PDA

Zobacz pełną wersję : awaria 40d



smidon
13-04-2010, 16:24
Dzień dobry
Szukałem, ale nie mogłem odszukać na forum podobnego problemu jaki mi się przytrafił.
Więc proszę o poradę.
W 40d do momentu naciśnięcia spustu migawki wszystko działa, kiedy wcisnę cały aparat blokuje się nie robiąc zdjęcia. Dopiero po wyjęciu i włożeniu baterii działa oczywiście tylko do momentu wciśnięcia migawki, i tak w kółko.
Oddałem go dzisiaj na przegląd i wycenę do BTfoto na ul. Armii Ludowej 12 w Warszawie. Pan przyjmujący na dzień dobry powiedział, że to na pewno migawka i może uda się naprawić, a może trzeba będzie wymienić, a może coś innego.
Koszt tej naprawy wycenili na 300-800 pln
Będę wdzięczny za jakieś sugestie, bo nie mam o tym zielonego pojęcia.
W piątek mam się określić, bo w serwisie wezmą sie za niego i będzie wiadomo co.
Tomek

wiktor2323
13-04-2010, 16:53
Jeżeli było by coś z migawką to na moje aparat by robił zdjęcia ale np. w połowie czarne. Być może spust migawki robi zwarcie i aparat się wiesza. Dobrze by było sprawdzic aparat na innych obiektywach, kartach- być moze w nich tkwi jakis problem.

mxw
13-04-2010, 16:56
zapewne faktycznie migawka.
(no bo chyba nie włączyłeś MLU albo coś w tym rodzaju)

tu masz opisany przypadek z 20D:
http://canon-board.info/showthread.php?t=60057

koszty wymiany migawki powinny być podobne z tym, że 40D miał (chyba) gwarantowany przebieg 100.000 zdjęć, więc jeżeli aparat jeszcze tyle nie napukał, to na żytniej powinni wymienić za free (nawet jeżeli sam aparat jest już po gwarancji).

smidon
13-04-2010, 17:08
Sprawdzałem na innych obiektywach i bez, i kartach. Robiłem czyszczenie ręczne matrycy. Żytnia odpada ma ponad 100k. Dodam jeszcze, że po tym jak sie unieruchomi to w wizjerze obraz się przyciemnia.

tomek20stencel5
13-04-2010, 20:26
Obraz się przyciemnia, czy zaciemnia?? Jeżeli zaciemnia to lustro się podnosi i w takim wypadku to na 99% migawka, a jeżeli tylko przyciemnia to pewnie przysłona się domyka, w takim wypadku to moim zdaniem też na 99% migawka :D, chociaż dla pewności 1% zostawiam na płytę główną.

canis_lupus
13-04-2010, 21:06
A nie mozna po prostu zaglądnąć?!

adi_85
13-04-2010, 21:06
a czy kolega przypadkiem nie włączył blokowania podniesionego lustra (gdzieś w menu w Cn.F.) ?
bo z opisu nie wynika, czy po wciśnięciu spustu lustro podnosi się i opada (co wskazywałoby na padniętą migawkę).


pozdrawiam !

Feelip
13-04-2010, 22:26
a czy kolega przypadkiem nie włączył blokowania podniesionego lustra (gdzieś w menu w Cn.F.) ?
bo z opisu nie wynika, czy po wciśnięciu spustu lustro podnosi się i opada (co wskazywałoby na padniętą migawkę).


pozdrawiam !

Hehe to byłby niezły numer :) Ale skoro kolega pyknął 100tys to chyba taki błąd można wykluczyć(?) Na moje migawka albo spust, w każdym razie szukanie odpowiedzi na forum to chyba nie tędy droga. Bez zajrzenia nikt nie wyczaruje diagnozy...

adi_85
13-04-2010, 22:35
do tej pory, smidon nie napisał, czy aparat wogóle jakieś zdjecia robi, czy nie (w sensie - czy robi same czarne lub częściowo niedoświetlona/prześwietlona klatka)


po tym jak sie unieruchomi to w wizjerze obraz się przyciemnia.

Jeżeli obraz jest ciemniejszy, ale nie znika, to może sugerować coś z mechanizmem samego lustra (blokowanie).


