PDA

Zobacz pełną wersję : Canon SX1



jeant
28-03-2010, 11:28
Witam wszystkich , ostatnio kupiliśmy Cnona SX1 IS, i związku z tym mam parę pytań. Mam akumulatorki których używałem w Canonie A610 -2300 które mają ok. 3lat, po włożeniu ich do tego aparatu, można zrobić ok. 60 zdjęć z lampą i bateria pada, czy to normalne. Zamówiłem już na Allegro GP 2700 i nie winem czy to pomoże. Czy warto inwestować w coś takiego: http://www.allegro.pl/item968450455_zestaw_akcesoriow_do_canon_sx1_sx20_ sx10_is_adap.html
http://www.allegro.pl/item966959118_adapter_na_filtry_do_canon_sx20_sx10 _sx1_is_58mm.html
Czy warto zainwestować w kartę SD HC4?. I jeszcze jedno, zauważyłem że po włączeniu aparatu, w środku jak by coś „chodziło, drżało”, gdy przełączy się w tryb przeglądania zdjęć nie ma tego efektu czy to normalne?.

Teddy58
31-03-2010, 07:27
Czy warto zainwestować w kartę SD HC4?. I jeszcze jedno, zauważyłem że po włączeniu aparatu, w środku jak by coś „chodziło, drżało”, gdy przełączy się w tryb przeglądania zdjęć nie ma tego efektu czy to normalne?.

Pyt1 - SD HC 4 (chyba 4gb?) to najmniejsza z możliwych kart HC (Secure Digital High Capacity)- więc co to za inwestycja (40 zł)?, jeżeli chcesz jeszcze kręcić filmy hd. To konieczność wręcz. Ja używam sd hc 16 gb - na dużych wyjazdach nie trzeba się martwić o pojemność. Lepiej zwróć uwagę na klasę szybkości - najlepiej class 6.

Pyt2 - Warto czasami czytać manual, który jest dołączony do aparatu. Jest tam napisane o "stukach" - to objaw normalny. Na dodatek na tym forum było już o tym dziesiątki razy.

jeant
05-04-2010, 09:25
Już to wyczytałem, że te drgania są od stabilizacji i AF i wystarczy ustawić odpowiednio opcje. A co do karty to rzeczywiście warto zastanowić się nad większą.Dzięki za odpowiedź.

smigaczka
19-04-2010, 18:23
To zależy ile fotografujesz i w jakim formacie.
Nie widzę w specyfikacji na stronie winmar.pl, żeby ten Canoon robił zdjecia w RAWach, ale jest opcja nagrywania filmików.
Z uwagi na nie chociażby warto byłoby mieć większą kartę.
Miejsca na karcie nigdy za wiele, szybko się o tym przekonasz na własnej skórze.

jeant
20-04-2010, 16:06
Robi zdjęcia w RAWach, ale jeszcze nie patrzyłem jak a jest różnica pomiędzy JPEG a RAW, w wolnej chwili walne pare fotek i zobacze. A co do filmików to fakt karta musi być większa i szybsza bo ta po 10 sekundach nagrywania dostaje zadyszki.