PDA

Zobacz pełną wersję : fotoforma.pl



jahjah1986
22-03-2010, 14:44
Po zobaczeniu reklamy na CB reklamy fotoformy postanowiłem zajrzeć co i za ile tam mają i muszę powiedzieć, że albo na wzrok mi padło albo ceny z działu promocje to jakaś kpina jest...ja rozumiem wolny rynek itp itd kazdy sprzedaje jak mu sie podoba i nie musze kupic za taka cene ale po co mocno normalne albo zawyżone ceny pchać do działu promocje. Jak dla mnie duży minus. np: http://fotoforma.pl/canon-canon-eos-450d--body--o_l_129.html
dobra promocja. życze sukcesów :)

dr_bonzo
22-03-2010, 14:58
"po co mocno normalne albo zawyżone ceny pchać do działu promocje. "

Zeby ci co nie mysla kupili po "promocyjnej" cenie produkt.

MC_
22-03-2010, 15:00
No niby tak, ale generalnie cen złych tam nie mają.

jahjah1986
22-03-2010, 15:05
Nie moge sie wypowiadac o calym dostepnym tam sprzecie, ale niektore pozycje sa mocno zawyzone i to akurat wiem bo sie interesowalem jakie sa ich ceny w roznych sklepach. Generalnie chodzi mi o to, ze ceny jak ceny kazdy ma swoje, ale jak patrze na to, ze sa w dziale promocje to jakos sie czuje jakby troche zartowali sobie :)

robaczek
22-03-2010, 15:42
Ja kupowałem u nich C40d oraz C24-105 i ceny oraz transakcja były ok.

dr_bonzo
22-03-2010, 21:02
Generalnie chodzi mi o to, ze ceny jak ceny kazdy ma swoje, ale jak patrze na to, ze sa w dziale promocje to jakos sie czuje jakby troche zartowali sobie
Ale "wszystkie" sklepy tak robią - marketing.

Czy np. Mediamarkt ma najniższe ceny?

jahjah1986
23-03-2010, 09:11
Ale "wszystkie" sklepy tak robią - marketing.

Czy np. Mediamarkt ma najniższe ceny?

Może nie najniższe, ale jak już robi na dany produkt promocje to jest ten produkt w dobrej cenie. Zresztą MM to nie sklep internetowy, a mimo to ma czasem dobre ceny.;)

skura
23-03-2010, 09:28
taka polityka sklepu. Kiedyś promocje ściągały klientów, a może teraz mają odstraszać? Pokazywać, że poza promocją taniej? Co do MM...to porównując ich ceny np z siostrzanym saturnem, to wyższe mają.

dreamstorm
23-03-2010, 09:39
Saturn czy MM mają dość wysokie ceny a promocje to tylko "chłyt maketidowy" żeby przyciągnąć klientów i budować "świadomość" marki, że tam jest tanio, a to jest bzdura. Sprzętu komputerowego to już zupełnie tam się nie opłaca kupować, bo ceny kosmiczne. (zresztą foto też).

MC_
23-03-2010, 09:41
Czasami zdarzają się promocje.
Mi się udało kupić laptopa w świetnej cenie, w styczniu ub. roku. Ale generalnie jest tam bardzo drogo.

jahjah1986
23-03-2010, 10:09
Właśnie o to chodzi, że jak już robią na coś promo to jest ok cena, a jeśli nawet nie promocyjna bardzo to powiedzmy normalna, a tu jest promo które nie jest nawet promo, bo jest drozej. Moze chodzi o promocje jako tylko ich sklep :) moze body 450d kosztuje normalnie u nich 2100 a promo 1900, ale to juz pokretna polityka sciemy :) rozumiem ze prodealer to pro fotograf jak kupuje szklo za 10 tysi to wali 200 czy 300 zł ale tam jest tez sprzet amatorski a amator raczej szuka gdzie taniej i nie wazne czy to MM, Saturn czy prodealer Canona bo za 200-300 zł to on ma jeszcze jakis duperel dodatkowy :)

rbucz
23-03-2010, 18:08
jahjah1986, o co Ci chodzi? Czy jest jakiś przymus, żeby u nich kupować? Mają napisać "u nas kupisz najdrożej", albo w "normalnej cenie"? To kto do nich zajrzy? Każdy (prawie) ma rozum i wolną wolę, może porównać oferty. Często przecież cena nie jest najważniejszym elementem, bo bywają ukryte koszty w postaci drogiej przesyłki, krótszej gwarancji. Liczy się też solidność, krótki czas oczekiwania na towar itp.

robaczek
23-03-2010, 21:38
Dokładnie rbucz ma rację, nikt nikomu nie nakazuje robić zakupów w fotoformie. Ten wątek jest bez sensu.

jahjah1986
24-03-2010, 09:23
Dobra nie chce mi sie tłumaczyć nawet dla tych co czytać ze zrozumieniem nie potrafia, ogólnie można zamknąć wątek :)

oskardj92
24-03-2010, 09:46
Reklama dźwignią handlu. Każdy reklamuje się jak może i szuka klienteli.

ferrari_alex
24-03-2010, 10:11
Kupiłem u nich kilka rzeczy:
Plecak Lowepro-był najtańszą opcją, jaką znalazłem w sieci i dodatkowo dalimi jeszcze zniżkę:-)
24-105-cena była jedna z najniższych w Warszawie, ale niestety trochę chamskie było zagranie - sprzedali mi obiektyw, który jest wkicie z 5DMKII, czyli bez oryginalnegopudełka.
Chciałem też kupić u nich kartę 16GB 60mb/s, ale kosztowała 550 PLN, czy jakoś tak. Tego samego dnia kupiłem tą kartę w Kodak Express na nowym ściecie za 389 PLN.

