PDA

Zobacz pełną wersję : Amator? Zawodowiec?



Trzaska
20-10-2005, 13:29
Chciałabym wiedzieć (wybaczcie mi tą ciekawość) ile z forumowiczów zajmuje sie fotografią zawodowo (jest to ich główne źródło dochodów) czy też może zdarza się ze realizują zlecenia, ale nie jest to ani ich zasadnicza praca, ani główne źródło dochodów. A może są amatorami, tworzą dla siebie i znajomych. Oczywiście trudno byłoby sprecyzować wszystkie możliwosci wiec pozostane przy paru ... Z góry dziekuje za udział w ankiecie:-)

Czacha
20-10-2005, 13:42
robienie zdjec - hobby.. chociaz co jakis czas cos tam sprzedaje
sprzet - zawodowo

pazurek
20-10-2005, 14:29
glosuje za zmiana "nie odnoszę korzyści z tego że fotografuje" na "nie odnoszę korzyści FINANSOWYCH z tego że fotografuje" ;)

gonzo44
20-10-2005, 14:35
Popieram!:mrgreen:

Trzaska
20-10-2005, 14:36
glosuje za zmiana "nie odnoszę korzyści z tego że fotografuje" na "nie odnoszę korzyści FINANSOWYCH z tego że fotografuje" ;)
popieram wniosek i też głosuje za :-)

Czacha
20-10-2005, 14:51
a czy juz ustalono metode glosowania? ;)

Jac
20-10-2005, 15:21
ta ja juz zagoswoalem a chyba mozna tylko jedno skreslic :mrgreen:

pazurek
20-10-2005, 16:12
szkoda ze nie widac kto na co glosowal ;)

gr86
20-10-2005, 17:30
szkoda ze nie widac kto na co glosowal ;)
szkoda, widziałem ankiety i kto w nich głosował ale to w innych wątkach, pewno coś ustawieniami

DoMiNiQuE
20-10-2005, 18:28
Ooo ankieta ...uwielbiam je :mrgreen:
moja praca wiaze sie z robieniem zdjec wiec w sumie odpowiedz numer dwa ...normalnie profi ;) - musze kupic drugie body :lol: :lol: :lol:

choc w sumie pasuje tez 3 ...kto te pytania ukladal? ;)

Robson01
20-10-2005, 19:03
Proszę inny zestaw pytań. Te są zbyt tendencyjne. :mrgreen:

Czacha
20-10-2005, 19:24
jesli w niedzielnym glosowaniu pytania beda takie jak tutaj - no to biada nam :mrgreen:

Krakers
20-10-2005, 19:34
Głowne zrodlo dochodu

Trzaska
20-10-2005, 19:38
Jak się można domyślic - ja je układałam. I nie wątpie, że nie wyczerpałam wszystkich możliwych wersji zarabiania na zdjęciach. Tym bardziej ze sama nie zarabiam :-) Mozna wybrac jedna z opcji - starałam się by w miare sie wykluczaly - sporadyczne zlecenia to raczej za mało by uznac fotografowanie za jeden z wielu (tu brakuje słowa "stałych") dochodów. Czepialskich zapraszam do nie wypelniania ankiety i olania jej wyników. A życzliwych i umiejących czytać między wierszami - do zagłosowania:-) A to ze nie widać jak kto głosował - owszem nie widać bo całkiem świadomie taką opcję wybrałam przy tworzeniu ankiety. Ludzie bywają drażliwi jak zaczyna się poruszać kwestie ich dochodów ;-)

Vitez
21-10-2005, 01:28
szkoda, widziałem ankiety i kto w nich głosował ale to w innych wątkach, pewno coś ustawieniami

O tym decyduje ten, kto zaklada ankiete.
Mozna zalozyc "od czapy" - czyli tylko pare pytan i klik - gotowe... wtedy nie bedzie widac kto jak glosowal (nie jest to domyslna opcja).
Ale mozna tez przed zatwierdzeniem watku z ankieta wczytac sie we wszelkie mozliwe opcje i przez to uatrakcyjnic nieco ankiete 8) .

Przy okazji - po tym jak pierwsza osoba zaglosuej nie da sie zmienic opcji ankiety, pytan itp - trzeba by usuwac watek i zakladac od nowa.
Nawet moderatorzy nie maja takiej mozliwosci (i nie maja podgladu kto jak glosowal). Nie wiem jak Admin :roll: .

Tomasz Golinski
21-10-2005, 12:41
Ale moderatorzy mogą założyć nowy wątek z ankietą, przenieść posty ze starego i w ten sposób "oszukać trochę"

Vitez
22-10-2005, 00:18
Ale moderatorzy mogą założyć nowy wątek z ankietą, przenieść posty ze starego i w ten sposób "oszukać trochę"

Glosow nie przeniesiesz wiec sie kapna ;)