Sprawdzałem na innych obiektywach i bez, i kartach. Robiłem czyszczenie ręczne matrycy.

czyli lustro się podnosi całkowicie i migawka się otwiera (nie blokuje).

smidon
13-04-2010, 22:48
Aparat nie robi zdjęć po wciśnięciu spustu migawki nie można zrobić zdjęcia, ponieważ cały aparat się "zawiesza", może jest to nie najlepsze określenie , ale nic nie działa, ani autofokus, ani menu, a obraz w wizjerze pozostaje przyciemniony. Blokady lustra też nie włączyłem, próbowałem zrobić zdjęcie z samowyzwalacza i nic tzn cały czas to samo.

skoku
13-04-2010, 22:54
mialem to samo w moim 40d
aparat byl jeszcze na gwarancji wiec poszedl na zytnia - migawka + cos na plycie

smidon
13-04-2010, 23:21
No, to pięknie, jak jeszcze coś na płycie, to ciekawe ile sobie policzą, ale będzie prawie jak nowy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A czy ktoś ma jakąś opinię o serwisie
BTfoto na ul. Armii Ludowej 12 w Warszawie?
Oddałem tam, bo mieli najszybszy termin naprawy. Na Dąbrowskiego panienka robiła łaskę, że coś przyjmie, pan Bieniek na Czerniakowskiej zatkany robotą, a na Żytnią nie mogłem się dodzwonić i słyszałem, że mają długie terminy.

darkon
15-04-2010, 16:41
40D miał (chyba) gwarantowany przebieg 100.000 zdjęć, więc jeżeli aparat jeszcze tyle nie napukał, to na żytniej powinni wymienić za free (nawet jeżeli sam aparat jest już po gwarancji).
Ma szacunkowo podaną żywotność ok 100k klapnięć, nie gwarantowaną, wymiana migawki na gwarancji nie jest uzależniona od jej przebiegu tylko od tego czy cały aparat jest na gwarancji czy nie.

Feelip
15-04-2010, 17:03
Ma szacunkowo podaną żywotność ok 100k klapnięć, nie gwarantowaną, wymiana migawki na gwarancji nie jest uzależniona od jej przebiegu tylko od tego czy cały aparat jest na gwarancji czy nie.

Nie do końca, jest seria 40D gdzie była wadliwa i tam wymieniają za darmochę do 100tys. klapnięć.

szymekgd
15-04-2010, 17:20
Ostatnio w watku, o wymianie migawki w 40D, byla informacja potwierdzona telefonicznie w serwisie, ze migawka jest wymieniana bezplatnie jezeli nie przekroczy 100k strzalow. Wystarczy poszukac, a nie znowu kombinowac...

skoku
15-04-2010, 20:52
i przy wymianie potrafia wsadzic uzywana migawke ...

Feelip
15-04-2010, 23:07
i przy wymianie potrafia wsadzic uzywana migawke ...

z ciekawości... miałeś taką sytuację?

skoku
15-04-2010, 23:09
niestety tak

darkon
16-04-2010, 13:25
Nie do końca, jest seria 40D gdzie była wadliwa i tam wymieniają za darmochę do 100tys. klapnięć.
A masz jakieś namiary tej serii? Szukałem na forum i nic nie znalazłem a mam dwie 40 kupowane w różnym czasie, może w którejś przysługuje mi wymiana i nic o tym nie wiem.

Feelip
16-04-2010, 13:40
A masz jakieś namiary tej serii? Szukałem na forum i nic nie znalazłem a mam dwie 40 kupowane w różnym czasie, może w którejś przysługuje mi wymiana i nic o tym nie wiem.

Też byłbym zainteresowany...

misieek
16-04-2010, 21:56
Szukałem dosyć długo ale nie doszukałem się takich informacji dotyczących 40D, a zadzwonić zapomniałem aby zapytać

BRS
17-04-2010, 08:43
niestety tak
a skad wiedziales ze jest uzywana?
eosinfo i wynik w granicach 1000 zdjec?

michallubon
17-04-2010, 11:32
Miałem niedawno podobny problem jak autor wątku. Wyskakiwał mi ERR99, czyli w wolnym tłumaczeniu "popsuło się coś czego nie możemy precyzyjnie określić". Zakładałem, że to migawka ale po wizycie na Żytniej okazało się, że to mechanizm lustra padł. Nie pamiętam już dokładnie ile mnie ta "przyjemność" kosztowała ale chyba było to ok 360zł (w tym kurier).

skoku
17-04-2010, 11:33
a skad wiedziales ze jest uzywana?
eosinfo i wynik w granicach 1000 zdjec?

eosinfo i pierwszy odczyt po powrocie z serwisu - prawie 19000.