PDA

Zobacz pełną wersję : Sigma EF-530 DG ST - Kilka pytań



sebol1204
09-04-2010, 18:12
Witam.
Mam kilka pytań do lampy wymienionej w tytule tematu a konkretnie:

1. Czy nie będzie z nią problemów na Canonie 450D
2. Czy zadziała coś takiego jak bezprzewodowy błysk

Szukałem coś na ten temat ale nie znalazłem nic na temat bezprzewodowego wyzwalania a nie znam się jeszcze na tyle wiec wole zapytać.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Jedrzej79
09-04-2010, 21:05
Czesc,
Akurat mam tą lampę w canonie 450D - nie ma z tym problemu, dobrze współpracuje.
Niestety coś takiego jak bezprzewodowy błysk nie zadziała, nawet z aparatami, ktore to potrafią (450D z tego co wiem to niestety nie będzie się komunikował bezprzewodowo z aparatu, dopiero chyba 7D to potrafi), no chyba, ze dokupisz dodatkowy sprzet do sterowania zdalnego (z tego co się orientuje kosztujący więcej niż sama lampa).
Jest to dobra i mocna lampa (główna się macha na wszystkie strony), dość szybko się ładuje, jak dla mnie dobry ETTL, niestety ma bardzo mało dodatkowych, manualnych funkcji (w tym nie ma możliwości bezprzewodowego wyzwalania nawet jako tzw. "Slave").
Jakbyś miał dodatkowe pytania do tej lampy to odpowiem.
Pzdr.
J.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Czesc,
Akurat mam tą lampę w canonie 450DJ. Przepraszam, mam ją na canonie 400D, ale to prawie to samo, wiec na 450D nie powinno byc problemow.

sebol1204
09-04-2010, 22:24
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to ani ta lampa ani aparat nie obsługują bezprzewodowego wyzwalania tak?

Tryb slave polega na wyzwalaniu lampy przez błysk lampą wbudowaną tak?

Ewentualnie jakie polecacie lampy tak do 700zł obsługujące tryb slave i żeby była 105mm bo jak szukam to już sam zgłupiałem.

Matt_K-K
09-04-2010, 23:32
Uzywana 430ex ? Ale bezprzewodowo i z E-TTL, to tylko po zakupieniu lampy z serii 5xxEX lub ST-E2, od okolo 800 zl w gore cenowo.. ewentualnie mozesz poszukac lampy z fotocela, wowczas wyzwoli ja blysk lampy wbudowanej, ale pojawi sie problem tego rodzaju, ze lampka wbudowana doswietli w E-TTL, lampa zewnetrzna z fotocela juz w E-TTL pracowac nie bedzie i jej moc trzeba bedzie ustawic recznie. Rozwiazanie tez srednio sprawdzic sie moze w bardzo sloneczny dzien a oprocz tego fotocela lampy [ lub podlaczona do lampy ] bedzie musiec "umiec" pomijac przedblysk lampy wbudowanej... tanio i z E-TTL sie nie da. Manualnie - przy zakupie radyjka na sanki lampy w aparacie - jest taniej, ale wszystkie parametry trzeba juz ustawic samemu..

Jedrzej79
09-04-2010, 23:49
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to ani ta lampa ani aparat nie obsługują bezprzewodowego wyzwalania tak?

Tryb slave polega na wyzwalaniu lampy przez błysk lampą wbudowaną tak?

Ewentualnie jakie polecacie lampy tak do 700zł obsługujące tryb slave i żeby była 105mm bo jak szukam to już sam zgłupiałem.

Ani aparat sam z siebie ani lampa nie wyzwoli Ci bezprzewodowo.
Slave wyzwoli Ci lampa wbudowana,albo lampa z funkcją "master" (taka jak np. 580 exII, bo 430 exII ma juz tylko slava) lub podobnie nazywana.
Modelu Ci nie polece, bo az tak nie jestem na biezaco, ale przeszukaj forum, to na pewno znajdziesz wątki na ten temat. Mysle, ze np. Nissin albo Sunpak, ma takie lampy w cenie, którą chcesz zapłacić, tyle, ze nie będą one juz pewnie tak mocne jak sigma, ale pewnie nie jest Ci potrzebna az tak wysoka liczba przewodnia.
Cokolwiek będziesz chciał kupić radzę Ci tylko, zebys kupił koniecznie lampę, której "główka" (tak jak na przykład w sigmie) będbędzie ruchoma na wszystkie strony (w pionie do gory i wpoziomie na boki). Raczej powinno być to w większości lamp, ale przy tańszych uważaj na to. Inaczej to moim zdaniem nie ma sensu.

sebol1204
10-04-2010, 18:18
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Czy lampa EX430 II jest produkowana tylko w liczbie przewodniej 43(105mm)?
Bo zastanawiam się czy jej nie kupić w jednym ze sklepów w którym znalazem
http://www.e-fotojoker.pl/product/lampy-b-yskowe/canon/canon-speedlite-430-ex-ii/
tyle że tam pisze liczba przewodnia 42 i nie wiem czy jest to błąd czy po prostu robią też lampy z inną liczbą niż 43.
Z góry dzięks za info.

sebcio80
11-04-2010, 01:32
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Czy lampa EX430 II jest produkowana tylko w liczbie przewodniej 43(105mm)?
Bo zastanawiam się czy jej nie kupić w jednym ze sklepów w którym znalazem
http://www.e-fotojoker.pl/product/lampy-b-yskowe/canon/canon-speedlite-430-ex-ii/
tyle że tam pisze liczba przewodnia 42 i nie wiem czy jest to błąd czy po prostu robią też lampy z inną liczbą niż 43.
Z góry dzięks za info.

to po prostu blad w opisie

Jedrzej79
11-04-2010, 01:51
Żeby nie zakładać nowego tematu zapytam tutaj.
Czy lampa EX430 II jest produkowana tylko w liczbie przewodniej 43(105mm)?
Bo zastanawiam się czy jej nie kupić w jednym ze sklepów w którym znalazem
http://www.e-fotojoker.pl/product/lampy-b-yskowe/canon/canon-speedlite-430-ex-ii/
tyle że tam pisze liczba przewodnia 42 i nie wiem czy jest to błąd czy po prostu robią też lampy z inną liczbą niż 43.
Z góry dzięks za info.
Jak sama nazwa sugeruje jest to 43, ale to chyba nie ma znaczenia.
Jak masz kaskę, to kup tą lampę, nie będziesz żałował.