PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S1 i karty 512 - problem.



Coglin
22-07-2004, 22:53
mam S1 i Preteca 512 HS oraz taki problem: wlaczam aparat robie jakies foty, wylaczam. jak chce potem wlaczyc w tryb przegladania zdjec to wyswietla sie "busy" miga czerwona lampka po czym wyswietla sie "no image" :? . ew. odrazy wyswietla sie "no image" lub lampka miga bez zadnego napisu dosc dlugo a potem nastepuje ciemnosc. musze wtedy wylaczyc aparat, otworzyc klapke do karty i ja "ruszyc". wtedy moge wlaczyc na ogladanie i zdjecia w cudowny sposob sie pojawiaja.
z karta Canona dodana do aparatu nie ma takich problemow, dlatego mysle ze to wina karty nie aparatu.
co wlasciwie teraz zrobic??
na innym forum pisza ze z Kingstonami 512 tez sa problemy w tym aparacie.
jest tu ktos kto ma ten aparat i karte 512 dzialajaca bez problemow??

santiblue
23-07-2004, 00:57
Na tym forum tez byl temat ze nie wszystkie Kingstony dzialaja z S1 IS, poszukaj sobie
A ja osobiscie uzywalem 512 Kingstona ale CFI - dzialal ok jak rowniez MicroDrive 512MB Hitach CFII
Jaka dokslanie masz karte? CFI czy CFII? Jaki model Kingstona?

Coglin
23-07-2004, 12:22
ja mam PRETECa 512 High Speed, to jest bodajze CF I

a o Kingstonach pisze na innym forum.

santiblue
23-07-2004, 16:48
No tak, nie doczytalem. Sorki. Z pretecami nie mam doświadczenia. Moza ktorys z Kolegow majacych S1 i inne karty?

Kostek
23-07-2004, 20:59
Mam Preteca ale 256MB HS CFI. Jak do tej pory (odpukać :wink: ) nie było z nim żadnych problemów. Proponowałbym złożyć reklamację na kartę, w końcu ma dożywotnią gwarancję.

mgregor
26-07-2004, 13:17
Witam!
Mialem takie same klopoty, gdy kupowalem nowa karte.
Juz kiedys opowiadalem na forum swoja "przygode" z kartami do S1.
Prosze rzucic okiem na tematy: "A-60 i karty Kingstona'', "Jaka karte pamieci do S1 IS??".
Tam byly poruszane te sprawy.
Moge jeszcze dodac, ze ciesze sie, ze karte kupowalem w sklepie w moim miescie, a nie przez internet. Bez problemu zwrocilem niedzialajaca karte i moglem wybierac miedzy innymi kartami dowoli. Siedzialem w sklepie, zmienialem karty i przez ponad godzine sprawdzalem czy mojej S1 laskawie jakas karta przypadnie do gustu!
Chyba Cannon S1 nie wszystkich producentow kart toleruje :wink:
Mam Lexara 512MB Professional prawie miesiac i dziala bez zarzutu!

Pozdrawiam.

_Bunio_
04-08-2004, 17:33
ze swojej strony moge dodac jak to wyglada u mnie (chodzi o blad zawieszana sie aparatu w trybie przegladania zdjec/filmow od momentu wlaczenia aparatu) :

KINGSTON 512 zwykly (pomaranczowy) - NIE DZIALA
KINGSTON 512 HS (bialo niebieski chyba) - NIE DZIALA
Pretec 512 HS czarno-niebieski - NIE DZIALA


SANDISK 512 - DZIALA

i mniejsze :
KINGSTON 256 - DZIALA
RAMBUS 64 - DZIALA