PDA

Zobacz pełną wersję : Zakupy w Niemczech



bofoto1
20-10-2005, 21:32
Szanowni Koledzy i Koleżanki,
czy znacie jakieś namiary na sklep/y w Niemczech gdzie można taniej niż u nas kupić sprzęt foto i kamery cyfrowe?
Pzdr.

bonk
20-10-2005, 21:33
niemcy są wielkie ;-)
konkretntie o jakie miasto chodzi?

bofoto1
20-10-2005, 21:39
Frankfurt, Berlin, raczj jak najbliżej naszej granicy.

bonk
20-10-2005, 22:22
jezeli wybierasz sie tylko po sprzet, to duzo taniej nie kupisz.
podroz tam i tu tez trzeba doliczyc.
to co u nas na allegro kosztuje 4000zl u nich 1000€
ale warto zwiedzic komisy i flomarki, czasami mozna znalezc jakas perelke
warto przesledzic oferte na www.ebay.de i zdecydowac
(szczegolnie od sprzedawcow z honkongu)


JOKI-FOTO, Elsenstrasse 102A, BERLIN 12435


www.isarfoto.com
kiedys mial sklep z duzym komisem
ale z tego co wiem to teraz juz chyba tylko online
warto zadzwonic

CALUMET, Lützowstrasse 37, 10785 Berlin-Tiergarten tel +49 (0)30-264 43 50


no i tak jak juz wyzej pislaem warto przesledzic oferte na http://foto.ebay.de/

RadiB
23-10-2005, 02:50
Sprawdz tez serwisy:
www.guenstiger.de
www.geizhals.at
www.geizkragen.de

smedawa
23-10-2005, 03:27
Na tej stonie znajdziesz wszystko
http://www.idealo.de/

Elandril
23-10-2005, 12:01
http://www.hardwareschotte.de/ odpowiednik skapiec.pl . Ja swoj kupilem w Pixxass, sklep z Chemnitz. Mozna kupic u nich sprzet na fakture i wtedy odejmuja 16% ceny (MwSt, podatek). Jedynym haczykiem jest, ze trzeba zaplacic 34 euro za dowoz DHLem. Ale i tak sie oplaca. Za Canona 350D zaplacilem 700 euro. DHL dowozi towar do Polski.

Robson01
23-10-2005, 14:22
Czy aby jest tak jak piszesz, chyba odkąd weszliśmy do UE nie odliczymy sobie już tych %. Ale może się mylę.

Elandril
23-10-2005, 15:24
Wystarczy miec firme i podac NIP. Przesylka musi byc przeslana do Polski, wtedy dopiero to dziala. Do Polski albo do innego kraju, ktory nalezy do UE.

bartolomic
05-11-2005, 19:53
hej, a czy ktos zna adresy dobrych sklepów z Hamburga? przymierzam się do 20d, no a że teraz jest Cash Back a ja siedzę w Niemczech przez semestr to grzechem byłoby nie skorzystać..!!!

AGO
07-11-2005, 12:41
a ja dodam tyle:

www.google.de i wpisz: "preisvergleich" ... jako rezultat otrzymasz wszystkie wyszukiwarki niskich cen itp.

bartolomic
07-11-2005, 13:59
Juz to zrobilem dawno. Tylko ze te wszystkie suchmasziny i prajsferglajchy nie chca mi posortowac po miejscowosciach... a naczytawszy sie o tych wszystkich krzywych display'ach itd itp chcialbym ogladnac aparat przed wydaniem takiej kasy (nie jest to mało...). Wiem ze mozna oddac sprzet do 14 dni, ale zawsze to jakis problem. No nic, pogoogluje jeszcze troszke, choc te tradycyjne sklepy maja towar drozszy przecietnie o 150-200 EUR.

