PDA

Zobacz pełną wersję : Canon EF 100-300mm f/3,5-5,6 USM - pytanie.



dr.feelgood
21-03-2010, 13:44
Witam,

pytanie mam do obiektywu Canon EF 100-300mm f/3,5-5,6 USM.
Sprawa ma się tak, że aparaty cyfrowe 'nie wykrywają' w ogóle tego obiektywu, moje pytanie jest takie, czy analogowi (Canon EOS 5) będzie to przeszkadzało? AF, nie jest mi szczególnie potrzebny.
Jedyne co to chcialbym alby podczas ustawiania ostrości zapalały się pola pomiaru autofocusa (czyli te czerwone kwadraciki). Myślę, że są one z wiązane z body, więc nie powinno być problemu. Jakie są wasze opinie ponieważ, puki co nie mogę sprawdzić tego obiektywu z analogiem.

tombas
21-03-2010, 14:07
Witam,

pytanie mam do obiektywu Canon EF 100-300mm f/3,5-5,6 USM.
Sprawa ma się tak, że aparaty cyfrowe 'nie wykrywają' w ogóle tego obiektywu, .

no to może niech sam obektyw sie wypowie:-D (sorry, nie mogłem sie powstrzymać)
a tak powaznie to co masz na mysli pisząc "nie wykrywają" bo nie rozumiem

dr.feelgood
21-03-2010, 14:17
Nie znam się na cyfrówkach, a zwrot 'nie wykrywa' użyty został przez znajomego, który używał go z cyfrówką i nie ma możliwości sprawdzić z analogiem. Myślałem, że to może być jakieś typowe niedomaganie.
Pstrykałem zwykle na aparatach starej daty i rzeczy w stylu nie wykrywa, są dla mnie zupełnie niezrozumiałe. Obiektyw jak obiektyw, zakręcam i jak nie jest połamany to ma działać ;) teraz tylko jak to piszę to wpadłem, że przysłone ustawia się w nim z poziomu body i jezeli styki nie działają to chyba moze byc problem.
Przepraszam za głupawe pytanie.

tombas
21-03-2010, 14:39
to szkło działa bez najmniejszych problemów z cyfrą (jesli nie, to znaczy,że albo obeiktyw albo body jest uszkodzone)

enkoder
29-03-2010, 12:46
Potwierdzam, mam i działa z moim 30D, u teścia na 400D też działa w pełni, tak samo jak u kumpla na 40D.
A poza tym każdy obiektyw EF działa ze wszystkimi aparatami EOS, to tylko Sigmy i Tokiny miały problemy z cyfrówkami.

Krzychu
29-03-2010, 12:55
Nie znam się na cyfrówkach, a zwrot 'nie wykrywa' użyty został przez znajomego, który używał go z cyfrówką i nie ma możliwości sprawdzić z analogiem. Myślałem, że to może być jakieś typowe niedomaganie.


Może to Sigma a nie Canon - Canon (jeżeli jest sprawny) będzie działał bez żadnych problemów.