PDA

Zobacz pełną wersję : C40D koszt wymiany migawki



WiatruMistrz
31-03-2010, 08:32
witam, mam pytanie o koszta wymiany migawki w tym modelu po przekroczeniu 100k.

More86
31-03-2010, 12:43
chyba z 700-800zl

Najlepiej będzie jak zadać to pytanie w serwisie.
Zazwyczaj jest to niestety mniej niż 100k:(

JonathanStrange
31-03-2010, 13:32
Dużo czytałem ostatnio o 40D i problemach z nim. Znalazłem informacje na tym forum, że w serwisie na Żytniej to koszt ok 550 zł. Jednak mnie ciekawi inna sprawa. Czy jeśli migawka padnie przed 100 000 to serwis wymienia migawke bez opłat nawet jeśli gwarancja już się skończyła? Skoro producent gwarantuje 100 000 to chyba tak powinno być? Czy może się mylę?

iktorn92
31-03-2010, 14:30
Wiem ze tak jest w serii, natomiast w reszcie czasem wymieniaja czasem nie, niestety nie umiem odpowiedziec czemu tak się dzieje.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
W serii 1 oczywiscie, nie wiem czemu nie mogę edytować...

Loome
31-03-2010, 15:04
mi wymienili za darmo;) 7000 klapnięć..

szymekgd
31-03-2010, 15:04
[..]
W serii 1 oczywiscie, nie wiem czemu nie mogę edytować...[...]

Poczytaj o tym tu: http://canon-board.info/showthread.php?t=60151 ;)

crasy
31-03-2010, 15:29
Za darmo wymieniaja jesli posiadasz body z serii, ktora byla uznana za "wadliwa" lub podatna na takie uszkodzenie. Maja po prostu numery serii, ktore sie kwalifikuja do wymiany w ramach gwarancji. Pozostale niestety trzeba placic :/
Wystarczy zadzwonic do canona i zapytac ;)

More86
31-03-2010, 16:54
Za darmo wymieniaja jesli posiadasz body z serii, ktora byla uznana za "wadliwa" lub podatna na takie uszkodzenie. Maja po prostu numery serii, ktore sie kwalifikuja do wymiany w ramach gwarancji. Pozostale niestety trzeba placic :/
Wystarczy zadzwonic do canona i zapytac ;)

Aż musiałem zadzwonić i to sprawdzić;)
Wytłumaczono mi iż migawka w 40D zawsze wymieniana jest za darmo jeżeli nie przekroczy 100k...

szymekgd
31-03-2010, 16:58
Aż musiałem zadzwonić i to sprawdzić;)
Wytłumaczono mi iż migawka w 40D zawsze wymieniana jest za darmo jeżeli nie przekroczy 100k...

I ta wiadomosc powinna byc przyklejona do kazdego watku z pytaniami o koszt wymiany migawki w 40D ;)

WiatruMistrz
31-03-2010, 17:29
Dlatego napisalem że po przekroczeniu 100k mnie interesuje, prosze czytać ze zrozumieniem...na allegro jest aukcja body co ma 130k przebieg i jak dla mnie może paść w każdej chwili w nim migawka...

JonathanStrange
31-03-2010, 17:37
More86 bardzo dziękuję za informacje. Jest to dla mnie sprawa kluczowa właśnie przy zakupie 40D.

Pozdrawiam

More86
31-03-2010, 17:53
Szczerze przyznam, ze się zdziwiłem

crasy
31-03-2010, 18:14
Aż musiałem zadzwonić i to sprawdzić;)
Wytłumaczono mi iż migawka w 40D zawsze wymieniana jest za darmo jeżeli nie przekroczy 100k...

Dzwoniłeś do Canon Polska czy do serwisu? Ja taką odpowiedz jak napisałem otrzymałem w zeszłym tygodniu z Canon Polska, dział techniczny.

More86
31-03-2010, 18:19
Do serwisu

Pytałeś konkretnie o 40D? Bo ja zadzwoniłem i zapytałem dokładnie o to co napisałeś wcześniej.

