PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki lab w Krakowie do dużych odbitek?



Kubaman
19-10-2005, 15:47
Witam,

czy ktoś wie i mógłby polecić w Krakowie lab do zrobienia odbitek z cyfry wielkości 60x40 w rozsądnej cenie i dobrej jakości?

Czy wiecie ewentualnie ile mogą kosztować? Potrzebuję zrobić 20 takich odbitek, wiec może będzie trochę taniej :roll:

Calliactis
20-10-2005, 08:59
1) - nie wiem, czy w Krakowie robią powiększenia w LAB'ach do tego formatu. To jest mniej więcej - A2 - więc raczej podchodzi pod ploter. Polecam pójść na ul. Piłsudzkiego, na wysokości budynku 'Sokoła' - i dokładnie na jego przciw jest zakład Copy-Mark (www.copy-mark.com.pl) jest tam ploter, jakość wyśmienita, na papierze foto wychodzi idealnie. Cena? - chyba Ci juz od metra bieżącego policzą :) Myślę, że w zależności od 'pokrycia danym kolorem' zapłacisz w granicach 20/25zł / sztukę - musisz się targowac. Pokaż co masz i Oni powiedzą Ci za ile. Wg. moich ustaleń - jak u nich drukowałem to rozdzielczość przy tym formacie powinna być na poziomie 240dpi - to już wystarczy. Przy 150dpi będzie widać pojedyncze piksele....

EDIT: Mały update - strona chyba im się zmieniła -> tutaj link do cennika: http://www.copymark.kki.pl/cennik.html

Kubaman
20-10-2005, 11:22
dzięki Calliactis, robiłem tam ploty na studiach :)

mam jedno pytanie, czy taki wydruk z plotera będzie wyglądał jak "normalne" zdjęcie? Nigdy nie robiłem takich zdjęć i trochę się obawiam. Odbitki muszą być takie, że powieszone w ramce będzie się dało oglądać z odległości około 1 metra bez odczucia, że sie nie partzy na normalne zdjęcie.

gonzo44
20-10-2005, 14:29
Ja jestem bardzo zadowolony z http://www.fotograf.net.pl/ , chociaz nie maja tak duzego formatu zawsze mozna zadzwonic i zapytac.

Odbitki muszą być takie, że powieszone w ramce będzie się dało oglądać z odległości około 1 metra bez odczucia, że sie nie partzy na normalne zdjęcie.
A kiedy i gdzie sie wystawiasz ?? :mrgreen:

Kubaman
20-10-2005, 14:59
Ja jestem bardzo zadowolony z http://www.fotograf.net.pl/ , chociaz nie maja tak duzego formatu zawsze mozna zadzwonic i zapytac.
Dzięki. Zanim jednak tam zadzwonię, chciałbym sie o coś spytać. Na stronie podają wymagania dotyczące rozdzielczości pików do zrobienia odbitek, i tak dla formatu 25x38 wymagają 3012x4512 pikseli. Kurczę, wszak to jest więcej, niż mój 20D daje z pełnej klatki :shock: Czegoś tu nie rozumiem.. :-?


A kiedy i gdzie sie wystawiasz ?? :mrgreen:
cicho..

Keyna
20-10-2005, 15:22
Mam na wlasność drukarkę Epsona www.wielkiewydruki.pl i polecam.
Nawet się nie zastanawiaj w wydrukiem wielkoformatowym. Zrobiłem już ponad 90 metrów wydrukow czy to zdjęć czy grafik z photoshopa. NIezmywalne i nieblaknace atrmenty.
pozdrawiam
Keyna

ripek
20-10-2005, 15:28
20x30 za 11zl? :shocked:

Przeciez chociażby w Fotojokerze mają za 1,99 !

Rozumiem że to inna technologia .. ale .. ;)

Calliactis
25-10-2005, 23:54
FJ robia straszną sieczkę jeśli chodzi o duże formaty i promocje... Nie wiem czy to sprawa chemii czy papieru, ale są kiepskie 'powiększenia'... Jeśli 20x30 wystarczy to robie na maszynach Fuji - jakością o wiele lepsze niż Agfy..

Calliactis
25-10-2005, 23:57
BTW: Potwierdzam bardzo dobrą jakość z Epsonów. Ludzie mało ich mają, ale jednak to chyba najlepsze drukarki. Jeśli większy format i jest szansa na Epsonie - to polecam! :) Z HP - z odległości 1 metra na pewno będzie to wyglądało jak zdjęcie, szczególnie że papier ma taką fakturę jak papier światłoczuły błyszczący czarno-biały ... Tak przynajmniej to odczuwam.
Wydruki z D30 robiłem - duże - i wyglądają znakomicie...
Jeśli chcesz to na dłuższe lata - to naprawdę polecam Epsona!... To JEST JAKOŚĆ!

CYNIG
26-10-2005, 08:08
Polecam do duzych wydrukow http://www.skanowanie.com.pl/ (jesli tylko budzet wytrzyma) Jakosc jest super (robilem tam wydruki na swoja wystawe)

Kubaman
02-11-2005, 21:14
witam ponownie, zrobiłem pewne kroki i chcę je opisać, bo może się komuś przydadzą.

