PDA

Zobacz pełną wersję : Tamrac Pro12 czy LowePro SReporter 650/500?



Zielony
24-10-2005, 18:02
Zastanawiam sie nad zmianą przyrządu do noszenia dobytku czyli torby foto.
Wiem, że kwestia wyboru to raczej sprawa indywidualna ale mimo to chciałem zestawić te torby obok siebie bo może ktoś z was ma/miał z nimi do czynienia, miał ten sam dylemat i w końcu wybrał i teraz może powiedzieć czy zrobił dobrze czy nie.
Wiem że jest też wątek W CZYM NOSIĆ SPRZĘT, ale na dzień dzisiejszy nie mam czasu czytać tego tasiemca ;)
Ogólnie chodzi o to, że kiedyś napaliłem się na plecaczek LowePro ale na dzien dzisiejszy coś czuję że wybral bym jednak torbę na ramię.
Obie rzeczy mają swoje + i -. Więc najlepiej mieć oba rodzaje toreb :D
Nie mówię, że chcę się pozbyć plecka ale przekonałem się że na wędrówki po górach i tego typu spacery, przy jezdzie na rowerze itd to nadaje się super, jednak do focenia koncertów czy nawet do chodzenia po mieście to już jest gorzej. Jest to wręcz jak dla mnie nie wygodne. No chyba że body dynda cały czas na karku. W każdbym bądz razie to co teraz napisałem pewnie już dawno wiecie ;)

Do wyboru są:

1. TAMRAC PRO12 / 5612 (wym. 38x17x21) - brak miejsca na laptop, brak pokrowca waterproof, wiem, że jest duża bo widziałem 8'kę, fajny jak dla mnie kształt; w porównaniu z SReporter'em, cena 435zł*

2. TAMRAC PRO8 / 5608 (wym. 32x15x19) to samo jak 12'ka tyle że mniejsza, cena 375zł*


3. LowePRO SReporter 650 (43x21,5x28; największa) - pomieści laptop, AllWeather, dostęp z góry, kształt jakiś takiś kwadratowy :) , no i chyba pomieści wszystko w granicach rozsądku :) - najdroższa; 620zł *

4. LowePRO SReporter 500 (40,5x32x28 ) - bez laptopa, AW, no i chyba wszystko jak wyżej tylko że mniejsze, 550zł*


Hmmm :roll:
Tak się zastanawiam czy faktycznie pakować się w torbę ktora pomieści laptopa bo to kolejne z 3kg.
Zastanawiam sie też jak sprawuje sie ten dostęp przez zamek w górnej pokrywie w LOWEPRO. Jest to coś warte ???

Aha, jeszcze jedno. Biorę pod uwagę to że pewnych rzeczy będzie mi przybywać więc daltego wybrałem do porównania takie olbrzymy.



* - ceny z www.sklepfotograficzny.pl ;
wiem, że można taniej na allegro.

Proszę wypowiadać się tylko odnośnie wymienionych produktów i ew. odwoływać mnie do archiwum jeśli coś już napewno było.

ptrk
24-10-2005, 19:31
Lowepro Reporter 500:
zalety:
- dobry materiał, łatwo pozbyć się z niego brudu
- wygodnie się nosi, nie zsuwa się z ramienia
- dostęp od góry przez suwak
- 2 pokrowce przeciwdeszczowe (jeden na górę i drugi na całą torbę)
- można dołączać na zewnątrz akcesoria Slip-Lock
- rękaw na pas stabilizujący Deluxe WaistBelt
- wieczysta gwarancja dla pierwszego użytkownika
- 4 pokrowce na obiektywy - 2 duże (ok. 20cm wysokie) i 2 mniejsze.
na zewnatrz mają rzepy i fajnie można je rozmiescic w torbie.

wady
- płytkie kieszenie na przodzie pod klapą
- kiepskawy uchwyt u góry torby
- brak nóżek na spodzie torby, przec co torba się bardziej brudzi
- brak podłużnych przegródek w głównej komorze - są tylko dwie poprzeczne
+ 4 pokrowce o których napisałem wyżej.

ptrk
24-10-2005, 19:42
Tak się zastanawiam czy faktycznie pakować się w torbę ktora pomieści laptopa bo to kolejne z 3kg.
Zastanawiam sie też jak sprawuje sie ten dostęp przez zamek w górnej pokrywie w LOWEPRO. Jest to coś warte ???


