PDA

Zobacz pełną wersję : 40d i sandisk IV 16gb - Odzyskiwanie danych z kart pamięci



yacenty
06-04-2010, 10:10
Koleżanki i Koledzy - poratujcie.

Padła mi karta pamięci - miałem na niej około 600 nie zgranych zdjęć o dużej wartości emocjonalnej.



Jak je można odzyskac?

Opiszę sytuację. Aparat Canon 40D, karta SanDisk CF IV Extreme - 16gb.

Zrobiłem ok 600zdjęć, przy próbie zrobienia kolejnego wyskoczył mi błąd CF error, wyjąłem, włożyłem i w tym momencie aparat pokazuje ze karta jest nie sformatowana. Niestety nie mam czytnika kart CD tak więc nie wiem co się znajduje na karcie.

Dodam ze na innych kartach pamięci spokojnie mogłem robić zdjęcia.

Jak do tego podejsc? czy jest możliwość odzyskania zdjęć? Macie jakies doświadczenia z padniętymi kartami pamięci?



Pozdrawiam
yacenty

gavin
06-04-2010, 10:13
http://www.piriform.com/recuva

Drogis
06-04-2010, 10:53
Bez czytnika CF to się chyba nie obejdzie.
Alternatywny programik dla powyższej propozycji:
Zero Assumption Digital Image Recovery (http://www.z-a-recovery.com/download.htm)

Istnieje też oczywiście możliwość oddania karty do serwisu zajmującego się odzyskiwaniem danych, tyle że tego typu usługa do tanich nie należy.

pawciolbn
06-04-2010, 10:58
tylko jak podepniesz przez czytnik, to uważaj na komunikat, że karta niesformatowana.. może chcieć formatować..

ja odzyskiwałem dane RecoverMyFile nawet z przeformatowanej karty MemoryStick z telefonu..

goń do sklepu po najtańszy czytnik i powodzenia

.

gietrzy
06-04-2010, 11:10
Jak do tego podejsc? czy jest możliwość odzyskania zdjęć? Macie jakies doświadczenia z padniętymi kartami pamięci?

Do Sandisków dołączany jest programik typu recovery. Mnie nie zawiódł.
Czy 40D ma wsparcie dla kart 16 GB. Możliwe , że zwalił ci wszystkie zdjęcia po około 3.7 GB.

Nic nie formatuj! Kartę w czytnik i heja programikiem Sandiska.

Krzychu
06-04-2010, 11:43
Czy 40D ma wsparcie dla kart 16 GB. Możliwe , że zwalił ci wszystkie zdjęcia po około 3.7 GB.


Ma...

yacenty
07-04-2010, 00:01
Easy Recovery i poszło jak z bicza strzelił
obejrzałem sobie nawet fotosy które pochodzą z czerwca 2008:)

pawciolbn
07-04-2010, 10:59
Easy Recovery i poszło jak z bicza strzelił
obejrzałem sobie nawet fotosy które pochodzą z czerwca 2008:)

no to super.. grunt nie poddawać się... pozdro

.

wiktor2323
07-04-2010, 21:18
Tak z ciekawosci zapytam: Rawy też można odzyskać? słyszałem ,że tylko jpg.

gavin
08-04-2010, 08:51
można - plik to plik

Czapa
02-02-2014, 23:28
Jeśli to nie problem to odświeże temat,

5d mark II, sandisk sd 32 giga (jeśli to ma jakieś znaczenie), czy ktoś z was spotkał sie już może z odzyskiwaniem nadpisanych plików ? Nie rozumiem dlaczego program wyświetla mi komunikat o nadpisaniu zdjęcia przez zdjęcie zrobione na tej samej imprezie, gdzie jestem niemal że pewien iż skasowania mogłem dokonać dopiero w domu (po imprezie)...

adawro
03-02-2014, 00:35
program wyświetla mi komunikat o nadpisaniu zdjęcia przez zdjęcie zrobione na tej samej imprezie
Opisz dokładniej swój przypadek - co chciałeś odzyskać, w jakiej sytuacji straciłeś dane, w jaki sposób program cię o tym nadpisaniu informuje itp.

Czapa
06-02-2014, 16:56
No właśnie nie do końca swoją sytuacje rozumiem, jeżeli dokonałem usunięcia zdjęcia w domu po sfotografowaniu całej imprezy, po czym nie wykonałem żadnego zdjęcia to jak to miejsce mogło sie nadpisać. O tym, że jest nadpisany plik informuje mnie program właśnie w ten sposób "Plik został nadpisany" więc po odzyskaniu zdjęcie jest czarne a lightroom go nawet nie odtwarza, mimo że rozszerzenie cr2 i waga sie zgadza

tomphoto
07-02-2014, 12:40
Czytnik kart i R-Studio dużo funkcjonalności. może odzyskać z danego dnia, miesiąca, poprawnie odnajduje rawy.
Testowałem kilka flagowych programów do odzyskiwania danych R-Studio nr.1 jak dla mnie.

Przy okazji wątku, kiedyś brakło miejsca na moim sandisk, wszedłem do MM i kupiłem Samsung 16gb 16GB SDHC Plus Class 10 Memory Card | SDHC Plus - SAMSUNG UK - OVERVIEW (http://www.samsung.com/uk/consumer/memory-cards-hdd-odd/memory-cards-accessories/sd-plus-accessories/MB-SPAGA/EU?subsubtype=sd-plus-accessories)
błąd, wyrzuciłem rachunek co za tym idzie możliwość reklamacji używana miesiąc padła, nic jej nie jest wstanie przeczytać. Mieliście podobne przypadki?

adawro
07-02-2014, 13:00
No właśnie nie do końca swoją sytuacje rozumiem, jeżeli dokonałem usunięcia zdjęcia w domu po sfotografowaniu całej imprezy, po czym nie wykonałem żadnego zdjęcia to jak to miejsce mogło sie nadpisać. O tym, że jest nadpisany plik informuje mnie program właśnie w ten sposób "Plik został nadpisany" więc po odzyskaniu zdjęcie jest czarne a lightroom go nawet nie odtwarza, mimo że rozszerzenie cr2 i waga sie zgadza
Jeśli włożyłeś do czytnika i przeglądałeś zdjęcia w komputerze zanim zacząłeś odzyskiwanie to system komputera mógł zapisać ukryty systemowy plik z miniaturkami właśnie w tym miejscu.

Element7th
07-02-2014, 14:10
Jeśli włożyłeś do czytnika i przeglądałeś zdjęcia w komputerze zanim zacząłeś odzyskiwanie to system komputera mógł zapisać ukryty systemowy plik z miniaturkami właśnie w tym miejscu.

Do tego im większy plik tym trudniej go odzyskać, bo większe szanse, że któryś z sektorów został nadpisany. A wystarczy nadpisać jeden i w większości przypadków pozamiatane.