Matt_K-K
31-03-2010, 18:25
Az sam chyba zadzwonie i zapytam jak to sie ma w stosunko do innych modeli aparatow - np. 5d czy 1d mk. II

crasy
31-03-2010, 18:29
Tak, pytałem konkretnie o 40d bo taki posiadam i zawsze nurtowało mnie jak to wkońcu z tym jest. W internecie na forach są różne opinie na ten temat i w związku z tym chciałem się upewnić osobiście.
Nawet zapytałem kilka razy: Czy mając przebieg 8000 i jeśli padnie mi przy np 10000 to wymiana jest gratis? Potem zapytałem czy to ma sens, skoro jedna osoba klepnie w ciągu roku 150tys (;)) a inna 3-4tys w ciągu 5lat i tej pierwszej wymienią gratis, a tej drugiej nie bo nie ma gwarancji? Dostałem taką odpowiedź jak pisałem wcześniej.
Może jeszcze ktoś chętny zadzwonić i się upewnić?
Podaję numer do działu technicznego Canona: 00-80-022-66-67-67 (dziwny, ale na pewno działa) :)

BRS
31-03-2010, 19:20
czyli jeszcze raz:
jesli padnie migawka w 40d ponizej 100000klapniec to wymiana jest za free?
a jesli padnie ta wymieniona ponizej 100000 to tez? i tak kolejna i kolejna?

JonathanStrange
31-03-2010, 19:38
Widze, że jednak dużo kontrowersji wokół tego tematu. Moim zdaniem tak powinno być, zwłaszcza w sprzęcie z trochę wyżej półki.

crasy
31-03-2010, 20:53
Mi też wydaje się, że tak powinno być. W końcu jest to GWARANTOWANA ilość.

vasco5
31-03-2010, 23:02
kurde ostatnio znajomemu padła migawka przy 15.000 klapnięć i koszt wymiany po gwarancji 650zł...

więc nie wiem jakim cudem wymieniają migawkę za free jeśli nie przekroczy się 100.000 klapnięć...

WiatruMistrz
31-03-2010, 23:17
kurde ostatnio znajomemu padła migawka przy 15.000 klapnięć i koszt wymiany po gwarancji 650zł...

więc nie wiem jakim cudem wymieniają migawkę za free jeśli nie przekroczy się 100.000 klapnięć...

I dał się tak oskubać przecież to zakrawa na kryminał...15k to tylko u nas 8-)

Drogis
01-04-2010, 11:42
Mi też wydaje się, że tak powinno być. W końcu jest to GWARANTOWANA ilość.

Gwarantowana? Wskaż mi miejsce, w którym Canon gwarantuje ilość wyzwoleń migawki w seriach innych niż jednocyfrowe. Powodzenia w szukaniu.

Cluer
01-04-2010, 11:55
to ja doleję oliwy do ognia ...
a co jeśli aparat pochodzi z USA ?
Też mi wymienią ?


IMHO to jest jak z wadami fabrycznymi w autach. Wiedzą, ze istnieją felerne migawki, może nawet znają numery seryjne aparatów, w których one się znajdują, ale nijak nie sa w stanie określić gdzie są te aparaty - bo nikt nie rejestruje kupujących.
A informacja w mediach i na pierwszej stronie www.canon.pl byłby strzałem w stopę, więc siedzą cicho.

JonathanStrange
01-04-2010, 12:39
Nie sądze żeby jakakolwiek usterka została u nas naprawiona jeśli sprzęt był kupowany w USA. Przy takim aparacie jak 40D i obecnym kursie dolara chyba nigdy bym nie zaryzykował.

Martwi mnie jednak fakt, że aparat z wyższej półki niż aparaty xxxd nie zachwyca długowiecznością. http://www.olegkikin.com/shutterlife/canon_eos40d.htm
Linkowałem do tej strony już w innym temacie. Nie wiem na ile jest wiarygodna ale po około 200 aparatach dodanych do bazy wyniki są mizerne. W internecie krążą informacje, że powinna wytrzymać 100 000. Większość egzemplaży które nie dochodzą do takiej liczby pada > 20 k zdjęć. Troche jednak ten aparat kosztuje... Konkurencja jak podaje 50k to większość spokojnie tyle żyje, jak podaje 100k tak samo.

