PDA

Zobacz pełną wersję : Sklepy foto - rzeczywiste



TOKIN
21-10-2005, 21:18
Witajcie wszyscy!

Czy ktoś może mi podać namiary na sklepy foto w Katowicach lub Krakowie. Chcę kupić obiektyw do mojego 350d ale najpierw chciałabym pomacać, podpiąć do body, pstryknąć parę fotek itp itd. Wiem, że w sklepach internetowych jest taniej ale tam nie mam możliwości kontaktu organoleptycznego z tymże obiektywem. Najlepiej by było gdyby taki sklep prowadził różne marki (Canon, sigma, Tamron) no ale pewnie takiego nie ma?:(

gr86
21-10-2005, 21:32
zaglądnij do fotojokera http://www.fotojoker.pl/sub.php?kid=677 mają obiektywy napewno

TOKIN
21-10-2005, 21:41
W FJ byłam ale niestety mają tam tylko Tamrony i to niestety bez modelu, który mnie ewentualnie interesuje:(
MM może jest ciut lepiej ale teżraczej na stanie nie mają wielkiego asortymentu?

gr86
21-10-2005, 21:44
to prawda, byłem ostatnio w MM i FJ przy okazji chciałem "pomacać" pare ciekawych skieł ale niebyło tych co chciałem oblukać ale i tak pare spróbowałem

CYNIG
21-10-2005, 21:45
zobacz tam http://www.sklepfotograficzny.pl/

TOKIN
21-10-2005, 21:54
Dzięki CYNIG!
Ten adres to jest coś! Masz jakieś swoje doświadczenia z tym sklepem? Czy oferowane tam obiektywy są z polskiej sieci dystrybucji?

CYNIG
21-10-2005, 21:57
bralem od nich troche filtrow (dzisiaj polarka BW 77mm) i macalem pare razy obiektywy. Troche sprzetu maja, ale lepiej upewnic sie telefonicznie czy interesujace Cie szklo jest na stanie. Nie mam pojecia gdzie sie zaopatruja.

rysiaczek
22-10-2005, 00:38
Trzy sklepy, które polecam, bo pracują w nich znajomi:
1. www.sklepfotograficzny.pl - ul. Pomorska
2. www.fotopanorama.pl - Wielopole, budynek Dziennika
3. m-j foto - ul. Sławkowska - dystrybutor, droogo.

Pietro
22-10-2005, 05:36
Trzy sklepy, które polecam, bo pracują w nich znajomi:
1. www.sklepfotograficzny.pl - ul. Pomorska
2. www.fotopanorama.pl - Wielopole, budynek Dziennika
3. m-j foto - ul. Sławkowska - dystrybutor, droogo.

1. Kupowalem u nich mojego 350D. Jest OK.
3. Jak nie chcesz kupowac (maja ceny z kosmosu) i wiesz dokladnie co chcesz ogladac (bylem tam swiadkiem kuriozalnego oglupiania klienta) to idz.
Ale wyboru "wielkiego" jezeli chodzi o szkla to nie ma. - Podstawowe modele z niskiej polki + 18-85 IS + 10-22 to to co ostatnio u nich widzialem.

TOKIN
22-10-2005, 09:24
Dzięki Wam wszystkim. Przed wyjazdem podzwonię, żeby sprawdzić co mają a czego nie mają na stanie. sklepfotograficzny na Pomorskiej wydaje się mieć największy wybór, a ponieważ interesują mnie różne modele (Tamron 28-75mm 2,8; sigma 70-300mm APO; Canon 100-300mm; Canon 50mm 1,8 a może jeszcze coś..?) więc im więcej w ofercie tym lepiej.
A może ktoś jeszcze zna jakiś namiar na takie sklepy w Katowicach - bedę tam na pewno na początku listopada więc przy okazji mogłabym zajrzeć tu czu ówdzie...:)
Pozdrawiam TOKIN(ka)

krupcio
28-10-2005, 22:57
w FJ mają ceny wzięte z kosmosu <wow>

vpGregP
06-12-2006, 11:39
Bede sie jednak upieral przy Katowicach lub Sosnowcu... Czy ktos z forumowiczow zna jakis sklep fotograficzny z prawdziwego zdarzenia w tych miastach lub w okolicy?
Interesuja mnie obiektywy Canona, Sigmy lub Tamrona.

Z gory wykluczam sklepy w stylu MediaMarkt lub FotoJoker gdzie wystawione sa dwa obiektywy, z czego jeden lezy na boku ;)

ecki74
06-12-2006, 14:05
Bede sie jednak upieral przy Katowicach lub Sosnowcu... Czy ktos z forumowiczow zna jakis sklep fotograficzny z prawdziwego zdarzenia w tych miastach lub w okolicy?
Interesuja mnie obiektywy Canona, Sigmy lub Tamrona.

