PDA

Zobacz pełną wersję : Tamron 17-50 Err01



toshimitsu
06-04-2010, 14:50
Witam

Moja pierwsza awaria sprzetu. Posiadam obiektyw Tamron 17-50 f/2.8 od ponad 3,5 roku. I zeszlego weekendu podczas urodzinowej imprezy u znajomych wyskoczyl mi blad Err01 na wyswietlaczu. Pierwsze co zrobilem to wyczyscilem styki jak sugerowal dalszy ciag komunikatu... oczywiscie nie pomoglo.

Z innymi obiketywami nie ma zadnego problemu tylko z tym tamronem.
Error wyskakuje tylko na katach ~38-50mm
Nie ma zadnych zaleznosci wspolnego z ustawieniami przeslony.

Probowalem znalezc troche info na ten temat jest to prawdopodobne przerwanie sie tasmy lub stykow we wnetrzu obiektywu. Aparat traci kumunikacje z obiektywem i wyskakuj ten blad. Prawda?

Pytanie: Czy warto oddawac do serwisu czy cieszyc sie ,ze mam teraz 16-35 f/2.8? :D Na serio warto oddawac do serwisu... ile cos takiego moze kosztowac? Moze ktos polecic jakis niedrogi pogwarancyjny serwis tamronow?

roshuu
06-04-2010, 14:56
Ciezko stwierdzic czy obiektyw sie uszkodzil. Ten blad to blad polaczenia obiektyw-body.
Przeczysc styki.

rosim
06-04-2010, 15:33
Miałem ostatnio to samo z tym samym obiektywem, zaczęło sie od tych ogniskowych, później błąd wyskakiwał na wszystkich. Kontaktowałem się z serwisem i napisali, że prawdopodobnie taśma wewnątrz obiektywu, koszt naprawy w okolicach 300 zł

toshimitsu
06-04-2010, 16:37
Dzieki... teraz pozostaje kwestia znalezienia serwisu tamrona w Lodzi (jesli takie jest) i w ten sposob chyba zakoncze przygodne z obiektywami Tamrona.

szymekgd
06-04-2010, 16:49
Dzieki... teraz pozostaje kwestia znalezienia serwisu tamrona w Lodzi (jesli takie jest) i w ten sposob chyba zakoncze przygodne z obiektywami Tamrona.

Serwis tamrona jest tylko jeden: http://www.foto-technika.pl/?/content/czytaj/serwis i w nim pewnie skasuja Ciebie tyle co napisal kolega wyzej, ja bym poszukal pomocy w lokalnych punktach serwisowych foto lub poszukal w internecie, na forum byly podawane namiary na solidne firmy.

krzypaw
06-04-2010, 17:02
A JA BYM POLECIŁ pANA sZCZEPANA kOSTRZEWSKIEGO Z POZNANIA, UL. kUŹNICZA, MI ZROBIŁ SIGMĘ 70-300 PADNIĘTY AF, robi wolno ale po nim nie trzeba poprawiać, zadzwoń i zapytaj, 618626323

MacGyver
06-04-2010, 17:39
Serwis tamrona jest tylko jeden: http://www.foto-technika.pl/?/content/czytaj/serwis i w nim pewnie skasuja Ciebie tyle co napisal kolega wyzej...
Użytkownicy się w dodatku skarżą na ten serwis: http://canon-board.info/showthread.php?t=18670

rosim
06-04-2010, 19:51
NIe wiem jak z samą naprawą, ale ja po przesłaniu maila z objawami usterki odpowedź otrzymalem błyskawicznie, w kolejnym mailu z wyceną naprawy.

Cichy
07-04-2010, 09:26
Użytkownicy się w dodatku skarżą na ten serwis: http://canon-board.info/showthread.php?t=18670

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w styczniu pisałem (w tym wątku, który podlinkowałeś), że serwis Tamrona w Polsce przeszedł dość rewolucyjne zmiany, naprawy, wyceny itp. odbywają się naprawdę bardzo szybko. Od tamtej pory nie pojawiła się na temat serwisu żadna negatywna opinia ;)

MacGyver
07-04-2010, 11:32
Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w styczniu pisałem (w tym wątku, który podlinkowałeś), że serwis Tamrona w Polsce przeszedł dość rewolucyjne zmiany, naprawy, wyceny itp. odbywają się naprawdę bardzo szybko. Od tamtej pory nie pojawiła się na temat serwisu żadna negatywna opinia ;)
Dobrze wiedzieć. Rozumiem że odmowy napraw pogwarancyjnych to już przeszłość ? Była to niestety zmora użytkowników szkieł Tokiny i Tamrona.

Cichy
07-04-2010, 11:44
Dobrze wiedzieć. Rozumiem że odmowy napraw pogwarancyjnych to już przeszłość ? Była to niestety zmora użytkowników szkieł Tokiny i Tamrona.

Oczywiście. Naturalnie wszelkie pogwarancyjne naprawy są odpłatne.

MacGyver
07-04-2010, 11:52
Oby, Pożyjemy, zobaczymy. Nie żebym się czepiał, ale właśnie problemy z serwisem utwierdziły mnie w przekonaniu że nie warto kupować szkieł niezależnych producentów. Żytnia jaka jest to jest, ale nie robią problemów z naprawieniem sprzętu nie produkowanego od kilku lat.

Amok
07-04-2010, 14:31
Oby, Pożyjemy, zobaczymy. Nie żebym się czepiał, ale właśnie problemy z serwisem utwierdziły mnie w przekonaniu że nie warto kupować szkieł niezależnych producentów. Żytnia jaka jest to jest, ale nie robią problemów z naprawieniem sprzętu nie produkowanego od kilku lat.

Dzwoniłem dzisiaj to serwisu Tamrona, i powiedzieli, że bez problemu naprawiają także obiektywy którym wygasła gwarancja.
jako dodatek dodam-kalibracja szkła tamrona do body kosztuje 190zł :)

argoncyc
11-06-2010, 11:36
Czym oprócz komunikatu objawia się problem z err01?

U mnie poprawnie przymyka przysłonę, na odpowiedni czas, poprawnie w exif podaje ogniskową. Autofokus działa dobrze, tylko ten idiotyczny err01 się pojawia po naswietleniu.