PDA

Zobacz pełną wersję : Canon 50d - wyskakuje błąd przy robieniu zdjęć aparatem w stanie czuwania



emroth1
26-03-2010, 23:54
aparat Canon 50d, juz po gwarancji,

wyskakuje błąd Err99 przy próbie robienia zdjęć kiedy aparat przeszedl w stan czuwania. Ostrzy ok, robi zdjecie, tylko go nie zapisuje ani nie wyświetla.

Po wyłączeniu/włączeniu aparat robi normalnie zdjecia - problem wystepuje jedynie kiedy automatycznie sie wylaczy w stan czuwania.

Co to moze byc???

Przy robieniu zdjec body bez obiektywu to samo, przy zmianie kart pamieci i baterii to samo....

Miał ktoś podobny problem?

emroth1
27-03-2010, 11:28
firmware oczywiscie 1.0.7 czyli najnowszy jaki tylko jest

More86
27-03-2010, 11:31
a jest na gwarancji?

emroth1
27-03-2010, 11:34
wg pierwszej linijki mojego postu - nie....

inaczej nawet bym sie nie zastanawial tylko słał na naprawe gwarancyjną - chodzi mi o to czy jest to jakas usterka która można usunąć samodzielnie? aparat robi normalnie zdjecia....kiedy jest wlaczony....kiedy sie wylaczy to juz najczesciej wyskakuje err99 przy pierwszej probie zrobienia zdjecia a po szybkim restarcie dziala znowu ok - błąd nigdy nie wyskakuje dwa razy pod rzad

More86
27-03-2010, 11:45
Sorry, nie przeczytałem dokładnie postu.

Error wyskakuje przy jednym obiektywie czy wszystkich?
Możesz przeczyścić styki aparatu i obiektywu-czasem pomaga.

dziobolek
27-03-2010, 11:47
Może warto spróbować z Żytnią mimo wszystko :wink:


Mi dzisiaj przysłali z Żytniej mojego 1000d. Objawy :err99 przy pierwszym zdjęciu(po wyjęciu akumulatorka wszystko wracało do normy) , do tego nie zapamiętywał ustawień. Diagnoza: wymiana płyty głównej. Jako ciekawsotkę dodam, iż mimo iż gwarancji nie miałem, to naprawa za friko 8). To chyba wada fabryczna 1000d, ten err99 i do tego nie zapamiętywanie ustawień.

Cytat z wątku:
http://canon-board.info/showthread.php?t=13877&page=67

Pozdrówka!

emroth1
27-03-2010, 11:47
to tez jest napisane w pierwszym poscie ;)

na wszystkich obiektywach jak i bez obiektywu

More86
27-03-2010, 11:55
Możesz jeszcze od biedy spróbować wgrać soft ponownie, ale prawdopodobnie nie obejdzie się bez wizyty w serwisie, jak napisał kolega wyżej.

emroth1
27-03-2010, 12:00
@dziobolek: to zes mnie pocieszył chłopie ;)

wydaje mi sie że mój problem jest inny....wszystko działa...zapamiętuje ustawienia, moge robić setki zdjęć tylko nie daj Boże aparat sie wyłączy...
moim zdaniem to na pewno cos w środku, może padł jakis kondensatorek a Panowie Serwisanci od razu ochoczo wymienia mi cala plyte glowna - bo prosciej i wiecej skasuja...
na fickr.com znalazlem uzytkownika ktory opisal dokladnie ten sam problem co ja....i to jedyne miejsce w sieci....przeczesalem 67 stron watku o err99 i nic....

marecky
28-03-2010, 05:05
jeśli nie masz wyłączonego automatycznego czyszczenia matrycy to wyłącz i zobacz jak przedstawia się problem. Jeśli mimo wyłączenia sensor czyszczący będzie się uaktywniał to wiesz w czym jest problem.;-)

emroth1
28-03-2010, 11:36
Zgadza sie!!! Pomimo wyłączania czyszczenia matrycy to cholerstwo cały czas działa a w menu po restarcie jest włączone - w takim razie co to jest Twoim zdaniem marecky?

Da rade samemu coś nareperować?

marecky
29-03-2010, 01:37
Najprawdopodobniej sensor próbuje uaktywnić się w momencie wybudzenia po uśpieniu a jak wiadomo funkcja ta działa tylko w momencie włączenia i wyłączenia
Potem Err99 i jest problem. Wiem, że wyciągałeś baterie ale spróbuj wyciągnąć jeszcze raz i pozostawić na 20 minut bez zasilania (dwie baterie). Jeśli dalej to samo to ... :(
Zawsze możesz wyłączyć uśpienie i działać bez niego, ale w podświadomości będziesz wiedział, że jednak jest coś nie tak.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem niestety będzie serwis, wymiana obwodu na płycie lub cała płyta (to są tylko moje przypuszczenia).

Makudonarudo
29-03-2010, 07:55
No to ja miałem bardzo podobny problem na korpusie 40D.
Po przeanalizowaniu wszystkiego doszedłem do tego że aparat nie zapamiętuje niektórych ustawień .

Np zmienimy coś , aparat przejdzie w tryb uśpienia a po wyjściu z niego ma już zresetowane nastawy .

I jedna z tych nastaw była bardzo ważna - numerowanie plików .
Np , miał zapamiętane aby startować od 1000.jpg .
Zrobiłem zdjęcie . Aparat przeszedł w stan uśpienia . A po wybudzeniu chciał zrobić ponownie zdjęcie o numerze 1000.jpg co kończyło się errorem 99.


Ja w sumie lekko obszedłem ten problem ustawiając uśpienie na 8 minut
po bezczynności aparatu . (to akurat zapamiętywał :))
Tylko tu bardziej zużywają się podzespoły i akumulator .
Po jakimś tygodniu oddałem aparat sprzedawcy.