Z gory wykluczam sklepy w stylu MediaMarkt lub FotoJoker gdzie wystawione sa dwa obiektywy, z czego jeden lezy na boku ;)

Tarnowskie Góry http://www.fotozakupy.pl/sklep/page/info

vpGregP
06-12-2006, 16:43
Do ecki74: dzieki za informacje, fotozakupy.pl wyglada interesujaco, mysle ze wybiore sie tam niebawem.
Marzy mi sie bowiem taki sklep w ktorym mozna sobie poogladac, podotykac, zapiac taki obiektyw do korpusu i pstryknac i powiedziec do sprzedawcy "a czy moze mi Pan pokazac tamten?"... Wiem, wiem to sa drogie zabawki, ale to wlasnie mam na mysli mowiac dobry sklep fotograficzny :)

A czy ktos ma jeszcze jakies inne propozycje?

Pozdrawiam

ecki74
06-12-2006, 16:57
Do ecki74: dzieki za informacje, fotozakupy.pl wyglada interesujaco, mysle ze wybiore sie tam niebawem.
Marzy mi sie bowiem taki sklep w ktorym mozna sobie poogladac, podotykac, zapiac taki obiektyw do korpusu i pstryknac i powiedziec do sprzedawcy "a czy moze mi Pan pokazac tamten?"... Wiem, wiem to sa drogie zabawki, ale to wlasnie mam na mysli mowiac dobry sklep fotograficzny :)

A czy ktos ma jeszcze jakies inne propozycje?

Pozdrawiam

Jest jeszcze jeden sklep tylko ,że w Pszczynie - jedna tylko wada optyka Canona. Właściciel jest fotografem zawodowym , bardzo miły, konkretny i wie co mówi. Dla przetestowania obiektówów wyciągnąl swoje aparatu - notabene jak dobrze pamietam 5D. Dodatkowo jeszcze, swój obiektyw 70-200 2,8L , aby pokazac różnicę standard a 'L-ka itd.

Sklep znajduje się przy ul. Pisatowskiej (chyba nr 9) parę domów od Rynku.
A nazywa się "u Michała"

vpGregP
06-12-2006, 17:24
Do ecki74: oj, teraz to naprawde bardzo wielkie dzieki za informacje. O tym gosciu z Pszczyny to juz od kogos slyszalem, tylko nie potrafil mi podac nic konkretnego (ani adresu ani telefonu). Ale podobno facet jest, tak jak napisales, konkretny... i widze ze rowniez znany :) A czy moze masz jakis telefon do niego?
Teraz szukam EF 50mm f/1.8 i znalazlem sklep w Katowicach. Cena 430, wiec nie jest drogo. Po obiektywie wiem czego moge sie spodziewac bo widzialem juz co mozna z nim zrobic. Jeszcze tam nie bylem, wiec napisze cos wiecej o sklepie jutro (po zakupie). Natomiast przy wyborze krotkiego zoom'u i dlugiego wolalbym porozmawiac z kims konkretnym, kto wlasnie pokazalby mi np. roznice miedzy jednym a drugim szkielkiem :)

Pozdrawiam,
vpGregP

kawo
06-12-2006, 17:46
Witajcie wszyscy!

Czy ktoś może mi podać namiary na sklepy foto w Katowicach lub Krakowie. Chcę kupić obiektyw do mojego 350d ale najpierw chciałabym pomacać, podpiąć do body, pstryknąć parę fotek itp itd. Wiem, że w sklepach internetowych jest taniej ale tam nie mam możliwości kontaktu organoleptycznego z tymże obiektywem. Najlepiej by było gdyby taki sklep prowadził różne marki (Canon, sigma, Tamron) no ale pewnie takiego nie ma?:(

kupując przez sklep int. dokonujesz zakupy poza siedzibą przedsiębiorstwa i mozesz bez uzasadnienie odstąpic od zakupu odsyłając towar wraz z takim oświadczeniem. jest to wyjście:)

ecki74
06-12-2006, 23:16
Do ecki74: oj, teraz to naprawde bardzo wielkie dzieki za informacje. O tym gosciu z Pszczyny to juz od kogos slyszalem, tylko nie potrafil mi podac nic konkretnego (ani adresu ani telefonu). Ale podobno facet jest, tak jak napisales, konkretny... i widze ze rowniez znany :) A czy moze masz jakis telefon do niego?
Teraz szukam EF 50mm f/1.8 i znalazlem sklep w Katowicach. Cena 430, wiec nie jest drogo. Po obiektywie wiem czego moge sie spodziewac bo widzialem juz co mozna z nim zrobic. Jeszcze tam nie bylem, wiec napisze cos wiecej o sklepie jutro (po zakupie). Natomiast przy wyborze krotkiego zoom'u i dlugiego wolalbym porozmawiac z kims konkretnym, kto wlasnie pokazalby mi np. roznice miedzy jednym a drugim szkielkiem :)

Pozdrawiam,
vpGregP

No i znalazłem :
FOTO-MICHAŁ I
Hurtownia i sklep fotograficzny
GRZEGORZ KLOC
43-200 Pszczyna
tel. 032-212-85-85
kom. 0-604-824-252
www.foto-michal.pl

Co do obiektywu EF 50/1.8 - własnie taki kupiłem i ...... przepłaciłem choc niewiele u niego był za 369 zł - czyli najtaniej - nigdzie nie znalazłem taniej.
a co do zooooooomu - to 70-200 2.8L jest rewelacyjny