PDA

Zobacz pełną wersję : Usuwanie aberracji chromatycznej - Sigma 17-70



tupungato
27-03-2010, 16:56
Czy jest jakiś program, w którym jednym klikiem usunę aberrację chromatyczną z canonowskich RAWów ze zdjęć zrobionych obiektywem Sigma 17-70 OS HSM?

Z kilku innych obiektywów Sigmy Digital Photo Professional usuwał aberrację chromatyczną idealnie, a przy zdjęciach zrobionych Sigmą 17-70 ta opcja jest nieaktywna. Czy można się spodziewać jakiejś aktualizacji programu (mam najnowszą wersję) albo patcha udostępniającego tą opcję?

A jeśli nie - czym to w łatwy sposób usuwać? Bez żadnego zaznaczania próbek aberracji itp...

vidocq
27-03-2010, 17:10
PTLens: http://epaperpress.com/ptlens/
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
PS
Chociaż nie do końca bo jak widzę, nie ma jeszcze profilu tego obiektywu w bazie...

tupungato
29-03-2010, 15:05
Dzięki Vidocq za link do programu, wygląda dość dobrze, a nowe obiektywy autor kalibruje zdalnie, więc jeśli nie wyjdzie nic innego, to pewnie zacznę go używać.

Swoją drogą - od czego zależy obsługa niecanonowskich obiektywów przez Digital Photo Professional?

dziobolek
29-03-2010, 15:55
Próbowałeś softu DxO Optics???

tezmarek
29-03-2010, 16:10
...

Swoją drogą - od czego zależy obsługa niecanonowskich obiektywów przez Digital Photo Professional?

Pewnie od tego, jaki canonowski obiektyw udają (pod jaki model podszywają Sigmy)... Swoją drogą jestem zaskoczony, że DPP poprawnie koryguje takie obiektywy. Napisz z jakimi Sigmami nie miałeś problemów.

vidocq
29-03-2010, 18:44
Dzięki Vidocq za link do programu, wygląda dość dobrze, a nowe obiektywy autor kalibruje zdalnie, więc jeśli nie wyjdzie nic innego, to pewnie zacznę go używać.

Wygląda i działa dobrze a licencja jest chyba "na zawsze".
Kupiłem go ze trzy lata temu i wszystkie kolejne, nowe wersje programu działają z zakupionym kluczem.
Chciałoby się powiedzieć: oby tak wszyscy producenci...

tupungato
08-04-2010, 20:57
Nie miałem problemu z korekcją aberracji np. w Sigmie 18-200 z początku 2007 roku. W Exifie raportowana jest jako 18-200, a wtedy nawet canonowski 18-200 nie istniał, więc na pewno nie udaje tego obiektywu...
Poza tym - myślę, że DPP musi mieć profile kalibracji usuwania aberracji dla każdego modelu obiektywu. Więc podszywanie się pod jakiś obiektyw nie powinno wystarczyć do poprawnego usunięcia błędów?