PDA

Zobacz pełną wersję : 5D Mark II czasami nie ustawia ostrosci.



justa8585
18-03-2010, 01:01
Witam, niestety moj 5D Mark II czasami nie ustawia ostrosci, mimo to ze na obiektywie jest AF ON, po nacisnieciu spustu nie ustawia, slychac tylko IS, swiatlomierz tez dziala , a AF nie, to przechodzi , mozna powiedziec ze to pojawia sie sporadycznie, mozna tez powiedziec ze tak sie dzieje ( chociaz nie zawsze) po wlaczeniu LV do filmowania. Mam tez wrazenie ze tak sie stalo po wgraniu najnoweszego firmware, dzis wgrany i to sie pojawilo, wczesniej od nowosci bylo ok. Serwis? Moze da sie powr. do poprzedniego firmware? Jak? Moze Wam sie tak tez zdazylo i to po wgraniu nowego FW, to by potwierdzilo przynajmniej ze to jego wina, szczerze to nowy aparat wolalabym ominac serwis.
Pozdrawiam

luc_october
18-03-2010, 01:20
Kiedyś dałem aparat bratu. Wytłumaczyłem mniej więcej co i jak, ustawiłem, ale ciągle narzekał że spust nie działa, bo nie łapie ostrości jak wciska do połowy. Okazało się że tak niefortunnie trzymał body że wciskał z przodu przycisk podglądu przysłony, a jako że aparat ustawiony był na pełnej dziurze nie zauważył że coś wciska z przodu.

...jeśli to nie to, to nie mam pojęcia, ale raczej firmware nie ma nic do tego.

justa8585
18-03-2010, 01:22
To napewno nie to, sprawdzone.

P72
18-03-2010, 02:27
Spróbuj, sciągnąć jeszcze raz nowy soft i ponownie go wgrać do aparatu. Może z tym co masz jest coś nie tak. Albo podczas wgrywania coś się popsuło.

justa8585
18-03-2010, 02:40
Robilam tak juz, z 2 linkow sciagalam w tym jeden z oficjalnej strony, zadnego efektu. Obecnie wgralam poprzednie FW i wszystko w normie, wszystko dziala jak powinno. Brak slow........czekam tylko na potwierdzenie od innych czy u nich tez tak sie dzialo (oczywiscie nikomu tego nie zycze:)).

Wyspa Bahama
18-03-2010, 08:54
Mam tez wrazenie ze tak sie stalo po wgraniu najnoweszego firmware, dzis wgrany i to sie pojawilo, wczesniej od nowosci bylo ok. Serwis? Moze da sie powr. do poprzedniego firmware? Jak? Moze Wam sie tak tez zdazylo i to po wgraniu nowego FW, to by potwierdzilo przynajmniej ze to jego wina, szczerze to nowy aparat wolalabym ominac serwis.
Pozdrawiam

sprawdzalas czy to wystepuje z roznymi obiektywami , czy tylko z jednym ?
sugerowalbym sprawdzic z innym obiektywem tez.

servisu bym unikal jesli rzeczywiscie nie okaze sie bez watpliwosci konieczny.

gwozdzt
18-03-2010, 10:13
Witam, niestety moj 5D Mark II czasami nie ustawia ostrosci, mimo to ze na obiektywie jest AF ON, po nacisnieciu spustu nie ustawia, slychac tylko IS, swiatlomierz tez dziala , a AF nie, to przechodzi , mozna powiedziec ze to pojawia sie sporadycznie,
mnie się takie niedziałanie AF zdarza sporadycznie w przypadku jednego z obiektywów, w którym przełącznik AF on/off trochę szwankuje ze starości.
Warto więc również zwrócić uwagę na prawidłowość działania tego przełącznika :-)

mk307
18-03-2010, 11:46
A może punk fokusa jest na tyle bliski od poprzedniego że aparat nie reaguje na zmianę ostrości, zmień miejsce patrzenia i próbuj z ostrością, ja tak mam czasami przy LV i powiększaniu max

justa8585
18-03-2010, 12:08
Nie to nie to, wszystko o czym piszecie bylo sprawdzane, z innymi obiektywami tez, po powrocie do poprzedniego FW jak reka odjal. W sieci jest juz informacja ze Canon wstrzymal ten nowy firmware wprawdzie jakies problemy byly z nim przy C1 C2 C3, jednak jak pokazuje praktyka nie tylko z tym:(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
O na tej stronie z firmware jest nawet przekreslony:)
http://www.canon.com/eos-d/

mk307
18-03-2010, 12:19
a nie ma problemu z wgraniem poprzedniego softu bo to przeciez wczesniejsza wersja

justa8585
18-03-2010, 13:24
Niema, stary soft na karte, i normalna procedura, wraca bez problemu.

mk307
19-03-2010, 09:51
No i mamy od rana nowy soft 2.04 do Canona po poprawkach - http://web.canon.jp/imaging/eosd/firm-e/eos5dmk2/download2.html?submitButtonName=I+Agree

justa8585
19-03-2010, 13:49
Wgrany 2.0.4, narazie jest ok i AF i wszystko inne.

m_o_b_y
19-03-2010, 14:04
Wgrany 2.0.4, narazie jest ok i AF i wszystko inne.


Czyli nasza ulubiona firma znowu dała ciała.
:-D
Pozdrówka

Wyspa Bahama
19-03-2010, 14:45
Czyli nasza ulubiona firma znowu dała ciała.
:-D
Pozdrówka

ja sobie zostawilem wercje 2.03.
za kilka lat moze okazac sie kultowa. :-D

KrzysK
19-03-2010, 15:05
ja sobie zostawilem wercje 2.03.
za kilka lat moze okazac sie kultowa. :-D

Dobre. :shock::mrgreen: Nie słyszałem jeszcze o kolekcjonowaniu wadliwego oprogramowania. :-)

R@F
21-06-2010, 22:51
U mnie bylo podobnie ale zdazylem dac puche do serwisu. Aparat nie reagowal na zadne przyciski przez kilka sekund. Nie skojarzylem ze to moze byc po update firmware. Z jakim firmware byl problem? Ja wrzucilem 2.0.7.

pe.en.de
21-06-2010, 23:45
U mnie bylo podobnie ale zdazylem dac puche do serwisu. Aparat nie reagowal na zadne przyciski przez kilka sekund. Nie skojarzylem ze to moze byc po update firmware. Z jakim firmware byl problem? Ja wrzucilem 2.0.7.

Ten wątek może doprowadzić do siwizny.
Czy może ktoś polecić z czystym sumieniem jakąś stabilną wersję?