Póki co wciąż nie mogę się zdecydować czy zaufać temu systemowi. Bardzo podoba mi się to co on oferuje w swojej cenie.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
O i jeszcze na Ceneo chociażby w opisie EOS 40D jest taka oto informacja:
"Migawka podobnie jak u poprzednika ma zagwarantowaną wytrzymałość 100 000 cykli."

crasy
01-04-2010, 12:51
O i jeszcze na Ceneo chociażby w opisie EOS 40D jest taka oto informacja:
"Migawka podobnie jak u poprzednika ma zagwarantowaną wytrzymałość 100 000 cykli."

Dzięki, bo prawde mówiąc nie chciało mi się tego szukać :)
Niby skąd miałyby się wziąć te przebiegi skoro nie od Canona? Myślę, że użytkownicy sami sobie tego nie wymyślili.

Drogis
01-04-2010, 13:09
O i jeszcze na Ceneo chociażby w opisie EOS 40D jest taka oto informacja:
"Migawka podobnie jak u poprzednika ma zagwarantowaną wytrzymałość 100 000 cykli."

Taaa, a później ludzie z pretensją dzwonią do serwisu, że Canon przecież gwarantuje 100tys. fotek, nawet po zakończeniu gwarancji.

Ceneo to tylko porównywarka cen, istotnych informacji należy szukać na stronach producenta lub w ich oficjalnych materiałach, ew. w autoryzowanym serwisie. Na usa.canon.com (http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=17779#ModelFeaturesAct) można znaleźć taki tekst:


Rugged Shutter
The EOS 40D is designed to perform flawlessly, again and again. It has an improved high-speed and durable shutter unit, designed to respond in an instant, reaching a top shutter speed of 1/8000 sec. and tested to a remarkable 100,000-cycle shutter life. A top flash sync speed of 1/250 sec. ensures full flash flexibility in bright or dim light.

Czy oni tam cokolwiek piszą o jakichkolwiek gwarancjach? Napisali tylko, że przetestowali sprzęt na 100tys. cykli i to wszystko. Możliwe, że jeżeli aparat jest jeszcze na gwarancji, to wymienią ją za darmo, ale po jej upłynięciu już bym na to nie liczył.

Tak na marginesie: korzystam z 40D, który ma na liczniku ok. 105tys. zdjęć na pierwszej migawce. Musiałem ostatnio wyregulować w nim AF, ale poza tym aparat śmiga jak nówka.

Cluer
01-04-2010, 13:17
Nie sądze żeby jakakolwiek usterka została u nas naprawiona jeśli sprzęt był kupowany w USA. Przy takim aparacie jak 40D i obecnym kursie dolara chyba nigdy bym nie zaryzykował.


teraz nie ma sensu.:mrgreen:
ale dawno, dawno temu przy płatności karta policzyli mi kurs wymiany 2,08 $ a aparat wyszedł poniżej 2700 z kitem. Dla porównania w Fotojokerze był tego dnia w "promocji" za 4444zł :twisted:

co do żywotności migawki - spójrz jak wygląda próbka badawcza na tej stronie z przebiegami migawek ?
Ilu tam jest użytkowników dla 40D ? A ile tych aparatów W OGÓLE JEST ?
Nie demonizujmy tego tematu. Żeby to miało ręce i nogi należałoby zrobić na canon-board obowiązkową ankietę:
1 - czy masz 40D ?
2 - jaki masz przebieg ?
3 - czy migawka żyje ? Jeśli nie - o kiedy padła.

Inaczej w ankiecie wypowie się tylko np. 10 osób którzy mają negatytwne doświadczenia, reszta będzie siedziała cicho (żeby nie zapeszyć :|) i wyjdzie że 100% aparatów pada przy małych przebiegach. <lol>

Z góry mówię, ze ja testów przebiegu robić nie zamierzam bo :twisted:
Padnie to padnie, będę się zastanawiał.


