PDA

Zobacz pełną wersję : 50D problem z barwą



tropheus
13-04-2010, 23:42
Witam. Pstryknąłem jakieś 600 fotek, z czego ostatnie 200 poszło ostro w purpurę. Miniaturki są ok, dopiero po otworzeniu fotki to widać. ta sama karta, te same ustawienia???? napewno to nie wina karty ani profili. nie mam pewności co do softu 1.0.7, po wrzuceniu go na nowo pomogło ale na jak długo nie wiem?????? strach robić imprezy bo nie widac tego w aparacie. pomocy....
pzdr.

sebcio80
14-04-2010, 00:22
bez przykladow ciezko cos powiedziec

ad@mo
14-04-2010, 08:00
Witam. Pstryknąłem jakieś 600 fotek, z czego ostatnie 200 poszło ostro w purpurę. Miniaturki są ok, dopiero po otworzeniu fotki to widać. ta sama karta, te same ustawienia???? napewno to nie wina karty ani profili. nie mam pewności co do softu 1.0.7, po wrzuceniu go na nowo pomogło ale na jak długo nie wiem?????? strach robić imprezy bo nie widac tego w aparacie. pomocy....
pzdr.

Cześć

Miałem podobną przypadłość na jednej z moich 50D, ale to na wcześniejszym sofcie - po aktualizacji do 1.0.7 problem ustąpił. Drugie body od nowości już miało najnowszy soft i nie było problemów.
Jeżeli po aktualizacji oprogramowania problem nie ustąpił to obawiam się że jedynym rozwiązaniem może być serwis :?

Pozdrawiam

Hellfire
14-04-2010, 08:21
Czyli wszystkie 50D jakie widziałem kwalifikują się pod serwis :(

Bogdan56_Ch
14-04-2010, 09:00
Nie wszystkie. Ja miałem soft 1.0.5 i nie było żadnych problemów, teraz 1.0.7 i jest tak samo.

Hellfire
14-04-2010, 15:43
Też mam 1.0.7 i jest purpura.

Kolaj
14-04-2010, 15:47
Niezależnie od tego, w czym wołacie rawy?

Raus
14-04-2010, 16:22
To ja mam jakiś specjalny egzemplarz chyba (pewnie dlatego że kupowany od Towersa;) ) ponieważ nie mam żadnego zafarbu

Krzychu
14-04-2010, 16:25
A co to znaczy poszło ostro w purpurę ? Wrzućcie zdjęcie czegoś białego z współrzędnymi RGB z PSowego Color Samplera...
Mój nie daje i nigdy nie dawał żadnego purpurowego zafarbu....

VomitroN
14-04-2010, 20:01
A z jakimi obiektywami to wystepuje? Bo mi to wyglada na silna aberracje chromatyczna. Stad te purpury w kontrastowych miejscach zdjec.
Uzytkownicy 50D zglaszaja ostatnio na zagranicznych forach ten problem ale tylko z niektorymi, slabszymi szklami.

Ale wrzuccie moze panowie jakies przyklady.

tropheus
14-04-2010, 20:30
A co to znaczy poszło ostro w purpurę ? Wrzućcie zdjęcie czegoś białego z współrzędnymi RGB z PSowego Color Samplera...
Mój nie daje i nigdy nie dawał żadnego purpurowego zafarbu....

cała fotka jest czerwona cięzko potem cos z tym zrobic, brak czerni
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Cześć

Miałem podobną przypadłość na jednej z moich 50D, ale to na wcześniejszym sofcie - po aktualizacji do 1.0.7 problem ustąpił. Drugie body od nowości już miało najnowszy soft i nie było problemów.
Jeżeli po aktualizacji oprogramowania problem nie ustąpił to obawiam się że jedynym rozwiązaniem może być serwis :?

Pozdrawiam

witam. kupiłem go ze starym softem i wrzuciłem odrazu nowy, ale pomaga to na jakies ok 300 klapnięc pewnie??? do serwisu dzwoniłem to nic mi nie powiedzieli specjalnego
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A z jakimi obiektywami to wystepuje? Bo mi to wyglada na silna aberracje chromatyczna. Stad te purpury w kontrastowych miejscach zdjec.
Uzytkownicy 50D zglaszaja ostatnio na zagranicznych forach ten problem ale tylko z niektorymi, slabszymi szklami.

Ale wrzuccie moze panowie jakies przyklady.

witam, nie miejsca sa purpurowe a cała fotka,niestety
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Cześć

Miałem podobną przypadłość na jednej z moich 50D, ale to na wcześniejszym sofcie - po aktualizacji do 1.0.7 problem ustąpił. Drugie body od nowości już miało najnowszy soft i nie było problemów.
Jeżeli po aktualizacji oprogramowania problem nie ustąpił to obawiam się że jedynym rozwiązaniem może być serwis :?