500tka zapakowana pod sufit jest bardzo ciezka - nie wyobrazam
sobie nosic jeszcze laptopa (chyba ze tylko zeby przeniesc kilkaset metrow, ale lazic z tym to absolutnie nie)

Zamek w pokrywie jest fajny i spelnia swoje zadanie ale chyba tylko w 500 i 650. Mniejsze torby sa za male, aby wygodnie przecisnac sprzeta przez otwor w klapie.

pozdr,
ptrk

sv
24-10-2005, 22:50
mam Tamraca 12 i gdybym włozyl do niej laptopa, to chyba bym tego nie podniosl

jdw
24-10-2005, 22:55
nie wiem czy miałes w ręku reportery, ale 500, nie mówiąc juz o 650 to są na prawdę ogromne torby... nie wyobrażam sobie łażenia z nimi zapakowanymi nawet w trzech czwartych sprzętem. mam 300 zamek przydaję się do szybkiego wyjęcia i wsadzenia lampy, jak chodzisz z zapiętą torbie gdzieś w tłumie. Body z gripem i 17-40 nie przjedzie za chiny, może z 50mm ale zajmie to więcej czasu niż otwarcie klapy. Patrząc na Twoją stopkę, to myśle że 400 będzie wystarczająca w zupełności. Po prostu patrzę na to z czysto praktycznego punktu widzenia. Ciekawy tez jestem jak czesto Ci się zdaża że musisz mieć przy sobie laptopa i sprzęt foto? Ja bym się nigdy nie katował noszeniem tego w jednej torbie.

Duty
25-10-2005, 01:35
mam Tamraca 12 i gdybym włozyl do niej laptopa, to chyba bym tego nie podniosl

Mam Tamraca 613 z kieszenią na laptopa. Jak kiedyś musialem zapakować go na maksa (2 korpusy 1DMKII + kupa obiektywów) i dołożyłem laptopa - to nosiłem klapą zapinającą do siebie. Miałem obawę, że jakieś 20 kg sprzętu zgniecie mi matrycę LCD w laptopie :) (normalnie laptop oddzielony jest od biodra cienką pianką, a ciężar torby go przygniata).
W Tamracach genialnie rozwiązane jest położenie aparatów - w poziomie. Mój wspólnik dla odmiany ma LowePro Commercial AW Pro - i trochę jest rozczarowany układem w środku. Ma tez pokrowiec przeciwdeszczowy - ale go nigdy nie użył. Tamrac ma tak wyprofilowaną pokrywę, że woda i tak nie ma szans dostać się do środka...

Vitez
25-10-2005, 13:39
nie wiem czy miałes w ręku reportery, ale 500, nie mówiąc juz o 650 to są na prawdę ogromne torby... nie wyobrażam sobie łażenia z nimi zapakowanymi nawet w trzech czwartych sprzętem.


No to zamiast wyobrazni trzeba sobie pojsc do sklepu co maja takie torby, wypakowac je sprzetem i wyprobowac :roll: .
Ja do swojej pakuje: Ja do swojej pakuje : 20D+grip+17-35+50 1.4+Tamron 28-75+70-200 IS+lampa+softbox+databank+mnostwo *******ek (dodatkowe akku do aparatu, lampy, dodatkowe CF, kabelki, czytnik, kilka filtrow) i da sie nosic ja spokojnie. Jak zwiedzalem Kolonie to po 8 godzin to nosilem (bez 50 1.4) i dalem rade, choc plecak bylby wygodniejszy. Laptopa nie mam, nie znam wagi laptopow - mozliwe ze z laptopem bylaby juz troszke za ciezka.

Pokrowiec AllWeather - dwa ma, jeden tylko na gorna pokrywe, drugi na calosc - zalezy jak mocno chcemy zabezpieczyc ,np tylko przeniesc sprzet w czasie deszczu to na calosc pokrywa, uzywanie sprzetu w czasie deszczu to tylko na gore, choc ryzyko jest przy wyjmowaniu ze sie wnetrze zachlapie.
Zamek szybkiego dostepu (gorna pokrywa ma taki) - bardzo przydatny 8)

Co do wad wymienionych przez ptrk:
wady
- płytkie kieszenie na przodzie pod klapą - nie zauwazylem by byly w 650 zbyt plytkei... moze sie roznia a moze mi to nie przeszkadza? Nawet wypakowane drobiazgami - nic z nich nie wypada i torbe da sie zamknac.

- kiepskawy uchwyt u góry torby - nie zauwazylem, moze rowniez sie rozni... u mnie ten uchwyt jest pewny i wygodny - czesto korzystam przenoszac ja chwilowo z miejsca na miejsce, podnoszac itp.

- brak nóżek na spodzie torby, przec co torba się bardziej brudzi - ze sie brudzi? Modnisiem nie jestem. Torba ma byc uzyteczna a nie piekna :roll: . Nigdy nie piore toreb foto - im brudniejsza i bardziej zuzyta tym mniej interesujaca dla zlodziei a funkcjonalnosci przez pochlapanie blotem wcale nie traci.

- brak podłużnych przegródek w głównej komorze - tu musialby kolega zademonstrowac o co mu chodzi.

Zielony
12-12-2005, 16:49
nie wiem czy już gdzieś taka informacja nie padła, ale gdzie w Warszawie mają duży wybór TAMRAC'a ???

Chodzi o PRO 12 i PRO 8 bo muszę je jednak wymacać. Bo ponoć 12tka to straszna krowa ;)

Zielony
13-12-2005, 16:50
cicho, cima, zima???

Vitez
14-12-2005, 20:20
Strzelam - na gieldzie foto?