dzieki i pozdro

AGO
11-11-2005, 15:49
Juz to zrobilem dawno. Tylko ze te wszystkie suchmasziny i prajsferglajchy nie chca mi posortowac po miejscowosciach... a naczytawszy sie o tych wszystkich krzywych display'ach itd itp chcialbym ogladnac aparat przed wydaniem takiej kasy (nie jest to mało...). Wiem ze mozna oddac sprzet do 14 dni, ale zawsze to jakis problem. No nic, pogoogluje jeszcze troszke, choc te tradycyjne sklepy maja towar drozszy przecietnie o 150-200 EUR.

dzieki i pozdro

Wiekszosc z tych tanich sklepow jest TYLKO internetowa i czasami nawet nie instnieje mozliwosc aby sprzet odebrac osobiscie.
Mozliwosc odeslania do 14 dni (niemcy) jest zawsze ... ale ponosisz 2*koszt wysylki.
Ja tam kupilem kilka razy z takiego sklepu lacznie z 350-ka ale nigdy obiektyw ...

pn_
11-11-2005, 15:53
Mozliwosc odeslania do 14 dni (niemcy) jest zawsze ... ale ponosisz 2*koszt wysylki.

Tylko przy zakupach do 40 euro. Powyzej tej sumy koszty przesylki ustawowo ponosi sprzedawca.

Oczywiscie sa nierzetelne sklepy, ktore usiluja sie od tego migac...

Ja odsylalem juz dwa razy do www.mediaonline.de i nie bylo problemu.

AGO
11-11-2005, 16:07
Tylko przy zakupach do 40 euro. Powyzej tej sumy koszty przesylki ustawowo ponosi sprzedawca.

Wcale nie! Nie ma zadnej ustawy narzucajacej kto ponosi koszty przesylki.
Zawsze jest taka zakladka/link versand i tam sa ceny wysylek.
Niw wprowadzaj ludzi w blad!

MediaMarkt online (twoj link) tez tak ma:
np. Kodak za 179 EUR
http://www.mediaonline.de/shop/product_5000_5000_-3_60987
ponizej masz jak byk
inkl. gesetzl. MwSt. + 9,90 € Versand
co oznacza, ze cena zawiera podatek VAT i nalezy doliczyc 9,90 jako koszt wysylki

pn_
11-11-2005, 16:13
Wcale nie! Nie ma zadnej ustawy narzucajacej kto ponosi koszty przesylki.

Das seit dem 1.7.2000 gültige Fernabsatzgesetz dient dem Verbraucherschutz beim Einkauf per Katalog, Telefon oder Internet. Danach kann der Käufer im Internet gekaufte Waren ohne Angabe von Gründen innerhalb von 14 Tagen nach Erhalt auf Kosten des jeweiligen Händlers zurücksenden. Hat der Anbieter nicht auf das Widerrufsrecht hingewiesen (meist in den AGB`s), kann der Käufer die Ware noch 4 Monate nach Erhalt zurücksenden. [§3 Abs. 1] Lediglich bei einem Warenwert unter EUR 40,- (DM 78,23) trägt der Käufer die Rücksendungskosten.

AGO
11-11-2005, 16:18
Das seit dem 1.7.2000 gültige Fernabsatzgesetz dient dem Verbraucherschutz beim Einkauf per Katalog, Telefon oder Internet. Danach kann der Käufer im Internet gekaufte Waren ohne Angabe von Gründen innerhalb von 14 Tagen nach Erhalt auf Kosten des jeweiligen Händlers zurücksenden. Hat der Anbieter nicht auf das Widerrufsrecht hingewiesen (meist in den AGB`s), kann der Käufer die Ware noch 4 Monate nach Erhalt zurücksenden. [§3 Abs. 1] Lediglich bei einem Warenwert unter EUR 40,- (DM 78,23) trägt der Käufer die Rücksendungskosten.

OK jest 1:1.
Koszty wysylki ponosi kupujacy 1 raz, przy zakupie powyzej 40 EUR.
Jak jest zwrot to, jesli jest tak jak napisales, a czego nie wiedzalem, sprzedajacy.

