PDA

Zobacz pełną wersję : Canon PIXMA MP540 - problem z kolorami



Jedrzej79
03-04-2010, 14:42
Witam,
Drukuje zdjecia na drukarce Canon PIXMA MP540. Używam zwykłego papieru fotograficznego (z Reala), jakość była zawsze porównywalna do Canona (przynajmniej dla mnie). Jakiś czas temu przeżuciłem się na tusze zamienniki. Jakość wydruku była cały czas ok., ale ostatnio coś mi drukuje, zwłaszcza zielony kolor na "granatowo".
Generalnie kolory są tragicznie oddane.
Czy ktoś się z tym spotkał? Czy to wina tuszów zamienników (co jak co przez pewien czas sprawdzonych), czy może inna kwestia.
Pytam, bo nie wiem czy kupowac nowe tusze (ostatnio kupiłem cały zestaw zamiennikó, więc mi ich troche szkoda), czy problem jest w czyms innym.
Serdecznie pozdrwiam i dzieki.
J.

Jedrzej79
11-04-2010, 13:52
Pomeczylem sie caly dzien i troche, kalibrowalem, czyscilem glowice, nawet wymienilem tusz zolty na nowy (okazalo sie, ze to glownie broblem z niedozowaniem koloru zółtego) i nic... w koncu sie zdenerwowalem, wyjąłem wszystkie tusze, rozebralem drukarkę i przeczyscilem, co jak co czystą jak na oko glowice chusteczkami higienicznymi, i.... udało się, tyle, ze stracilem przy tym sporo tuszu.

Czy ktos z Was ma moze tą drukarkę i moze sie wypowiedziec na temat jej wydajnosci/ekonomicznosci, bo ja odnosze wrazenie, ze wymieniam tusze po 10 stronach zdjec A4...Nie wiem czy to jest kwestia zlego papieru, zamienników czy drukarki. Byłbym wdzieczny za pomoc.