Póki co wciąż nie mogę się zdecydować czy zaufać temu systemowi. Bardzo podoba mi się to co on oferuje w swojej cenie.
kup alfę. serio. będziesz szczęśliwy :rolleyes:
a czytając forum onanistyczne będziesz popadał w nerwicę a to, ze masz zły aparat a to, ze Twoje obiektywy winietują, a to, ze nie masz jasnych stałek....
W Sony wszystko jest proste :)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


Tak na marginesie: korzystam z 40D, który ma na liczniku ok. 105tys. zdjęć na pierwszej migawce. Musiałem ostatnio wyregulować w nim AF, ale poza tym aparat śmiga jak nówka.

Bo 40D to dobry i piekielnie szybki aparat :)
Wbrew tym wszystkim, którzy nim gardzą pokazując wyświetlacz.
Bo wyświetlacz służy tylko do analizy histogramu, od reszty jest software

More86
01-04-2010, 14:03
Zgadzam się ze wszystkim prócz kwestii wyświetlacza:P
Ankieta faktycznie by się przydała. A wg. tamtej strony aparaty mają przebieg nawet 700k, natomiast większość padła przy 20.

Da__FreaK
01-04-2010, 15:29
Teraz to juz jest porawdziwy rebus :D niektorzy przed przebiegiem 100k dostaja migawke za free, nawet po gwarancji, a inni w tym samym serwisie musz bulic ? :D Cholera ! chyba zaczne oszczedzac migawke ...

JonathanStrange
01-04-2010, 16:49
Cluer ze wszystkim się zgadzam co napisałeś, przecież sam podaję pod wątpliwość jakość tej strony, ale tym tekstem żebym kupił Alfę to mnie obraziłeś. Nie jestem żadnym onanistą sprzętowym. Gdzie ja tu poruszam kwestię winiety itd? Bo ja tego nie widzę w swoich wypowiedziach. Nie chcę żeby wszystko było nie wiadomo jakie w cenie taka jaka jest. Nie mam tendencji do wybrzydzania. Wymagam jedynie, żeby sprzęt na który osobiście muszę bardzo długo zbierać pieniądze przynajmniej chwilę działał.

A co do USA też się zgadza kiedyś się opłacało...

Cluer
01-04-2010, 22:22
Przepraszam że Cię uraziłem. :)
nie taki był mój zamysł.

Po prostu canon-board jest potwornie sprzętowym forum a fotografia zeszła tutaj niejako na drugi plan (niestety).
Im więcej czyta się technicznych watkow tym rodzi się więcej pytań. Pamiętam jak ja przez zakupem pierwszej lustrzanki roztrzasalem dziesiątki postów i co... i popadalem tylko w coraz większy stres czy dobrze wybiorę :) Aż kupilem i przestalem czytac. Zacząłem cieszyć się fotkami.

Zwróć uwagę, ze jesli ktos chce kupic nowy aparat zaczyna szukac. A tutaj na KAŻDY sprzęt mozesz dowiedziec się jaki to on jest nieudany :(. Nikt nie chwali ze jest dobrze bo po co ? Narzekają wszyscy. Jak to Canon znowu dal ciała. Jeden aparat ma beznadziejnie wolny autofocus i Inny tragicznie ustawione czyli bezuzyteczne boczne punkty AF, wyswietlacz nie jest uchylny,a inny ma migawkę która pada przy 20tys zdjęc.. Mistrzostwo opiniotwórcze mają optyczne.pl ktore jesli napiszą coś w recenzji to potem ludzie w powtarzają jak mantrę ze 40D ma error99 !! I to dwa razy :D
a 16-35 II ma absolutnie nieakceptowalną jakość obrazu w rogach kadru :D


Z sony chodziło mi o to, ze tam system nie jest tak rozbudowany jak EOS i nie mają tak dużego forum. statystyczni klienci którzy zaufali działowi marketingu Sony mają tez inna świadomość ;) Klient kupuje Sony z obiektywem kitowym i jest szczęsliwy. nie zmienia obiektywów i cieszy się z LiveView. A u nas - jak ktoś kupi Canona to zawsze ma jeden obiektyw za mało :D, zawsze chcialby mocniejsza lampę, w planach kupuje gripa lepszy statyw, chce robić zdjęcia slubne a nikt go nie chce ... Na forum alfy sa szczęsliwi uzytkownicy którym do wystarcza napis sony na pasku i duuuuuży obiektyw 18-200 u nas wieczne smuty i narzekania...

