PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować DPP na netbooka?



Fotofil
16-03-2010, 12:02
Wiem że są napędy optyczne na USB, ale raczej go nie kupię do zainstalowania programu. Po skopiowaniu DPP z płytki na pena, podczas próby instalacji mówi że nie nada.
Może ktoś zna myk przy pomocy którego mógłbym go zainstalować?

traphezz
16-03-2010, 12:05
Zrobic obraz plyty zgrac na netbooka i zamontowac za pomoca Daemon'a

rauf
16-03-2010, 12:06
czy z pena instalujesz wszystko od wersji 1.0 i na to update?

że inaczej nie pójdzie to wiesz?

dinderi
16-03-2010, 12:07
Zrób obraz płyty przekopiuj na laptopa, zamontuj jako wirtualny naped (programy typu power iso, magic iso etc., deamon tools, alcohol itp). Powinno sie sainstalowac.
Mimo wszystko, powinno sie równiez zainstalowac normalnie z folderu. Spróbuj skopiowac folder z programem na dysk.

Fotofil
16-03-2010, 12:08
czy z pena instalujesz wszystko od wersji 1.0 i na to update?

że inaczej nie pójdzie to wiesz?

Nie, na płytce mam V3.3 uruchamiam setup i lipa.
Ale pomysł z obrazem ISO jest ciekawy. Spróbuję po powrocie do domu.

Krzychu
16-03-2010, 12:09
Wiem że są napędy optyczne na USB, ale raczej go nie kupię do zainstalowania programu. Po skopiowaniu DPP z płytki na pena, podczas próby instalacji mówi że nie nada.
Może ktoś zna myk przy pomocy którego mógłbym go zainstalować?

A to nie jest czasem problem zbyt niskiej rozdzielczości ekranu ?? Ja ściągnąłem DPP z sieci na dysk netbooka i zainstalowałem...

Fotofil
16-03-2010, 12:13
A to nie jest czasem problem zbyt niskiej rozdzielczości ekranu ?? Ja ściągnąłem DPP z sieci na dysk netbooka i zainstalowałem...

Tak, faktycznie był taki komunikat, ale podniosłem rozdzielczość. Rozjeżdża mi się ekran, ale mimo to nie mogłem zainstalować. A co zrobić żeby ekran się nie rozjeżdżał?

trampek
16-03-2010, 12:44
Tak, faktycznie był taki komunikat, ale podniosłem rozdzielczość. Rozjeżdża mi się ekran, ale mimo to nie mogłem zainstalować. A co zrobić żeby ekran się nie rozjeżdżał?

najlatiwej w sieci udostepnic na innym kompie jakis naped i instalowac z niego sieciowo. Co do rozdzielczosci to zmienic ja uprzednio odznaczajac w zaawansowanych karty "nie pokazuj wartosci nie wspieranych przez ekran"

mariokil
16-03-2010, 16:22
Hej,

zakładam, że chodzi o Windowsy. Dodaj wpis do rejestru i powinno ruszyć bez konieczności posiadania napędu cd/dvd.



Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\EOS Utility]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\DPP]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\ZoomBrowser EX]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\PhotoStitch
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\EOS Capture]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Canon\EOSViewerUtility]

t00mcio
16-03-2010, 17:01
Tak, faktycznie był taki komunikat, ale podniosłem rozdzielczość. Rozjeżdża mi się ekran, ale mimo to nie mogłem zainstalować. A co zrobić żeby ekran się nie rozjeżdżał?

Uruchom DPP na "zwiększonej" rozdzielczości, a po uruchomieniu juz DPP zmniejsz do natywnej. No i nie zamykaj DPP - lapa mozna hibernować :)

Fotofil
16-03-2010, 20:29
A może jest coś innego za free do wywoływania (40D)?
Na dużym mam LR ale czasem na netbooku też coś by się przydało do wywoływania, dlatego pomyślałe o DPP choć za nim nie przepadam.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A może jest coś za free do wywoływania? (40D)
Na stacjonarnym mam LR, ale czasem na netbooku też bym potrzebował wywołać. Nie musi to być nic zaawansowanego.

jaszczur78
16-03-2010, 21:23
Problemem dla setupa jest rozdzielczość. Ja w swoim Eee podniosłem na 1024x768 (jest tryb compress i jest wszystko ściśnięte na jednym ekranie). Do użytkowania program DPP również wymaga minimum tej rozdziałki. A pomysł z obrazem ISO i wirtualnym napędem jest dobry, tak samo sieciowe udostępnienie cdromu z innego kompa. Na netbooku przyzwoicie chodzi Capture One 4. Pozdro!

Fotofil
16-03-2010, 21:29
A może jest coś za free do wywoływania? (40D)
.
Może napiszę po polsku. Chodzi mi o DARMOWĄ wywoływaczkę.

gietrzy
16-03-2010, 21:39
Może napiszę po polsku. Chodzi mi o DARMOWĄ wywoływaczkę.

raw therapee

Fotofil
16-03-2010, 21:44
Już biorę na warsztat :-)