PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kolorami .jpg i .raw



gregpla
21-03-2010, 17:30
Jesli ogladam pliki .jpg z mojego Canona w zwyklej przegladarce Windows to wszystko jest ok i miniaturki zdjec wygladaja normalnie. Ale jak juz klikam na zdjecie i generuje sie wiekszy podglada zdjecia (na cala strone) - wowczas wariuje kolorystyka i cos strasznie niedobrego z kolorami sie dzieje. Calosc zdjecia jest bardzo czerwona. Czyli miniaturka jest ok, ale w przypadku klikniecie 2x na zdjecie juz duzy podglad jest straszny!

To samo sie dzieje od razu (!) w Bridge z plikami .jpg oraz .raw. Wszystkie miniaturki sa od razu bardzo czerwone.

Czy ktos mial cos podobnego i ma jakis pomysl jak to mozna zmienic? PROSZE o pomoc!

iso
21-03-2010, 17:45
Może karta wali? Ja tak miałem kiedyś w Minolcie, na miniaturkach zdjęcia wyglądały ok, po powiększeniu połowa zdjęcia była np. kawałkiem innego zdjęcia + do tego kolorowe pasy. Ale to się działo sporadycznie (aż do padnięcia karty)

gregpla
21-03-2010, 17:48
Stalo sie to podczas przegladania zdjec na laptopie. Zdjecia w ministurkach w zwyklej przegladarce Windows sa ok, wiec to chyba nie karta. Cos sie musialo wlaczyc, ze podczas podgladu wiekszego formatu lub w momencie przegladania w Bridge - kolory sa straszne!

robert914
21-03-2010, 20:05
Sprawdź profile kolorów. Może w każdym programie masz inny profil ustawiony.

tropheus
13-04-2010, 23:29
witam, przytrafiło mi się to samo, nie wiem czy to wina softu mam 1.0.7.??? robiłem wesele i gdzies z 700 fotek i ostatnie 200 poszło w czerwien (miniaturki ok) wrzuciłem jeszcze raz soft i pomogło ale na jak długo nie wiem?? strach robić dalej fotki. napewno to nie karta---sprawdzałem. tez prosba o pomoc co robić. dzwoniłem do serwisu ale nic nie wiedzą
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
witam, napewno to nie profile, mam to samo. ta sama karta pierwsze fotki ok a dalej sie posypało, nie wiem czy to nie soft??? po wgraniu od nowa pomogło ale na jak długo?????? nie wiem czy nie wrzucić starego softu jak ktos ma prosze podesłac foto@dariuszglosek.pl pzdr