PDA

Zobacz pełną wersję : 300d + 580ex problem z synchronizacja



KLICZKO88
17-03-2010, 20:02
Witam
Do mojego 300d dokupiłem niedawno od kumpla okazyjnie lampę 580ex. niestety po podłączeniu okazuje sie ze w trybie ETTL lampa nie ma synchronizacji z migawka a mianowicie jest błysk lecz nie ma jego efektów na zdjęciu . w trybie manual nawet nie da się ręcznie wyzwolić błysku przyciskiem * . . chciałbym zaznaczyc ze moja lampa byla przeze mnie próbowana z innym 300d i z nim śmigała wyśmienicie. .Dlugo oszczedzalem zeby sobie owa lampe zakupic a tu taki zonk . . Jezeli ktos ma jakis pomysl niech sie nim podzieli

MacGyver
17-03-2010, 20:20
A 300D z inną lampą próbowałeś ?
W tym modelu zdarzają się awarie ettl-a i gorącej stopki, w moim odlutował się jakiś kabelek i było to naprawiane. W tej chwili zdarza się że ettl się zacina, trzeba wtedy zrestartować i lampę i body.
I jeszcze jedno, w trybie M lampy * nie wyzwala przebłysku pomiarowego (bo jest on przypisany do błyskania z pomiarem ettl)

KLICZKO88
17-03-2010, 20:27
W body nawet juz wgralem oryginalny soft bo myslalem ze to jego wina bo mialem wasia . . w tym momencie nawet nie mam skad wziac drugiej lampy ale przed chwila testowalem ja z 40d i dzilala bez problemu . . w jaki sposob zresetowac lampe ?? bo chyba zmiana softu rozwiazala problem resetu w body??

MacGyver
17-03-2010, 21:13
Jeśl już chcesz sięgać tak głęboko to ustaw przełącznik "master/slave" na pozycję "off" i wszystkie funkcje c.fn. ustaw na zero. wyłącz też synchronizację z krótkimi czasami i błysk na drugą kurtynę migawki.
Niemniej moim zdaniem wina leży po stronie aparatu. Wyczyść dokładnie styki w gorącej stopce a także sprawdź czy działa przedbłysk (*) z lampą wbudowaną oraz czy z nią migawka jest właściwie zsynchronizowana.

KLICZKO88
17-03-2010, 21:18
wlasnie podczas czyszczenia znalazlem przyczyne a przynajmniej wyrazny powod. . . nie wiem jakim cudem ale chyba styki w stopce a dokladnie te dwa blizej operatora:) sa troche nizej. . nie wiem dlaczego ale wiem ze to one lub styki im odpowiadajace w lampie gdyz po odkreceniu blokady stopki i delikatnym przyciagnieciu do siebie lampu wszysko zaczyna dzialac ok. . .nie wiem jak sa zbudowane te sprezynujace styki w lampie . . bo moze to one maja polaczenie tylko w danej pozycji??

MacGyver
17-03-2010, 21:22
W sumie, po głębszym zastanowieniu, to w moim 300D też coś kiedyś takiego było (nie błyskała w ettl). Problem znikną po wyjęciu, ponownym włożeniu i dokładnym dokręceniu lampy.

KLICZKO88
17-03-2010, 21:38
przez ostatnie kilka godzin zdejmowalem ja i zakladalem po czym przykrecalem chyba z 50 razy. i za zadnym nie udalo mi sie zeby dzialala bez pomocy... kiedy juz prawie znalazlem rozwiazenie teraz nie mam zielonego pojecia dlaczego to nie laczy. . styki wyczyscilem konektorem do powierzchni precyzyjnych np potencjometrow.. ale dalej zadnego efektu . . dalej musze dzialac sila na lampe zeby zlapala kontakt . porownuje sanki z 40d i nie sa nigdzie uszkodzone ani wygiete ani nic takiego , , styki tez juz sie swieca jak .. .. . stracilem pomysly

MacGyver
17-03-2010, 22:19
Musiałbyś to obejrzeć od wewnątrz, może zimny lut. Tak jak pisałem w 300D to się zdarza

KLICZKO88
18-03-2010, 16:11
A czy z dobraniem sie od sanek od spodu jest duzo zabawy?? da sie sciagnac sama gore obudowy bez rozbierania reszty??