PDA

Zobacz pełną wersję : Międzynarodowe Targi Poznańskie a na nich ja z aparatem?



Lukis
18-03-2010, 16:42
Witam,
mam do Was drodzy użytkownicy Canon-Board proste pytanie.
Otóż w najbliższy weekend na naszych poznańskich targach odbędą się ciekawy Targi Motoryzacyjne, na które chciałbym się wybrać wraz z aparatem.
Z doświadczenia wiem, że na targach zawsze wiele osób ma aparaty kompaktowe i nikogo to oczywiście nie rusza. Nie mniej jednak, jeśli się pojawię z lustrem, jakimś pokaźnym obiektywem i lampką, a może nawet statywem - będę mógł bez problemu zdjęcia wykonywać czy raczej mogę wzbudzić czyiś niepokój i zostać np. wyproszony, poproszony o usunięcie zdjęć lub ponieść jakieś inne konsekwencje?

Jednym słowem - można wchodzić na targi jako zwiedzający, ale mając troszkę bardziej zaawansowany sprzęt ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S
Nie byłem pewien co do działu... mam nadzieję, że jest prawdiłowy.

MatusP
18-03-2010, 16:46
na pewno zapomnij o statywie - zagrożenie potknięcia się przy nagłej ewakuacji i takie tam. Ale generalnie - myślę, że nie będzie problemu.

iso
18-03-2010, 16:53
Statywu nie rozłożysz. Z fotografowaniem problemu nie będzie - w końcu to targi/showroom gdzie fota z autem to wręcz wymóg ;D

aciek_l
20-03-2010, 11:30
Statyw faktycznie może być problematyczny. Ale jak miałem aparat na wystawie kotów, to bez problemu fotografowałem. I wielu innych, z również profesjonalnie wyglądającym sprzętem, też.

Feelip
20-03-2010, 11:34
U mnie robię bez problemowo wszelkie targi i inne wystawy i nigdy nikt nic nie powiedział... Przecież tam pełno ludzi z lustrami...

Wyspa Bahama
20-03-2010, 13:11
Witam,
mam do Was drodzy użytkownicy Canon-Board proste pytanie.
Otóż w najbliższy weekend na naszych poznańskich targach odbędą się ciekawy Targi Motoryzacyjne, na które chciałbym się wybrać wraz z aparatem.
Z doświadczenia wiem, że na targach zawsze wiele osób ma aparaty kompaktowe i nikogo to oczywiście nie rusza. Nie mniej jednak, jeśli się pojawię z lustrem, jakimś pokaźnym obiektywem i lampką, a może nawet statywem - będę mógł bez problemu zdjęcia wykonywać czy raczej mogę wzbudzić czyiś niepokój i zostać np. wyproszony, poproszony o usunięcie zdjęć lub ponieść jakieś inne konsekwencje?

Jednym słowem - można wchodzić na targi jako zwiedzający, ale mając troszkę bardziej zaawansowany sprzęt ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

P.S
Nie byłem pewien co do działu... mam nadzieję, że jest prawdiłowy.


w takiej sytuacji niepewnosci dobrze jest zapytac przy zakupie biletow.
to w zasadzie niczego nie zmienia gdyz fotografowac mozna , ale bedziesz czul sie psychicznie spokojniejszy.
bedac w muzeach ( na wystawach nie spotkalem sie nigdy z zakazem fotografowania ) zawsze pytam.
okazuje sie ze muzea na ogol pozwalaja , niekiedy za dodatkowa oplata , niekiedy pod warunkiem uzyskania zgody , ktora dostajesz wlasnie w momencie odpowieddzi pozytywnej na pytanie.

Statyw w tlumie - stosowalem pare razy , jakos cialem trzeba oslaniac aparat , i np trzymac pasek w reku . jesli nie jest to procesja w Boze Cialo to na ogol ludzie obchodza bez narzekania.
W zasadzie fotografa ze statywem w dzien traktuja jako nieszkodliwego wariata :wink::-D

enter
20-03-2010, 13:19
Jak najbardziej ze statywem
zapraszam
http://picasaweb.google.pl/remigiuszromaniuk/TTMPSMPoznan2009#

nikt się nie czepia, a czasami nawet można pogadać fotograficznie
spokojnie bierz statyw wężyk i się nie przejmuj a jak jeszcze pogadasz z wystawiającymi się to będziesz miał jeszcze dostęp do otwartych obudów czy masek samochodów

Warto wbić się jeszcze na dzień prasowy - jest mniej przeszkadzających osób
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
podobnie jest na targach w Kielcach tylko gorsze oświetlenie w halach
http://picasaweb.google.pl/remigiuszromaniuk/Autostrada2009#

pawciolbn
20-03-2010, 14:12
Byłem rok temu w Lublinie na targach moto.. wczoraj byłem w tej samej hali na LubDom.. oświetlenie kiepskie i wczoraj było ciasno. Na moto-show szału nie było, ale przynajmniej świeciło troszkę..

Ja sobie statyw odpuściłem i szkieł za wiele nie ma co brać - na pewno jakiś szeroki kąt i coś do zbliżeń, no i jakaś portretóweczka dla modelek - oj a czasem jest co uchwycić..

Nie masz co się obawiać o to, czy Cię pogonią, czy nie - bo na bank NIE! To impreza otwarta, na którą może wejść każdy. Nie bywa tak, żeby an takich imprezach trzeba było dopłacać za posiadanie aparatu i robienie zdjęć (tak bywa w muzeach). Więc powodzenia i czekamy na relację :)

PS. Oto moje FOTKI (http://www.canon-board.info/showthread.php?p=790429#post790429) z lubelskich targów moto.

Mroczna Kuleczka Zagłady
16-05-2010, 12:20
A czy ktoś robił może na hali MTP zdjęcia bez lampy ? Co roku są tam prestiżowe zawody jeździeckie, nie można fotografować z lampą, zastanawiam się, czy f 3.5 da radę uchwycić konia w ruchu czy nad przeszkodą ... na Sigmę 70-200 2.8 dłuuugo nie będzie mnie stać, na razie zbieram pieniądze na Canona 18-200 3.5-5.6 ... da radę na tej hali, z tym oświetleniem bez lampy zrobić sensowne zdjęcie ?

Czapa
16-05-2010, 12:37
na MTP oświetlenie jest mniej więcej jak w pokoju z oknem od strony zachodu, może ciut jaśniej, jeżeli masz takowy pokój to powinieneś być zorientowany ,)

Cluer
16-05-2010, 19:24
A czy ktoś robił może na hali MTP zdjęcia bez lampy ? Co roku są tam prestiżowe zawody jeździeckie, nie można fotografować z lampą, zastanawiam się, czy f 3.5 da radę uchwycić konia w ruchu czy nad przeszkodą ... na Sigmę 70-200 2.8 dłuuugo nie będzie mnie stać, na razie zbieram pieniądze na Canona 18-200 3.5-5.6 ... da radę na tej hali, z tym oświetleniem bez lampy zrobić sensowne zdjęcie ?

Odpowiedz brzmi NIE i jeszcze raz NIE
to f=3.5 bedziesz mial przy jakiej ogniskowej ?? Obawiam sie ze przy szerokim kacie.
na zawodach konnych potrzebujesz czegos ponad 150mm
Jedyne co Cię może ratowac to wysokie ISO. Bo czasy przy zdjęciach dynamicznch musisz mieć krótkie.