Pozdrawiam i zycze wiele radości z zakupionego sprzetu. Jakikolwiek by on nie był :)
I mimo wszystko - Za pierwszym razem lepiej kup nówkę. Bedziesz spał spokojniej :)

JonathanStrange
01-04-2010, 23:13
Oczywiście nie poczułem się urażony :) Dokładnie chodzi mi o to, że kiedyś tam będę chciał się rozwijać i dlatego myślę o Canonie. Dzięki za Twoją opinię. Jak patrzę na to wszystko to trudno się z Tobą nie zgodzić. Sam chyba wpadłem w lekką panikę związaną tym co można w internecie wyczytać.

Pozdrawiam

konrad.slezak
19-10-2010, 15:41
Witam serdecznie,
Mam C40D z około 20K aktywacji migawki i pięknym Err99 i awarią migawki. Oczywiście standardowa gwarancja już dawno wygasła....

Czy ktoś może mi doradzić czy i jeśli tak na co konkretnie powoływać się, aby ta migawka została mi wymieniona bezpłatnie?

Canon Polska twierdzi, że aparat ma rok gwarancji i nie słyszeli o czymś takim jak gwarancja na 100 000 aktywacji migawki.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

Merde
23-10-2010, 09:18
Canon Polska twierdzi, że aparat ma rok gwarancji i nie słyszeli o czymś takim jak gwarancja na 100 000 aktywacji migawki.

Dzwoniłeś do Canon Polska (po co?), czy do serwisu na Żytnią?

gadget_zary
23-10-2010, 11:00
W przypadku 40d takiej gwarancji niema. O ile wiem to dotyczy to tylko serii 1D.

Merde
23-10-2010, 12:12
W przypadku 40d takiej gwarancji niema. O ile wiem to dotyczy to tylko serii 1D.

Mylisz się.

xsardas
23-10-2010, 12:54
Hmm a mojej wiedzy wynika, że taka gwarancja została właśnie wprowadzona od modelu 40D.

axk
24-10-2010, 21:48
Hmm a mojej wiedzy wynika, że taka gwarancja została właśnie wprowadzona od modelu 40D.

Możesz wskazać dokument Canona traktujący o ww. warunkach wymiany na który można by się powołać w rozmowie z serwisem?

xsardas
24-10-2010, 22:10
Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś w necie było o tym info, że gwarantowane 100k wyzwoleń. Bodajże w specyfikacji produktu.

lozik
24-10-2010, 22:57
pytajac na Zytniej o wymiane migawki przy osiagnieciu 60tys klapniec dostalem taka odpowiedz:


Witam

Wymiana migawki będzie darmowa.

Pozdrawiam

Maciej Heyman

C.S.I. Foto i Video
01-014 Warszawa
ul. Żytnia 15
tel. 022 379 20 90
fax. 022 379 20 91
www.e-csi.pl

krzysiek13
24-10-2010, 23:00
Kolega xsardas ma rację. Sam osobiście rozmawiałem z serwisem na Żytniej i w 40D jest gwarancja na migawkę na 100 tyś. Do wymiany migawki na gwarancji nie musisz mieć żadnych dokumentów do aparatu, wystarczy że padnięta migawka ma przebieg poniżej 100 tyś klapnięć.

michallubon
24-10-2010, 23:22
Dziwne rzeczy się dzieją, ostatnio bratu padła migawka w "jedynce" i mimo iż miał poniżej 100K serwis powiedział, że się nie da tego za free zrobić.
(aparat po gwarancji, a cała sytuacja miała miejsce w usa, czyżby inny kraj=inne obyczaje?)

siudym
25-10-2010, 01:38
Hmm a mojej wiedzy wynika, że taka gwarancja została właśnie wprowadzona od modelu 40D.

od 30D

xsardas
25-10-2010, 08:18
A tego nie wiedziałem :)