PDA

Zobacz pełną wersję : POWERLUXy z funsports - opinie, porady



Arek_Gd
18-03-2010, 02:11
Witam,
widzę, że z całego forum przeniesiono tutaj wątki o lampach studyjnych, szukałem dość dokładnie wątku o jakby nie było popularnych lampach z FUNSPORTS , ale poza ich dużo starszymi siostrami CY nie znalazłem.

A ponieważ swoje wątki mają lampy Quantuum, Fighter, Sun-Box etc chyba i one zasłużyły na uwagę ;) tym bardziej, że informacje o nich czasem sie pojawiają przelotnie w pojedyńczych postach...

Napiszcie jakie macie z nimi doświadczenia, domyślam się że są one dość popularne. Ja do tej pory błyskałem amatorsko w domu tylko 100MR'ami i teraz przyszła pora na rozbudowę.

Już przymierzałem się do Powerlux VC300 kiedy natknąłem się na informacje w sieci o newej seri Powerlux VC300LR zdalnie sterowanych

np tutaj:
http://www.forfoto.pl/showthread.php?tid=11002


Ma ktoś te nowe, sterowane pilotem? W sumie wydaje się to wygodne rozwiązanie, choć 300 zł za ten kawałek plastiku to trochę przeginka :wink:

Najbardziej ciekawi mnie czy POWERLUXy (VC jak i VC LR) trzymają jako tako temperaturę, czy jest pod tym względem lepiej niż w ich starszych siostrach CY.

Pzdr

Pawel_G
25-03-2010, 11:26
Posiadam 2 szt VC400. Wykonały już z 5000 błysków. Nie zauważyłem problemów na temperaturą nawet po 2 godz. błyskania. Moim zdaniem różnice w cenach od tych nowych z radiem są znikome i warto byłoby iść w te lampy. 300 zł za 7 kanałowego pilota nie jest wygórowaną ceną a wygoda tego rozwiązania jest znaczna. Pal licho jak masz lampy nisko na statywach, gorzej jak na boomie. W takim przypadku pilot to świetna sprawa do modyfikowania ustawień lampy na bierząco.

sebcio80
25-03-2010, 11:36
mnie tez bardzo interesuja te Powerluxy ze sterowaniem na pilota i chetnie poczytal bym jakies opnie o nich, szczegolnie o tym sterowaniu, czy jest zawodne, jaki zasieg w otwartym terenie?

chcialbym tych lamp uzywac w plenerze wraz z zasilaczem Fomei

Arek_Gd
26-03-2010, 02:32
No właśnie mało jest opini o tych lampach na pilota. Dopiero od dwóch miesięcy są w sprzedaży...

Mnie zastanawia tylko czy środek tych lamp jest taki sam, bo jakby nie było lampy VC są już sprawdzone przez użytkowników (zazwyczaj chwalone). Oczywiście od dystrybutora ciężko wyciągnąc te informacje... Tzn mówią że te lampy to supernowoczesne, nie mające sobie konkurencji... takie tam :mrgreen:
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
edit: ehh ten brak edycji


Posiadam 2 szt VC400. Wykonały już z 5000 błysków. Nie zauważyłem problemów na temperaturą nawet po 2 godz. błyskania.....

dzięki za info ;)

przyznam, że myślałem ze powerluxy są bardziej popularne, teraz już wiem czemu nie doczekały wcześniej swojego wątku

Pawel_G
26-03-2010, 14:51
przyznam, że myślałem ze powerluxy są bardziej popularne, teraz już wiem czemu nie doczekały wcześniej swojego wątku


Myślę że to przez popularność Quantuumów niewiele osób je ma. Ceny Powerluxów są mniejsze niż Qantuumów o porównywalnej mocy. Ja naprawdę nie mam nic do zarzucenia tym lampkom. Wykonanie bardzo solidne. Jedyną upierdliwością jest koniecznośc odkręcania do transportu żarówki pilota bo zakręcona w lampie nie mieści się w plastikowym kapturku ochronnym żarnika. Quantuumy kolegi nie mają tego problemu bo zamiast żarówek na gwint pilotami są takie małe żaróweczko halogenowe jak w światełkach podblatowych w kuchni.