Kurcze jeszcze nic nie odsylalem ;)

P.S. skad masz te wiadomosci ???

Pszczola
11-11-2005, 16:23
P.S. skad masz te wiadomosci ???

http://www.planethelp.de/helpinfo/faq.asp

pn_
11-11-2005, 16:23
Te info to z Verbraucherzentrale.

Natomiast wiecej i przystepniej jest tutaj napisane: http://www.stiftung-warentest.de/online/computer_telefon/meldung/1230811/1230811/1230814.html

Stoi tam miedzy innymi napisane (a propos tego, ze kazdy ma zakladke AGB):

"
Jeder Onlineshop muss über das Rückgaberecht informieren. So steht es im Gesetz."


Koszty wysylki ponosi kupujacy 1 raz, przy zakupie.

Dwa razy juz odsylalem i dostalem z powrotem takze koszty pierwszej przesylki do mnie.

AGO
11-11-2005, 16:31
Te info to z Verbraucherzentrale.
Natomiast wiecej i przystepniej jest tutaj napisane: http://www.stiftung-warentest.de/online/computer_telefon/meldung/1230811/1230811/1230814.html

dzieki za to info ... warto wiedziec

bartolomic
13-11-2005, 21:44
Tylko przy zakupach do 40 euro. Powyzej tej sumy koszty przesylki ustawowo ponosi sprzedawca.

Oczywiscie sa nierzetelne sklepy, ktore usiluja sie od tego migac...

Ja odsylalem juz dwa razy do www.mediaonline.de i nie bylo problemu.

Widze ze kupowales juz w mediaonline.de. Jakie wrazenia... warto, czy lepiej doplacic te kilka EUR u innych.. skoro 2 razy odsylales to chyba nie bardzo...

AGO
14-11-2005, 10:18
Widze ze kupowales juz w mediaonline.de. Jakie wrazenia... warto, czy lepiej doplacic te kilka EUR u innych.. skoro 2 razy odsylales to chyba nie bardzo...

Mysle, ze raczej mediaonline jest dobry ... bo jak kolega napisal przelali koszty wysylki zwrotnej.
Towar jakim handluja to juz inna sprawa i jest taki jak wszedzie indziej: czasami lepszy a czasami gorszy.

pn_
14-11-2005, 11:18
Widze ze kupowales juz w mediaonline.de. Jakie wrazenia... warto, czy lepiej doplacic te kilka EUR u innych.. skoro 2 razy odsylales to chyba nie bardzo...

Warto jak najbardziej. Czesto sa jedni z najtanszych (foto), a odsylalem w sposob zaplanowany i z premedytacja - zamawialem, zeby wyprobowac :-)

Kupilem u nich juz wiele rzeczy i jestem zadowolony.

PS. OT: Przycisk "edytuj" zaczal u mnie dzialac, bez zadnych w tym keirunku dzialan z mojej strony. Brawo!

RadiB
14-11-2005, 12:58
Widze ze kupowales juz w mediaonline.de. Jakie wrazenia... warto, czy lepiej doplacic te kilka EUR u innych.. skoro 2 razy odsylales to chyba nie bardzo...

Mediaonline jest internetowym odlamem Mediamarktu. Zajmuja sie przepychaniem pudelek od producenta do klieenta - podobnie jak wiekszosc innych internetowych sklepow. Przy MO masz pewnosc ze nie bedzie problemow z odeslaniem - sa zbyt duzi, oraz ze nie trafisz na tak zwane "szare importy", czyli urzadzenia przeznaczone n.p. na rynek tajwanski.

bartolomic
14-11-2005, 14:14
Ok, dzieki, bo ceny maja naprawde ok - 20d body po cash backu z 2letnia gwara w UE wyjdzie mnie tam ok. 4000 wiec naprawde sie oplaca. Pozdr

nosorozec
03-05-2006, 19:54
troche odgrzeje watek - ale mam pytanie na jakiej zasadzie dziala "cash back"?

