PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dopasowaniem obiektywu



SQone
27-03-2010, 11:16
WITAM Mam canona 400d i niedawno przez pomyłke zakupiłem obiektyw SIGMA z mocowniem do lustrzanek SIGMA mam teraz pytanie czy jest jakas mozliwosc dopasowania tego obiektywu do mojego CANONA

Jestem tutaj pierwszy raz wiec jak zle cos napisalem albo nie tu gdzie trzeba to prosze o info gdzie mam pytac w mojej sprawie

Krzychu
27-03-2010, 11:30
WITAM Mam canona 400d i niedawno przez pomyłke zakupiłem obiektyw SIGMA z mocowniem do lustrzanek SIGMA mam teraz pytanie czy jest jakas mozliwosc dopasowania tego obiektywu do mojego CANONA


Niestety nie ma. Jedyne co Ci zostało to sprzedać (tylko trudno znaleźć chętnego bo Sigma to zdecydowanie najsłabiej rozpowszechniony system) i kupić inny...

More86
27-03-2010, 11:36
Jesteś pewien że to mocowanie sigma?
Może nikon lub pentax, w takim wypadku istnieje możliwość zakupu przejściówki.
Jeżeli to jednak Sigma to pozostaje ci sprzedać sprzęt tak jak mówił Krzychu.

MacGyver
27-03-2010, 11:58
Jeśli to obiektyw AF to niezależnie jakie to mocowanie nie warto bawić się w przejściówki, bo nie przenoszą automatyki.

kuzi4
27-03-2010, 14:22
Jeżeli kupiłeś "niedawno" i w "normalnym" obrocie to masz 7 dni (niektóre firmy dają 10) na zwrot sprzętu do sprzedawcy - w nienaruszonym stanie. Łaski nie robi i musi przyjąć. Albo wymiana na mocowanie EOS u niego.

roshuu
27-03-2010, 17:34
Jeżeli kupiłeś "niedawno" i w "normalnym" obrocie to masz 7 dni (niektóre firmy dają 10) na zwrot sprzętu do sprzedawcy - w nienaruszonym stanie. Łaski nie robi i musi przyjąć. Albo wymiana na mocowanie EOS u niego.

Swieta racja. Chyba, ze sklep ....... :)

MC_
27-03-2010, 17:36
Jeżeli kupiłeś "niedawno" i w "normalnym" obrocie to masz 7 dni (niektóre firmy dają 10) na zwrot sprzętu do sprzedawcy - w nienaruszonym stanie. Łaski nie robi i musi przyjąć. Albo wymiana na mocowanie EOS u niego.

Jeśli kupił przez internet, to ma 10 dni na zwrot bez żadnej łaski. Nie mam pojęcia skąd te 7 dni wziąłeś :confused:

SQone
27-03-2010, 19:53
WIELKIE DZIEKI ZA INFORMACJE TERAZ WIEM NA CZYM STOJE
kupiłem go na allegro od kolesia ktory pewnie tez nie zwrocił uwagi na mocowanie. Cóż bede musiał go sprzedac szkoda normalnie mozna sie wkurzyc majac w ręku sprzęt a tu sie okazuje ze nie pasuje pozdrawiam i dziękuje:(

roshuu
27-03-2010, 20:23
WIELKIE DZIEKI ZA INFORMACJE TERAZ WIEM NA CZYM STOJE
kupiłem go na allegro od kolesia ktory pewnie tez nie zwrocił uwagi na mocowanie. Cóż bede musiał go sprzedac szkoda normalnie mozna sie wkurzyc majac w ręku sprzęt a tu sie okazuje ze nie pasuje pozdrawiam i dziękuje:(

a powinien napisac co sprzedajesz. W zasadzie to obaj jestescie winni - on, ze nie napisal jakie mocowanie ma szkielko, Ty ze kupiles w ciemno..
Zycze Ci powodzenia w zalatwieniu sprawy. Daj koniecznie znac jak poszlo :)

kuzi4
28-03-2010, 13:01
Jeśli kupił przez internet, to ma 10 dni na zwrot bez żadnej łaski. Nie mam pojęcia skąd te 7 dni wziąłeś :confused:

Z doświadczenia :mrgreen: :razz: Sklep stacjonarny ma minimum 7 dni. (może dać 10 - nie musi)

MC_
28-03-2010, 14:54
No to Twoje doświadczenie ma się nijak do przepisów prawa. Przy zakupie przez internet sklep MUSI przyjąć zwrot towaru w ciągu 10 dni bez podania przyczyny pod warunkiem, iż nie nosi on śladów używania.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sklep stacjonarny natomiast nie ma obowiązku przyjmowania zwrotu. Nigdy. Jeśli tak robi, to jest to tylko i wyłącznie jego dobra wola.

kuzi4
28-03-2010, 19:55
Masz rację.
"Podstawą do zwrotu zakupionego towaru bez wad i to wyłącznie w jednostkach handlu uspołecznionego była uchwała nr 71 Rady Ministrów z dnia 13.06.1983 r. w sprawie ogólnych warunków sprzedaży detalicznej towarów oraz ogólnych warunków gwarancji dotyczących towarów trwałego użytku sprzedawanych przez jednostki handlu uspołecznionego (M.P. nr 21, poz. 118). Przepis ten nie dotyczył jednostek handlu prywatnego. Na podstawie § 27 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów dnia 30.05.1995r. w sprawie szczegółowych warunków zawierania i wykonywania umów sprzedaży rzeczy ruchomych z udziałem konsumentów (Dz. U. nr 64, poz. 328), uchwała powyższa straciła moc. Aktualnie nie ma przepisu zobowiązującego sprzedawcę do przyjęcia zwrotu towaru zgodnego z umową. Jak każda umowa tak również umowa kupna sprzedaży może być rozwiązana za zgodą stron umowy. Zatem zwrot towaru zgodnego z umową może nastąpić wyłącznie za zgodą sprzedawcy i wynika tylko z jego dobrej woli. Sprzedawca (przedsiębiorca) w celach marketingowych może zobowiązać się do przyjmowania zwrotów towarów zgodnych z umową w określonym przez siebie czasie. Wówczas takie zobowiązanie podane do wiadomości konsumentów jest dla sprzedawcy wiążące. Jedynymi prawnie uregulowanymi wyjątkami są umowy z konsumentami zawierane na odległość i poza lokalem przedsiębiorstwa. Na podstawie ustawy z dnia 2.03.2000r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz . 271) zarówno przy umowach zawieranych na odległość jak i poza lokalem przedsiębiorstwa konsument może od nich odstąpić bez podawania przyczyn składając stosowne oświadczenie na piśmie w ciągu 10 dni od dnia wydania rzeczy. O takim prawie konsument powinien być poinformowany przez przedsiębiorcę w formie pisemnej. Jeżeli przedsiębiorca tego nie uczyni konsument może odstąpić od umowy w terminie 10 dni od uzyskania informacji o takim prawie jednak nie dłuższym niż 3 miesiące."