PDA

Zobacz pełną wersję : Chrome - addons



allxages
03-04-2010, 00:52
Hej,

temat może nie do końca fotograficzny, ale w końcu przeglądarka jest potrzebna do zdjęć, nie? :)

Szukam i wszystko co znalazłem to jednak jakaś ściema, więc pytam - czy jest działający jak w Firefoxie AdBlockPlus?

Czacha
03-04-2010, 08:53
U siebie mam jedynie AdBlocka (faktycznie nie jest jakos specjalnie rozbudowany, ale pelni swoja funkcje) i Exponator do czytania EXIF'ow (wyswietla dane po najechaniu myszka na zdjecie).

Merde
03-04-2010, 09:06
Adblock w Chrome działa od d.. strony, tj. blokuje reklamy już po ich załadowaniu, niestety...

zaitsev
03-04-2010, 11:26
Exponator do czytania EXIF'ow (wyswietla dane po najechaniu myszka na zdjecie).
Jest może coś podobnego pod FireFox'a?
Miałem Exif Viewer 1.51, który przestał być kompatybilny z nowym FF. I trochę trzeba było się naklikać. ;)

Czacha
03-04-2010, 11:44
Nie uzywam FF wiec nie wiem ;) Ale Exponator jest o tyle fajny, ze sami mozemy w bardzo prosty sposob wybrac informacje ktore maja byc wyswietlane.

allxages
03-04-2010, 12:32
Exponator od biedy może być ;) Chociaż wolałbym prawoklik tak jak w FF, gdzie polecam FxIF.

A co do reklam, udało sie komuś pod Chrome wyłączyć te zmianienia niektórych słów na linki do reklam na forum? Bo pod FF nigdy tego nie widziałem nawet, a tutaj strasznie mnie to irytuje..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A jeszcze jedna rzecz, bo zapomniałem :) Chrome nie ma zapisywania sesji czy ja coś nie widze?

rysiaczek
03-04-2010, 14:17
A co do reklam, udało sie komuś pod Chrome wyłączyć te zmianienia niektórych słów na linki do reklam na forum? Bo pod FF nigdy tego nie widziałem nawet, a tutaj strasznie mnie to irytuje..
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A jeszcze jedna rzecz, bo zapomniałem :) Chrome nie ma zapisywania sesji czy ja coś nie widze?

Zmień sobie skórkę forumową i po sprawie. Nie ma reklam w nagł, nie ma inline, nie ma słów na linki. Chrome jak najbardziej zapisuje sesje.

allxages
03-04-2010, 16:06
Zmień sobie skórkę forumową i po sprawie. Nie ma reklam w nagł, nie ma inline, nie ma słów na linki.

Też mi rozwiązanie sprawy ;)


Chrome jak najbardziej zapisuje sesje.

No to wytłumacz maluczkim jak, bo nie widze. Zainstalowałem nawet Session Manager, ale to jakaś bieda, bo trzeba ręcznie zapisywać..

dinderi
03-04-2010, 16:34
Jest może coś podobnego pod FireFox'a?
Miałem Exif Viewer 1.51, który przestał być kompatybilny z nowym FF. I trochę trzeba było się naklikać. ;)
ExifViewer 1.55 jest w wersji beta i działa u mnie z FF 3.6 bez problemu, od kilku tygodni ;) http://araskin.webs.com/exif/exif.html

rysiaczek
03-04-2010, 21:41
Też mi rozwiązanie sprawy ;)

yyyy że nie działa?



No to wytłumacz maluczkim jak, bo nie widze. Zainstalowałem nawet Session Manager, ale to jakaś bieda, bo trzeba ręcznie zapisywać..
to zanim zacznę - napisz tylko jeszcze co rozumiesz przez zapisywanie sesji - zapisywanie ostatnio otwartych kart czy też trzymanie 'zalogowania' na cb i innych stronach po zalogowaniu? Jak to pierwsze - to żadnych dodatków nie potrzeba, jak to drugie - to na szczęście tego nie robi (ale od tego masz opcję przy logowaniu na cb).

allxages
05-04-2010, 19:39
yyyy że nie działa?

No przecież to jest rozwiązanie w stylu "padła mi trzeci bieg" i odpowiedź "przechodź odrazu z dwójki na czwórke". no działa, ale to nie jest rozwiązanie. To workaround. Może fajny na sekunde, ale nie na stałe niestety.



to zanim zacznę - napisz tylko jeszcze co rozumiesz przez zapisywanie sesji - zapisywanie ostatnio otwartych kart czy też trzymanie 'zalogowania' na cb i innych stronach po zalogowaniu? Jak to pierwsze - to żadnych dodatków nie potrzeba, jak to drugie - to na szczęście tego nie robi (ale od tego masz opcję przy logowaniu na cb).

Rzeczywiście nie sprecyzowałem. Mój błąd. Chodzi mi o zapamiętanie otwartych zakładek. No nie chce mi to działać i już. Zamykam Chrome, nie pyta o nic i nic się nie pojawia później. Wersja, której używam 5.0.342.7 beta.



A gwoli wyjaśnienia, trzymanie "zalogowania" na np. CB to jednak sprawa pośrednio też Chrome'a, który przechowuje ciasteczka Wystarczyby było wyłączyć ciasteczka w przeglądarce i wszystkie takie zapamiętywania poszłyby odpoczywać ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Rzeczywiście nie sprecyzowałem. Mój błąd. Chodzi mi o zapamiętanie otwartych zakładek. No nie chce mi to działać i już. Zamykam Chrome, nie pyta o nic i nic się nie pojawia później. Wersja, której używam 5.0.342.7 beta.

OK. Znalazłem ;) Szkoda, że nie pyta za każdym razem czy zapisać, bo używajac FF często dawałem też "nie", ale to powiedzmy kwestia przyzwyczajenia się do nowego workflow :)

OK, więc z rzeczy których wciąż mi brakuje, a może akurat ktoś będzie wstanie pomóc/znał odpowiedź:

- równie konfiguralny odpowiednik do LeechBlock (blokowanie danych stron w zależności od czasu spędzenia/godziny itd)
- klikalny EXIF viewer. najlepiej prawo click z wszystkimi informacjami. Może być z histogramem odrazu ;) To najeżdzanie myszką i oglądanie informacji w tooltipie jest dość irytujące dla mnie
- lepsza obsługa blokowania reklam. Taka jak w FF byłaby idealna. Niestety mam problem z filtrowanie reklam, zwłaszcza googlowych (sic!) oraz tych inline, o których była mowa wyżej..

A poza tym, Chrome bardzo fajny!

rysiaczek
05-04-2010, 21:29
No przecież to jest rozwiązanie w stylu "padła mi trzeci bieg" i odpowiedź "przechodź odrazu z dwójki na czwórke". no działa, ale to nie jest rozwiązanie. To workaround. Może fajny na sekunde, ale nie na stałe niestety.


fakt, mea culpa - dla mnie druga skórka ma same plusy - większa szer, kolory etc. Ale przecież ja to nie ty:)