AGO
03-05-2006, 21:13
przeczytaj instrukcje :) a powaznie to sie kupuje, wypisuje, odsyla i przelewaja kaske ... chyba :D

AGO
03-05-2006, 21:18
Ok, dzieki, bo ceny maja naprawde ok - 20d body po cash backu z 2letnia gwara w UE wyjdzie mnie tam ok. 4000 wiec naprawde sie oplaca. Pozdr
chyba troche taniej bo juz idzie body za 900€ wylukac a 900*3.85=3465 PLN

Mac
03-05-2006, 21:29
Polecam zdecydowanie www.guenstiger.de, pokazują rozrzut cen i gdzie można kupić najtaniej. Jeszcze jedną dobrą funkcją dostępną jest analiza trendu ceny. Owocnych zakupów.

AGO
03-05-2006, 22:13
guenstiger to tylko jedna z wielu wyszukiwarek.
ja polecam google.de z haslem: preisvergleich jezeli juz cos :)
milych lowow

RadiB
04-05-2006, 12:44
guenstiger to tylko jedna z wielu wyszukiwarek.


I do tego stosunkowo uboga. Dobre rezultaty daje www.geizhals.at

Zamiast googla wpisujac samo "preisvergleich" w googlu dostajesz niestety mase szmelcu.

AGO
05-05-2006, 13:09
"problem" z tym ze koncowka AT swiadczy o tym, ze serwis w austrii stoi i nie wiem czy deutsch-strony tez wywala.

RadiB
06-05-2006, 12:05
nie wiem czy deutsch-strony tez wywala.

Skoro nie wiesz, to po co piszesz zamiast sprawdzic? Uwazasz ze nie wiem co pisze?

Servis jest hostowany w austrii, mozna wybrac czy ma szukac w Austrii, Niemczech lub na terenie calej europy.

AGO
06-05-2006, 13:34
no fakt lenistwo nic dobrego .. sprawdzilem i niemcy tez sa.
JEDNAK w googlu wywali sie takich serwisikow wiecej (np. idealo i 10 innych).
W kazdym trzeba szukac bo nie jest tak ze kazdy ma wszystkie sklepy a najtansze sa te male, niszowe ... niestety.

net
07-05-2006, 22:45
znalazłem na podanych stronach dobre ceny na 20D . Czy jeśli kupię i podam dane do wystawienia FV to oni automatycznie odejmą od ceny te 16% podatku ?? Jeśli tego nie zrobią to jak można to będzie odzyskać ?


Sebastian

AGO
09-05-2006, 16:19
znalazłem na podanych stronach dobre ceny na 20D . Czy jeśli kupię i podam dane do wystawienia FV to oni automatycznie odejmą od ceny te 16% podatku ?? Jeśli tego nie zrobią to jak można to będzie odzyskać ?
Sebastian

Nie zaplacisz 16 ale 22 w polsce :D + wieksze koszty wysylki.
Musisz sie skontaktowac i powiedziec, ze chodzi o wsylke do PL bez VAT niemieckiego

net
09-05-2006, 16:20
wielkie dzięki

Oculus
24-11-2009, 20:15
Odświeżę temat.
Czy znacie koledzy jakiś miejsce w Berlinie, w którym można kupić obiektywy, lampy i drobniejszy osprzęt do canona i nie przepłacić. W piątek się tam wybieram, a noszę się z zamiarem zakupu lampy błyskowej.

bondziorno
21-07-2010, 11:32
Kupując sprzęt foto w Niemczech i biorąc go na firmę, mogę odliczyć podatek ? jeżeli tak to w jaki sposób to się odbywa. Z góry dzięki info.

bartolomic
22-07-2010, 11:49
Musisz podać niemieckiemu kontrahentowi swój europejski numer NIP czyli NIP z PL na początku... on ma go obowiązek sprawdzić pod względem aktywności... następnie wystawia Ci FV WNT (Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów). Ty w księgowości wykazujesz od tej FV podatek należny i naliczony (te 2 wartości się sumują do zera) w związku z tym nie płacisz podatku, jeżeli sprzęt masz kupiony na firmę.

amata
27-08-2010, 16:42
Odgrzebuję... :)

Planuję bezwatowe zakupy w Niemczech. Myślałam o okolicach: Chemnitz, Stuttgart, Nuernberg... Tak naprawdę gdzieś, gdzie nie będzie bardzo daleko - ok. 600 km od Krakowa. Mogą też być okolice Berlina. Jadę specjalnie.

Zależy mi na sprawdzonym/bezpiecznym/polecanym miejscu (niekoniecznie najtańszym), w którym będę mieć pewność co do jakości sprzętu. Kupuję nowszą piątkę, kilka eLek, lampy plus kilka drobiazgów...

Myślałam o sklepach internetowych ale wolę sama sprawdzić i nie ryzykować przesyłek. Miał ktoś doświadczenia ze sprowadzaniem sprzętu z zagranicy? Moja paczka ostatnio zaginęła, później się okazało, że kuriera okradli, czekania chyba ze 2 miesiące... Po stosownych interwencjach udało się.

Będę wdzięczna za pomoc.

janko_1001
25-10-2010, 10:11
Tak naprawdę zakupy u naszych zachodnich sąsiadów to strata czasu i pieniędzy. Choć faktycznie wybór towaru na sklepowych półkach jest znacznie większy niż u nas. To niestety ceny w rzeczywistości są bardzo zbliżone do naszych cen a gdy doliczy się dojazd lub koszty przesyłki to cała frajda z zakupów znika jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli interesują was tanie zakupy i chcecie wspomagać rozwój polskiej gospodarki to zapraszam na:
www.ceneo.pl
www.allegro.pl [/COLOR]

dinderi
25-10-2010, 10:14
Kolega Janko_1001 napisał ten post chyba tylko po to, zeby zareklamowac serwis sprzedający sprzet BHP :D :D Żadnego innego uzasadnienia nie widzę.

janko_1001
25-10-2010, 10:59
widać, że nie bez kozery nazywają cię forumowy mądrala :mrgreen:

dinderi
25-10-2010, 11:11
widać, że nie bez kozery nazywają cię forumowy mądrala :mrgreen:
Oczywiście :)
Podaj jeden, inny, logiczny powód, dla którego "jednopostowiec", na forum fotograficznym nagle odnajduje sie w watku cenowym i wkleja link do sklepu z gumofilcami, rękawicami i ubraniami roboczymi. Nie uwierze, że to przypadek.
Wydaje Ci się, że jesteś sprytny i jeśli ubierzesz post w odpowiednią filozofię nikt nie zauważy, ze jesteś obdarzonym świadomością spambotem.

janko_1001
25-10-2010, 11:39
Proszę bardzo:
Zapragnąłem tanich zakupów i co to co uczyniłem: włączyłem google.pl wpisałem "tanie zakupy niemcy" i na trzeciej pozycji znajduje się http://canon-board.info/archive/index.php/t-6114.html
Przeczytałem cały wątek, a że działam spontanicznie dwie godziny później byłem już w podróży na wymarzone zakupy :lol:
Tak jak wcześniej pisałem zakupy nie udały się!
Z tej przyczyny nadal polecam:
www.ceneo.pl
www.allegro.pl

namoamo
25-10-2010, 11:44
Ale to forum o aparatch a nie gumofilcach..

dinderi
25-10-2010, 11:51
Bo do robienia zdjęć potrzeba jedynie dobrego gumofilca, kasku i maski przeciwpyłowej.