PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić takie zdjęcie?



theflog
14-04-2010, 22:06
Witam! Mam pytanie jak zrobić takie zdjęcia jak na stronie http://www.kross.pl/, chodzi mi szczególnie o zdjęcie z warsztatem? Więcej jest tam ps, czy ostry obiektyw i sprzęt studyjny? Może ktoś mi podpowie jak zrobić taka fotkę?

mate00sh
14-04-2010, 22:23
Warsztat to najprawdopodobniej dwa zdjęcia (patrz bluza kolesia po lewej - najwyraźniej ktoś obciął w niej plecy). Co do sprzętu studyjnego to mi wygląda na jeden duży softbox z prawej na ludzi. I tyle. Żadnej finezji.

theflog
14-04-2010, 22:31
A teraz proszę się nie śmiać, pytanie początkującego, czy da się zrobić takie zdjęcie Eos350 i 50 1,4, chodzi mi szczególnie o ostrość? Jeśli tak to w jaki sposób?

jinks
14-04-2010, 23:01
A teraz proszę się nie śmiać, pytanie początkującego, czy da się zrobić takie zdjęcie Eos350 i 50 1,4, chodzi mi szczególnie o ostrość? Jeśli tak to w jaki sposób?

musisz trafić AF-em, zmniejszyć i wyostrzyć:)

suchyHc
15-04-2010, 05:23
Nie zrobisz takiej foty tym zestawem, bo nie będziesz miał takiego pola widzenia 50mm na cropie. Będziesz musiał odejść dalej, przez co fota straci perspektywę obserwatora będącego blisko sytuacji. Użyto tu conajmniej dwóch lamp, jeśli to nie jest składanka z większej ilości zdjęć.

mate00sh: nie wiem jak jedną lampą chcesz uzyskać takie kontrowe światło :p Looknij na dłonie, twarze i cienie uchwytów na szufladach po lewej.

theflog
15-04-2010, 07:44
W takim razie z innej strony. Zdjęcie jest ostre, a kolory mocno nasycone to jest efekt obróbki w ps?

mk307
15-04-2010, 08:46
No raczej, ostrość w CS można poprawić, kolory też, zdjęcia nie kładą na kolana, wystarczy na forum Naszym podejrzeć http://www.canon-board.info/forumdisplay.php?f=38, wiele wyjaśni i pomoże zrozumieć CS

myslidar
15-04-2010, 08:47
Jest ostre bo obiektyw był sporo przymknięty. Dobre wywołanie RAW i zabawa w PS.

MM-architekci
15-04-2010, 09:06
dobrze oswietlone zdjecie , obrobka ps

sprzet tutaj w sensie apart czy szklo ma drugorzedne znaczenie

mate00sh
15-04-2010, 09:07
mate00sh: nie wiem jak jedną lampą chcesz uzyskać takie kontrowe światło :p Looknij na dłonie, twarze i cienie uchwytów na szufladach po lewej.

Napisałem, że uważam, że to są dwa zdjęcia - moim zdaniem ludzie są zaświeceni jednym dużym softboxem. Nic nie pisałem o świeceniu warsztatu.

Doktor_Zło
15-04-2010, 09:42
dobrze oswietlone zdjecie ,
jeżeli według Ciebie te zdjęcia są dobrze oświetlone...no to respect.:-?
a jedyny softbox jaki został użyty to prawdopodobnie nakładka na lampę

theflog
15-04-2010, 09:50
Panowie zamiast kłócić się czy dobrze czy źle oświetlone, napisali byście jak to dobrze zrobić.

Doktor_Zło
15-04-2010, 09:57
napisali byście jak to dobrze zrobić.
zapoznaj się z programem "machinery" i doświetlaj zdjęcie bez sotboxa z jednej strony lampą + na wprost kukułką

theflog
15-04-2010, 10:18
Czyli HDR i oświetlenie, dzięki doktor

borkomar
15-04-2010, 10:44
Czyli HDR i oświetlenie, dzięki doktor
To że HDR to widać na pierwszy rzut oka.
Nie mas by taki efekt uzyskać prosto z puszki w jpg;)

sebag
15-04-2010, 20:07
Witam! Mam pytanie jak zrobić takie zdjęcia jak na stronie http://www.kross.pl/, chodzi mi szczególnie o zdjęcie z warsztatem? Więcej jest tam ps, czy ostry obiektyw i sprzęt studyjny? Może ktoś mi podpowie jak zrobić taka fotkę?

Przymknięty obiektyw da Ci dużą głębię ostrości; im lepszy optycznie obiektyw, tym wiadomo zdjęcia już na dzień dobry będą ostrzejsze (np 35/1.4 na full frame).
Oświetlenie: kilka lamp (studyjne, ale równie dobre, jeśli nawet nie lepsze w tym wypadku EXy) raczej bez softboxów (światło jest dość ostre) oświetlających konkretne miejsca sceny lub mniej lamp, ale zdjęcie zmontowane z kilku ujęć.
W PSie na pewno standardowo kolory, nasycenie, ostrość, ale dodatkowo sporo kontrastu lokalnego oraz lokalnego sciemniania/rozjaśniania.