PDA

Zobacz pełną wersję : 100-400L - awaria IS-problem seryjny???



krisv740
07-04-2010, 23:20
nie piszę/zakładam tego wątku aby prosić o pomoc , a jedynie może monitorować powtarzalnoć/ilość usterek tego szkła.

w piatek oddałem to szkiełko do serwisu na żurawia. podczas zgłaszania podałem następujące objawy: lekkie mydło (szczególnie na 400mm) i bf/ff (naprzemiennie).
bardzo miły technik (bo panienki w recepcji nie rozumiały o co mi chodzi, poprosiły więc do recepcji wspomnianego pana) od razu rozpoznał problem i wydał wyrok. tym niemniej poprosiłem go o potwierdzenie diagnozy po "zbadaniu" szkiełka.

wczoraj uzyskałem potwierdzenie w e-mail - uszkodzenie IS, konieczna wymiana kpl. zespołu IS - koszt 1950 pln!

na razie nie zagłębiam się w kwestie tanio/drogo - to później.... ;)

kolega z forum "optyczne" kilka dni temu wysłał też "pompkę" do serwisu - coś mu w środku zaczęło "grzechotać" i jakby mydełko....
przed chwila poznałem diagnozę - IS - kpl. zespół - wymiana - na szczęście na gwarancji.... :-P

mamy więc już dwa przypadki, a szkiełka z prawie tego samego okresu produkcji (kupione w okresie około pół roku).

proszę innych uzytkowników tego szkła o sprawdzenie i dołożenie własnej cegiełki do tej "nieformalnej "ankiety".

a teraz kwestai poruszona wcześniej - cena naprawy...

bardzo grzecznie zapytałem o numer części (chciałem ustalić koszt zakupu w innym serwisie) - odmówiono mi zasłaniając się zaleceniami canon polska.
rzecz bardzo dziwna. podano mi koszt części - 1350 pln brutto i koszt wymiany (razem 1950 pln - ceny przyblizone w granicach 30pln) , a nie chciano podać numeru części... - no ok!

jeden krotki telefon do canon usa - wg. tamtejszego działu części , kpl. moduł IS kosztuje....... (no ile...?! ) 149.90 usd.... :) i oczywiście podano mi kompletny numer potrzebnej/poszukiwanej części... :shock:

chciałem potwierdzić rozbieżność z serwisem na żurawia - brak osoby która chciałaby "utrzymać twarz" tej firmy....

nie twierdzę w chwili obecnej na 100% iż jest to ten sam element (brak możliwości porównania numeru części) , zbieżność nazw jest jednak 100%.

dzwoniłem też do serwisu w berlinie.... - było niestety za późno. bardzo miła pani poprosiła o telefon w dniu jutrzejszym w godzinach porannych, gdy będzie technik który chętnie odpowie mi na pytanie o cenę części i naprawy....

oczywiście - po uzyskaniu tej informacji zamieszczę ją na forum - warto moim zdaniem znać takie fakty...
może nikomu nie będą już potrzebne (oby!!!), ale zawsze warto wiedzieć...

pozdrawiam
kris

Cichy
07-04-2010, 23:36
Który to serwis na Żurawia ?

krisv740
07-04-2010, 23:56
foto-tronic

a! i zapomniałem dodać , gwoli wyjaśnienia oczywiście... ;)

mój obiektyw nigdy nie spadł, nigdy nie został uderzony. brak jakichkolwiek śladów używania (poza oczywiście jednym-dwoma pyłkami wewnątrz - jeśli ktoś aż tak lubi patrzeć do wewnątrz szkła). żadnych rysek na obudowie , szkłach, mocowaniu statywowym... :cool:

allxages
07-04-2010, 23:59
A jak wyłaczyłeś IS to też miałeś takie objawy? Nie wiem jak to jest konstruowane i czy nie uszkodzony IS nie wpływa na układ także wyłączony...

irekaro
08-04-2010, 06:14
skoro jest IS - czyli dodatkowa żecz która może się popsuć - to należy pszypuszczać, że się kiedyś popsuje. też mi kiedyś stabilizacja nawalila, nie tylko w 100-400 ale też w 17-55 2.8 , i gdybym miał więej takich szkieł to pewnie nawaliła by jeszcze w którymś. po za tym po wyłączeniu stabilizacji nie wpływa już ona na mydło i BF/FF.

Cichy
08-04-2010, 06:51
No a na żytniej ile zaśpiewali ?

krisv740
08-04-2010, 21:33
żytnia (odpowiadając na pytanie cichy powiedziała mi cenę 800pln za moduł IS

serwis w berlinie - około 140 euro...

obiektyw jedzie do usa - naprawa na gwarancji.... (najprawdopodobniej..)

ot , i cała historia... :roll:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
allxages - jak ja się znam na mechanice ( a raczej znam się dość dobrze :) ) jeśli zespół IS jest "walnięty" może powodować problemy niekoniecznie włączony.
w zasadzie obojętnie , czy był włączony, czy nie, zdjęcia ostre to była loteria - ok 5% całości... - najczęściej robiłem jednak z włączonym is.
kiedyś, na początku użytkowania próbowałem robić próby na bf/ff na statywie - nie wyglądało to zbyt dobrze... - zrzucałem winę na statyw... :evil: