PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka parasolka?



UrGuR
29-03-2010, 16:22
Przeszukałem ten dział i nie znalazłem nic co by mi pomogło. W najbliższym czasie planuje zakupić coś do rozpraszania światła, ale nie znam sie zbytnio na tym. Tanie są wszelkie parasolki, które w zestawie z uchwytem i statywem kosztują około 110zł. Pytanie czy lepsza parasolka rozpraszająca, czy odbijająca, a może parasolko-softbox? Dalej, jaki byłby najlepszy rozmiar parasolki? Sprzęt ma być używany tak w pomieszczeniach, jak i w plenerze.

A teraz inna kwestia, kupiłem drugą lampe przeznaczoną do pracy na radiu, ale potrzeba mi do niej jeszcze drugiego odbiornika. Teraz mam jakieś chińskie wyzwalacze no name, na których widnieje napis pt-04. Teraz pytanie, czy jeśli kupie jakikolwiek odbiornik o nazwie pt-04 to będzie on działał na takich samych częstotliwościach jak nadajnik i odbiornik, które mam teraz? Czy obie lampy będą błyskały jednocześnie?

gadget_zary
29-03-2010, 17:07
Kup parasolkę odbijającą + może blendę (w plenerze bardzo się przydaje)

Na youtube masz filmik pokazujący różnicę między softboxem a parasolką.

Co do wyzwalaczy to tak każdy odbiornik powinien działać, wystarczy ustawić go na tym samym kanale. Sprawdzałem też czy nadajniki i odbiorniki od różnych wersji PT-04 ze sobą współpracują (jest v1 i v2) i problemów nie było.

UrGuR
29-03-2010, 19:06
Dzięki za odpowiedź :) Blende już mam i to prawda, świetna sprawa :D

Matt_K-K
29-03-2010, 21:18
Niektore parasolki odbijajace [ z tych tanszych to najczesciej biale a nie srebrne ] maja zdejmowana pokrywe i moga tez robic za przepuszczajace. Markowe, np. Lastolite sa do tego stopnia uniwersalne, ze kupujac jedna ma sie w niej odbijajaca biala, srebrna, przepuszczajaca biala. Mozna tez dokupic pokrywe odbijajaca zlota.

Ja na poczatek wzialem przepuszczajaca biala, po prostu zeby zlapac jakis punkt odniesienia... i wtedy ewentualnie dokupie sobie odbijajaca.

sebcio80
29-03-2010, 21:23
ja polecam odbijajaca z powierzchnia dyfuzyjna, czyli w zasadzie softbox, ma ona jedna ogromna zalete, jest mniej podatna na wiatr, a ten potrzebny jest naprawde niewielki aby zwykla otwarta parasolka zadzialalaja jak zagiel,
oczywiscie przepuszczajaca tez mozna sobie kupic bo to akurat dośc mały wydatek,

UrGuR
29-03-2010, 22:06
No to prawda, że te parasolki to mały wydatek, ale chce od razu kupić dobre, bo spłukałem się doszczętnie ostatnio na totalny remanent w sprzęcie. Do kupienia mam już tylko c85/1.8, dwa statywy oświetleniowe i uchwyty mocujące do lamp na statywie, oraz te parasolki. Pieniądze będą z 18stki, jednak nie będzie ich nieskończoność, a nie mam z czego dołożyć aktualnie :)

Sebcio, mówisz o czymś takim: http://allegro.pl/item970549600_parasolka_softbox_rozpraszajacy_czas za_biala.html ???

sebcio80
29-03-2010, 22:22
Sebcio, mówisz o czymś takim: http://allegro.pl/item970549600_parasolka_softbox_rozpraszajacy_czas za_biala.html ???



nie, taką: http://www.allegro.pl/item962672797_parasolka_softbox_z_czarna_czasza_10 0cm_polecam.html

Matt_K-K
30-03-2010, 10:36
Dobrze rozumuje ze sklada sie tak samo latwo i szybko jak zwykla parasolka? :) Czy tez trzeba najpierw rozlozyc parasol a nastepnie zalozyc bialy material? Jesli tak jak w pierwszym zdaniu, to calkiem ciekawa opcja :)

deejay24h
30-03-2010, 11:01
Matt_K-K to białe jest na stałe więc nie ma problemu tylko działa to jak pompka:)

sebcio80
30-03-2010, 11:19
Dobrze rozumuje ze sklada sie tak samo latwo i szybko jak zwykla parasolka? :) Czy tez trzeba najpierw rozlozyc parasol a nastepnie zalozyc bialy material? Jesli tak jak w pierwszym zdaniu, to calkiem ciekawa opcja :)

tak samo szybko i sprawnie jak zwykla parasolka

UrGuR
30-03-2010, 16:31
A czy różnica działania między zwykła srebrna odbijająca, a tą którą podał sebcio jest duża?

sebcio80
30-03-2010, 18:07
A czy różnica działania między zwykła srebrna odbijająca, a tą którą podał sebcio jest duża?

jest duza, zwykla srebrna odbijajaca daje specyficzne swiatlo, rozproszone w roznych kierunkach, malo kierunkowe, z charakterystycznymi cieniami

bialy dyfuzor kierunkuje swiatlo jak w softboxie