Mellan
26-03-2010, 15:50
W moich quantuumach też są centralne podłużne żarówki halogenowe 250W/E27, ale kaptury ochronne osłaniają je wystarczająco.

sebcio80
26-03-2010, 17:00
jak kapturek nie wchodzi to chyba zawsze sobie mozna żarówke wymienić :-)

Jerzy
01-04-2010, 14:35
Mam całą zbieraninę różnych lamp,od Elfo przez CY i Bolingi.Seria CY zrobiła ponad 100.000 błysków...Boling pod napięciem wpadł razem z parasolką do jeziora.Wszystko działa znakomicie.Co do temperatury błysków to ewentualne błędy upatrywałbym raczej w żółknięciu dyfuzorów pokrywających softboxy.Nawet beauty dish z Elfo po kilku latach użytkowania trochę zmienił kolor.Ostatnio kupiłem dwie lampy VE400 na kontry.Jak na razie jestem zadowolony.Wykonanie chińskich lamp jest coraz lepsze.

sebcio80
01-04-2010, 14:43
Mam całą zbieraninę różnych lamp,od Elfo przez CY i Bolingi.

Jerzy powiedz mi jak wygląda praca tych lamp firmowych i chińczykow z krótkimi czasami? Chodzi o sposob wyzwalania przez fotocele przez systemowa lampe z HSS.

Wszedzie ow sposob pokazany jest z chinczykami, ktore czesto nie trzymaja czasow blyskow, a jak to wyglada z Elfo? zadziala na czasach 1/4000s i szybszych?

dj_zibi
23-05-2010, 23:10
Ktoś miał jeszcze lampy Powerlux i mzoe wyrazić swoja opinie gł interesują mnie o mocy 200 i 300Ws.

vuki
30-05-2010, 19:36
mam 200 i 400 - nie widze roznicy
na razie po 1,5 roku bezawaryjne

200Ws przeszla crash-test i spadla z 2m
tylko zarowka modelujaca do wymiany
to mowi samo za siebie chyba

fotoellite
03-07-2010, 14:22
wiem że wątek nie najnowszy i ostatni post z maja, ale jak będziecie mieli jakies pytania odnośnie lamp Powerlux lub innego sprzętu studyjnego to zapraszam. Moge wam przetestować i sprawdzić czy działa jak działa itd :) Pokazać na zdjęciach dokładnie każdy szczegół jeżeli będzie potrzeba. Jedynym problemem może być aparat bo mam Nikony, ale mysle że Canona też się znajdzie pod ręką.

Po za tym witam wszystkich serdecznie :)

dj_zibi
24-07-2010, 12:10
Jedno pytanie. Cena lamp Quantuum R300+ i Powerlux 400Ws sa bardzo podobne. Czasem pracuje na Quantuumach i podobają mi sie te lampy, mają duzy plus w stosunku do Powerluxów mianowicie potencjometr od ustawiania mocy błysku a nie przyciski. Czy moc deklarowana przez lampy Powerlux jest naprawdę o te 100Ws większa od Quantuuma??

fotoellite
24-07-2010, 23:51
ale o którym modelu mówisz z Powerluxa że ma przyciski do sterowania mocą ? VE ? bo VC i VC LR mają potencjometr.

dj_zibi
26-07-2010, 14:31
http://allegro.pl/item1155843102_nowoczesna_lampa_ve400_powerlux_lod z_promocja.html

VE 400 konkretnie o ten sprzet mi chodzi kontra R300+

fotoellite
26-07-2010, 18:18
to nie ta półka i VE300 można by porównywać z PT-300 :) a do R300+ porównac można ten model LINK (http://www.fotoellite.pl/index.php?products=product&prod_id=3) i tu już masz potencjometr, a jeżeli chodzi o moc VE400 to faktycznie jest mocniejsza i posiada regulacje 1/32.

sebcio80
26-07-2010, 18:41
miał ktoś przyjemność obcować z tymi Powerluxami ze zdalną regulacją mocy przez pilota? jak to działa?

fotoellite
27-07-2010, 00:54
działa rewelacyjnie :) sam mam oparte studio na nich. Jedynym minusem jeżeli można to tak nazwać jest to że pilot nie ma wyłącznika i podświetlenia, ale da się z tym żyć. Najprawdopodobniej będzie to poprawione, ale kiedy nie chce podawać konkretnego terminu żeby nie wprowadzać w błąd :)

sebcio80
27-07-2010, 04:17
działa rewelacyjnie :) sam mam oparte studio na nich. Jedynym minusem jeżeli można to tak nazwać jest to że pilot nie ma wyłącznika i podświetlenia, ale da się z tym żyć. Najprawdopodobniej będzie to poprawione, ale kiedy nie chce podawać konkretnego terminu żeby nie wprowadzać w błąd :)

jaki zasieg w plenerze? i czy mamy pewnosc ze ustawienia zostaly zmienione? komunikacja jest w jedna strone czy lampa potwierdza?

jasnezetak
27-07-2010, 10:21
A ja mam 400 i cały czas eksploduje, po prostu jakaś masakra, nigdy więcej powerluxa.. Lampa po raz drugi w serwisie, błysków - 100 :-/

fotoellite
27-07-2010, 12:43
jaki zasieg w plenerze? i czy mamy pewnosc ze ustawienia zostaly zmienione? komunikacja jest w jedna strone czy lampa potwierdza?

Lampa wydaje sygnał dźwiękowy i zapala się wyświetlacz co potwierdza komunikacje lampa-pilot. Wieczorem wstawie ci przykład na jaką odległość lampa w plenerze wyłapuje sygnał pilota.


A ja mam 400 i cały czas eksploduje, po prostu jakaś masakra, nigdy więcej powerluxa.. Lampa po raz drugi w serwisie, błysków - 100 :-/

nie ma się co zrażać bo i Mercedesy się psują :) ja jeszcze nie miałem żadnego zwrotu od klienta lub serwisu. Może akurat trafiłeś na egzemplarz wadliwy sam z siebie bo też tak bywa. Ja wymieniałem np non stop laptopa a firma niby poważna.

Pawel_G
27-07-2010, 16:38
Jedna z moich VC400 jak przyszła paczką świerzo po zakupie tez robiła jakieś zwarcie i zaraz po włączeniu jej eksplodował bezpiecznik topikowy w lampie a czestem i korki w mieszkaniu wywalało. Odesłałem, naprawili i do dziś śmiga.

fotoellite
28-07-2010, 00:23
prosze taki krótki filmik dla ukazania jak daleko działa pilot do lamp Powerlux VCxxxLR. Nakręcane było z 35 kroków także około 30 metrów, a że mam ogród mocno zadrzewiony to próby z około 60m nie nakręcałem bo by nie było widać lampy :) ale też działało w każdym bądź razie.

http://www.youtube.com/watch?v=Z7Sutqw3ecQ

sebcio80
28-07-2010, 00:54
dzieki, nie ukrywam, ze na chwile obecna do tych lamp + zasilacza plenerowego mi najblizej

Voy
21-02-2011, 00:36
Czy są jakieś nowe doświadczenia związane z tymi lampami? Przymierzam się do zakupu i szukam aktualnych opinii.

Adso
22-02-2011, 11:16
Posiadam 2 szt VC400. Wykonały już z 5000 błysków. Nie zauważyłem problemów na temperaturą nawet po 2 godz. błyskania. Moim zdaniem różnice w cenach od tych nowych z radiem są znikome i warto byłoby iść w te lampy. 300 zł za 7 kanałowego pilota nie jest wygórowaną ceną a wygoda tego rozwiązania jest znaczna. Pal licho jak masz lampy nisko na statywach, gorzej jak na boomie. W takim przypadku pilot to świetna sprawa do modyfikowania ustawień lampy na bierząco.

jest tylko jeden problem z tymi lampami (VC...LR)... w Funsporcie odradzają stosowania przetwornic ze względu na elektronikę, podobno zachowują się niestabilnie więc zabieranie ich w plener jest raczej nie wskazane. Poza tym są OK, pilot obsługuje siedem lamp więc jak ktoś ma bardziej rozbudowane studio to się nie nabiega:)

hyzop
22-02-2011, 11:40
Dla mnie, to super jest, że maja i potencjometr i wyświetlacz, trochę denerwuje wajcha stabilizująca nachylenia poziome, jest za blisko korpusu a trzeba wykonać czasem pełny obrót i obciera o ściankę lampy.

coca
22-02-2011, 14:31
Wajche mozna odciagnac od korpusu:) i wtedy nie obciera. Mam lampy, sa ok choc tez mi w nich cos po krotkim uzytkowaniu sie przepalilo i poszly do naprawy.

horak
23-02-2011, 10:33
Zamierzam zaadoptować pokój na moje pierwsze mini bardzo mini studio. Pokój jest prawie kwadratowy ale mały - ok 11m2. Wymiary 3.60x3.10 Oświetlenie i akcesoria będę kupował w Łodzi w FunSportsie. Prosiłbym was o polecenie mi jakiegoś oświetlenia i akcesoriów typu softboxy, parasolki itp. Będę fotografował modelkę w celu prezentacji ubiorów ponieważ będę prezentował na niej ubrania w swoim sklepie internetowym. Wiem, że pokój jest mały i szału nie będzie ale może coś się uda zrobić. W razie potrzeby przeniosę się do większego 16m2 ale wolałbym tego uniknąć. Pytam was też dlatego bo między sprzedawcami w tym sklepie jest rozbieżność jeśli chodzi o oświetlenie. Jeden z nich poleca mi 2 lampy VC400 lub VE400 i doświetlającą tło DELICACY 180 + wyzwalacz FW100 Powerlux do tego 2 softboxy 70-140 - jak dla mnie za wielkie do takiego pokoju. Inny jako lampy główne poleca 2 zestawy oświetleniowe KH-100 +statyw+parasolka - wszystko w jednym argumentując tym, że taka moc jest w zupełności wystarczająca i mówi, że ewentualnie lampy można wymienić na mocniejsze - 200. Co o tym myślicie ? Sam wiem, że lampy w pierwszym wariancie są bardzo mocne - stanowczo za mocne do tego pokoju ale może jakościowo lepsze - tego nie wiem - pytam, zawsze moc możne ograniczyć przykręcając je. Proszę was o radę ponieważ nie jest doświadczony w tym aspekcie a chciałbym od czegoś zacząć.

Voy
12-10-2011, 14:12
działa rewelacyjnie :) sam mam oparte studio na nich. Jedynym minusem jeżeli można to tak nazwać jest to że pilot nie ma wyłącznika i podświetlenia, ale da się z tym żyć. Najprawdopodobniej będzie to poprawione, ale kiedy nie chce podawać konkretnego terminu żeby nie wprowadzać w błąd :)

Czy udało się to poprawić w pilocie?

Mojlo
23-11-2011, 20:09
Używam VC-400 i VE-300 bez żadnych problemów, w tej cenie przyzwoite lampki. W VC denerwuje tylko słabo trzymający zacisk i opadanie przy cięższych modyfikatorach. Z VE nie ma tego problemu.

PeeS
04-01-2012, 18:42
A czy testował już ktoś może te ich nowe lampki VT?