Pozdrawiam

po wgraniu softu pomogło ale nie mam pewnosci na jak długo w tym jest prolem

ElSor
14-04-2010, 21:06
Watki o kolorze juz byly - wychodzi z nich ze sRAW maja zafarby a RAWy nie maja. Inna sprawa to kwestia programu/profili i wywolywania RAWow. Chyba ze mowa o JPGach - wtedy to inny temat.

Kolaj
14-04-2010, 21:27
Możecie gdzieś wrzucić takiego czerwonego rawa/srawa? Bo mi to się wydaje, że problem leży gdzieś w wołaniu, już w komputerze. Chętnie sprawdzę.

Hellfire
14-04-2010, 22:02
W moim (choć nie tylko) przypadku chodzi o jpg. RAWy są ok, a w sRAW niegdy nie robiłem chyba nawet zdjęć.

Raus
14-04-2010, 23:13
W moim (choć nie tylko) przypadku chodzi o jpg. RAWy są ok, a w sRAW niegdy nie robiłem chyba nawet zdjęć.


No to jak możesz to wrzuć takiego jpg. Bo wszyscy którzy piszą że mają taki problem jakoś nie chcą tych zdjęć za bardzo pokazać...

dziobolek
14-04-2010, 23:25
Także chętnie zobaczę. Nie odnotowałem takowego zjawiska z moim egzemplarzem.

Pozdrówka!

Pawel_G
15-04-2010, 12:51
Ja miałem taki problem na firmware 1.0.6 jak i na 1.0.7 choć na tym nowszym mniejszy. Robię w sRaw bo mój komp nie wydoli na rawy normalne. Foty obrabiam w LR. Problem zniknął po aktualizacji LR z 2.2 do najnowszego 2.6.

Raus
15-04-2010, 13:26
Ja miałem taki problem na firmware 1.0.6 jak i na 1.0.7 choć na tym nowszym mniejszy. Robię w sRaw bo mój komp nie wydoli na rawy normalne. Foty obrabiam w LR. Problem zniknął po aktualizacji LR z 2.2 do najnowszego 2.6.

Tak jak mówisz - jak ktoś ma problem z sRAW to w 99% winny jest program do wołania rawów.

Tylko, że niektórzy mają problem z jpg co dziwne.

Ale zdjęć dalej nikt nie pokazał:?

BRS
15-04-2010, 13:29
jak mozna rozmawiac o kolorach jak sie ich niewidzi?
niech ten kto zalozyl temat wrzuci sample, 3 minuty roboty....

Krzychu
15-04-2010, 13:31
jak mozna rozmawiac o kolorach jak sie ich niewidzi?
niech ten kto zalozyl temat wrzuci sample, 3 minuty roboty....

O jpgu też trudno rozmawiać bo wystarczy że WB jest w lesie i może być kiszka...

KAZEK_R
19-04-2010, 11:50
Ja miałem taki problem na firmware 1.0.6 jak i na 1.0.7 choć na tym nowszym mniejszy. Robię w sRaw bo mój komp nie wydoli na rawy normalne. Foty obrabiam w LR. Problem zniknął po aktualizacji LR z 2.2 do najnowszego 2.6.


Dokopałem się do strony http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM gdzie w zdjęciach testowych canon 50D ma faktycznie delikatny zafarb w kierunku fioletu, że tak powiem kolory są mniej atrakcyjne dla oka w porównania np. do 450D czy 5d mkII.
Jakie są wasze spostrzeżenia co do jakości odwzorowania barw w stosunku do powyższych body?

tezmarek
19-04-2010, 12:20
Dokopałem się do strony http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/COMPS01.HTM gdzie w zdjęciach testowych canon 50D ma faktycznie delikatny zafarb w kierunku fioletu, że tak powiem kolory są mniej atrakcyjne dla oka w porównania np. do 450D czy 5d mkII.
Jakie są wasze spostrzeżenia co do jakości odwzorowania barw w stosunku do powyższych body?

Na zdjęciach z manekinem - faktycznie. Ale już np. na zdjęciu na zewnątrz (House Poster) jest dokładnie odwrotnie.

Raus
19-04-2010, 12:33
Tylko że jeszcze taka drobnostka - te zdjęcia były robione na sofcie 1.0.2

A teraz mamy soft 1.0.7

kuzi4
19-04-2010, 21:23
Ja w swoim 50D nie zauważyłem problemu z zafarbem. A sample autora wątku chętnie bym zobaczył.