspomagała swoim AF - dalej to samo. Jeden punkt w prawym górnym rogu ma straszliwe problemy z ostrzeniem. Sprawdzałem na 4 różnych obiektywach (Canon 50 1,8 Canon EFS 18-55, Tamron 28-75 2,8, Tamron 10-24 3,5) na wszystkich jest dokładnie to samo. Co ciekawe pozostałe punkt z tym samym przedmiotem testowym radzą sobie błyskawicznie.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co to może być?

będę wdzięczny za każdą pomoc.

pozdr
ros

pawciolbn
15-04-2010, 22:35
odpowiem pytaniem na pytanie.. a jak z wpływem czystości (pyłki, rysy itp.) na detektor AF? może się mylę, ale to chyba może mieć wpływ... ee?? yyy?? ;)

.

ros
15-04-2010, 22:50
odpowiem pytaniem na pytanie.. a jak z wpływem czystości (pyłki, rysy itp.) na detektor AF? może się mylę, ale to chyba może mieć wpływ... ee?? yyy?? ;)

.

Czyściłem lustro, nic to nie zmieniło. Body jest w miarę nowe, bo pochodzi z września 2009 r. i raczej nie było używane w extremalnych.

Tommii
15-04-2010, 23:00
Czyściłem lustro, nic to nie zmieniło. Body jest w miarę nowe, bo pochodzi z września 2009 r. i raczej nie było używane w extremalnych.

Tu nie chodzi o lustro tylko o to co jest za nim. Podnieś delikatnie palcem lustro to na dole zobaczysz dziurę w której są czujniki AF. Dmuchnij tam gruszką. Morze siadł jakiś pyłek na tym czujniku.

ros
16-04-2010, 00:12
Tu nie chodzi o lustro tylko o to co jest za nim. Podnieś delikatnie palcem lustro to na dole zobaczysz dziurę w której są czujniki AF. Dmuchnij tam gruszką. Morze siadł jakiś pyłek na tym czujniku.

Bingo! Strzał w 10tkę. Jak ręką odjął. Dzięki wielkie za błyskawiczną pomoc :)

misieek
16-04-2010, 10:50
Tu nie chodzi o lustro tylko o to co jest za nim. Podnieś delikatnie palcem lustro to na dole zobaczysz dziurę w której są czujniki AF. Dmuchnij tam gruszką. Morze siadł jakiś pyłek na tym czujniku.

Gdzie uczulają by palcem lustra nie podnosić :P

pawciolbn
16-04-2010, 20:34
jestem genialny :)

a tak na serio.. podobny problem miałem w pracy z 30D.. niestety pyłki lądują nie tylko na lustrze czy matówce.

.