Niektóre ceny mają ok, niektóre nie. Mają dobrą lokalizację i bardzo dobry sklep.....ja ten sklep bardzo lubię i staram się kupować wszystko u nich...mimo, że są minusy.

Jago
07-07-2010, 17:53
...........Niektóre ceny mają ok, niektóre nie. Mają dobrą lokalizację i bardzo dobry sklep.....ja ten sklep bardzo lubię i staram się kupować wszystko u nich...mimo, że są minusy.

Rzeczywiście mają dobre niektóre promocyjne ceny i warto sprawdzić, czy rzecz której szukamy jest akurat w promocji. Ja miałem okazję kupować u nich za pośrednictwem internetu. Generalnie jestem zadowolony, tzn szybka wpłata z mojej strony i szybka wysyłka z ich strony. Jeden minus - na początku transakcji dostałem od nich mejla z automatu (podziękowanie za zakupy, podanie numeru konta i itp). Mile bym widział także z ich strony informację o zaksięgowaniu już pieniędzy na ich koncie i wysłaniu do mnie towaru. A tak zaskoczył mnie w domu pan z UPS z przesyłką - generalnie jednak nadeszła ona bardzo szybko i z tego powodu byłem zadowolony.

oskardj92
30-08-2010, 16:24
Ja zamówiłem u nich 50D i kartę SanDiska 8GB. Przesyłkę wysłali planowo, ale kurier DPD zagubił ją już w samym Szczecinie(czyli u mnie). Od tego momentu zaczęły się schody. 2 tygodnie czekania na jakiś ruch z ich strony, moje telefony były, ale nic nie dawały. Zdenerwowałem się strasznie takim podejściem do klienta. Zrezygnowałem. 50D zamówiłem w Fotojokerze. Sądziłem, że zakupy będą przyjemnością, bo to jeden z autoryzowanych sprzedawców Canona w Polsce, a tu o takie rzeczy. Ja osobiście odradzam ten sklep.

osiolek
02-09-2010, 19:47
Powiem szczerze, że kiedyś pracowałem w firmie komputerowej gdzie robiono wysyłki sprzętu kurierem. Do zaginięć paczek faktycznie dochodzi bardzo rzadko. Jednak zeby odzyskać pieniądze od firmy kurierskiej po zgłoszeniu kradzieży paczki to nie taka prosta sprawa. W firmie, której pracowałem bylo kilka takich przypadków i za każdym razem był problem. Nie za każdym razem udało sie odzyskać pieniądze, bo ubezpieczyciel przeciągał sprawe albo stwierdził, ze paczka była źle zabezpieczona, mimo że szla w dużym oznaczonym taśmą firmową kartonie, którego nie da sie nie zauważyć. Niestety w tej kwestii traci sklep no i oczywiście klient. W takiej sytuacji wydaje mi sie, ze sklep jest tutaj tak samo niewinny jak i Ty. Z drugiej strony spójrz tez na to z tej strony, gdybyś miał swoją firmę i doszłoby do takiej sytuacji zaryzykował byś i wysłał drugi sprzęt, nie mając pewności ze dostaniesz zwrot pieniędzy za poprzednio wysłaną paczkę, która zaginęła lub ukradł kurier?

od razu zaznaczam ze nie bronie ani jednej ani drugiej strony;)
Mialem poprostu do czynienia z tego typu sytuacjami od tzw. kuchni i wiem jak to wyglada. ;)

Bogdan56_Ch
02-09-2010, 23:18
Sklep jest winny, bo przesyłę nie dzieli się na sztuki tylko przesyła w całości. Ja tak kupowałem w Agito i karta pamięci była włożona do pudełka z aparatem i dopiero zapakowana do wysyłki.

worms
03-09-2010, 20:08
Osobiście bardzo sobie chwalę ten sklep, mimo że nie zawsze jest tanio.
Ostatnio kupiłem dwa szkła 15-85 i 100L IS, liczyłem na mały rabat, nie udało się. Jednak na spokojnie przez ponad tydzień wybierałem najlepsze szkło jakie mieli. Z zakupu jestem mega zadowolony.
Karty 8GB SanDisk 6 mieli z tego co pamiętam w dobrej cenie.

oskardj92
03-09-2010, 20:40
No i do tej pory mają, chciałem kupić ale ...

osiolek
06-09-2010, 19:47
Sklep jest winny, bo przesyłę nie dzieli się na sztuki tylko przesyła w całości. Ja tak kupowałem w Agito i karta pamięci była włożona do pudełka z aparatem i dopiero zapakowana do wysyłki.


Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Nikt nie napisał ze przesyłka została podzielona na dwie przesyłki. Główny zainteresowany wyraźnie napisał, że zginęła paczka, wątpię żeby sklep wysyłał oddzielnie kartę i oddzielnie aparat..
trochę mało ekonomicznie

Natomiast sam czasami tam wpadam, bo w przeciwieństwie do wielu sklepów, dają po testować sprzęt, a nie tak jak w np Rimexie czy Fotoit, jak człowiek zapyta czy może sprawdzić sprzęt przez zakupem to od razu kantem na klienta patrzą..

o rabat zawsze i wszędzie warto zapytać, a że sie nie dostatnie to czasem nic na to nie poradzimy, i mówi sie trudno ;)

MC_
02-11-2010, 08:52
Trochę czasu minęło i dzisiaj skuszony banerem reklamowym sobie ich odwiedziłem.
No i ceny :shock:
Bardzo interesujące.

Bartek_902
02-11-2010, 09:31
Swego czasu najlepszy sklep w stolicy jak dla mnie,robiłem u nich bardzo dużo zakupów,no może ostatnio na niektóry sprzęt trzeba trochę czekać ale zazwyczaj jak nie mają w fotoformie to idziemy kilometr dalej w Czerniakowską i mamy Fotoit.
Co do fotoformy nigdy mnie nie zawiedli,nawet ostatnio gdy pare miesiecy temu kupowałem 85mm po 3 dniachwymieniłem na inna sztuke,po następnych dwoch dniach na następną...i zero problemów,gadania...wymiana od ręki.
Chwale sobie BARDZO ten sklep

KUBAwo
18-12-2010, 20:01
Ja 2 dni temu zrobiłem u nich swoje pierwsze zakupy i jestem jak najbardziej zadowolony, mogłem spokojnie pomacać co chciałem, nikt mi nie stał nad głową i nie patrzył na ręce, cena dobra a i gratisik dostałem. Niestety w domu okazało się, że sprzęt ma małą wadę, pojechałem następnego dnia i bez najmniejszego problemu dostałem nową sztukę a jak dla mnie w takich sytuacjach najlepiej wychodzi co sklep jest wart.

photogambler
29-12-2010, 18:35
mieszkam przy tym sklepie.Kiedys tzn pare miesiecy temu ten sklep plasowal sie na I miejscu w CENEO.I to byl najlepszy marketing.Sam kupilem tam obiektyw,mila obsluga itepe:-).Pozniej ceny skoczyly do poziomu sredniego/wysokiego i pojawily sie bannery o promocjach.I to jest typowa historia KAZDEGO sklepu.
pozdrawiam:-)

pajlot
29-12-2010, 21:24
E tam e tam :-) wlazłem i niektóre promocje fajne mają - jakby ktos szukał PS Elements 8 to mają w promocji po 329PLN ale w zestawie EOS Accessory KIT ten sam PS Elements 8 już za 269PLN :-) po opchnięciu walizki i scierki fajna cena wyjdzie :-)

zbirr
30-12-2010, 12:59
Kupiłem u nich jakiś czas temu m.in. kilka szkieł. Zero problemów. Miło i fachowo. Nie mieli głowicy jaką zamówiłem, zadzwonili, poprosiłem o telefon jak będą mieli. Po dwóch dniach telefon że towar już dojechał.
Mi osobiście sklep podpasował i na pewno wrócę do nich następnym razem.

Goomis
30-12-2010, 22:07
Ja kupowałem w zeszłe wakacje 85/1.8 i torbę crumplera.
Szkło najtańsze nie było, ale wtedy był taki okres, że w ogóle dobrze, że BYŁO!
Co do torby chciałem czarną(bo była w opisie)niestety po kupnie dostałem telefon, że przepraszają, ale czarne się skończyły a torby ogólnie już nie są produkowane i to ostatki magazynowe(dlatego też cena była bardzo atrakcyjna ;) ) ale będą mieli jeszcze jedną dostawę i może czarne będą. Jeżeli nie to oferują mi inny kolor, który odłożą do następnej dostawy. Zgodziłem się czekać na torbę ale kupiłem 2przedmioty i na szkło czekać nie zamierzam ani za przesyłkę płacić 2razy z nie swojej winy też nie. Usłyszałem, że nie ma takiej opcji Obiektyw jutro zostanie wysłany, a za torbę drugi raz przesyłki nie policzą. Faktycznie szkło doszło. Na torbę czekałem, niestety czarnej nie dostali i info od producenta, że już więcej tego modelu nie będzie. Więc dostałem inny kolor + zestaw do czyszczenia jako przeprosiny, że musiałem czekać. Z obietnicy co do przesyłki też się wywiązali i zawsze to ONI się kontaktowali i to telefonicznie w dodatku w takim terminie jak było obiecane.
Tak więc ogólnie jestem zadowolony i to bardzo!
Także polecam.

P.S. Ze szkła jestem mega zadowolony. Super egzemplarz. Żadnych problemów i piekielnie ostra sztuka :)