Po szczegółowej analizie rynku zdecydowałem się na www.copymark.co.pl na ul. Piłsudskiego.
Pozostałe oferty okazały się jednak zdecydowanie droższe, a do tego częściowo bez możliwości sprawdzenia efektów (w moim przypadku w każdym razie)

Cena za wydruk wynosi 105PLN brutto za 1m2 przy czym przy tej ilości, którą ja chcę zrobić dali mi upust i mam cenę 95PLN brutto z 1m2. (nicałe 23 PLN za 60x40)

Pojechałem dzisiaj z pierwszym zdjęciem na próbę jak wyjdzie i wyszło bardzo dobrze. Dobre kolory, kontrast, przejścia tonalne - jakość w zasadzie taka jak odbitki. Fotkę próbną dopstałem już ze zniżką, co jest bardzo miłe 8) Wydruk był gotowy po około 30 minutach, większe zlecenia robią na drugi dzień na rano.

Jedna sprawa do poprawki - mają badziewny czytnik CD, musiałem wracać do domu :confused: Można za to przesłać mailem i przyjechać dopiero po gotowe - w sumie bardzo poręczne.

Rootsman
02-11-2005, 21:25
[QUOTE=Kubaman]

Po szczegółowej analizie rynku zdecydowałem się na www.copymark.co.pl na ul. Piłsudskiego.
Pozostałe oferty okazały się jednak zdecydowanie droższe...QUOTE]

A na czym robia wydruki? Drukarka czy ploter?

Kubaman
03-11-2005, 00:52
ploter "atramentowy"

kedar6890
03-11-2005, 22:07
najczęściej epson 7600 lub 9600.50x60 to koszt około 30 zł

Luca
03-11-2005, 22:16
(nicałe 23 PLN za 60x40)
A w jakiej rozdzielczości oddawałeś pliki do takich odbitek?

Kubaman
04-11-2005, 21:06
A w jakiej rozdzielczości oddawałeś pliki do takich odbitek?
powiedzieli, że powinny być 250 DPI, więc zależnie od tego jak miałem skadrowane zdjęcie, tyle podciągałem resamplingiem w PS. Sami też mogą to zrobnić, ale jakoś nikomu nie ufam ;) W dodatku po resamplingu przydałoby się wyostrzyć, a lab tego nie zrobi.

Kubaman
04-11-2005, 21:12
a tak BTW, odebrałem dzisiaj zdjęcia.
8 na 10 zrobili świetnie, powyżej oczekiwań. Niestety dwa ostatnie całe były OK, tylko jeden element - koszulka turkusowego koloru im nie wyszła (przekolorowana i bardzo mocny kontrast na tym kolorze). Nie wziąłem i nie zapłaciłem, czyli w sumie OK, bo mi kitu na siłę nie wciskali, tylko szkoda trochę czasu. Z drugiej strony sam już nie wiem, może ja coś zmaściłem w pliku? Choć na drukarce wychodzi OK. Powiedzieli, że jeśli nie wiem jak to podciągnąć w PS, to oni tego lepiej nie wydrukują (chyba dla dwóch zdjęć im się nie chce bawić profilami kolorów).

Acha - to w sumie dosyć ważna informacja (już mówiłem, ale może niezbyt jasno) - u nich płaci się od metra kwadratowego, a nie bieżącego. Dlatego za zrobienie odbitek 50x33,5 zapłaciłem 16PLN a gdzie indziej chcą 25 PLN (bo liczą za 1 mb).

Kubaman
04-11-2005, 21:19
Dla zainteresowanych, to ta fotka (http://212.33.73.7/~kubaman/0/0/0/5.html) im nie wyszła - koszulka zamiast turkusowej była ciemnogranatowa z bardzo dużym kontrastem. Reszta zdjęcia bardzo dobrze .

PALOMBO
05-11-2005, 06:03
ale o wystawie powiesz ??
CHĘTNIE przyjdę zobaczyć

Kubaman
05-11-2005, 09:15
powoli
:)

gonzo44
07-11-2005, 08:31
o to chyba jakis plakat teatralny sie szykuje - zgadlem?

Keyna
04-08-2006, 12:13
Ja mam swoje Labolatorium Cyfrowe, Drukarka Epson Stylus 9600, skaner CoolScan 9000 ED Nikona, zdjątka edytuje w photoshopie. Wydruk do 112 wysokość i szerokość do 30metrów 1440 DPI do 2880 DPI na różnych typach papierów. Jeżeli ktoś ma potrzebę z wydrukiem zapraszam. Lab wysyła materiały zabezpieczone w tubie nawet tego samego dania. Odbiór za zaliczeniem pocztowym. Adres stronki wielkiewydruki.pl Moje gg 4888331, tel. 506 587 141. Działam w Warszawie a Lab jest w Olsztynie.

Redskull
04-08-2006, 15:53
Ja ze swojej strony moge polecic fotogame lublin. www.fotogama.com.pl . Wysylam ma slubne do 30x60 na silku, wyglada fajnie. Kopiuja z korektami, ale trafnie i material jest rowny...