PDA

Zobacz pełną wersję : 5D MkII + obiektywy PENTACON?



patryk-m
15-03-2010, 15:59
Witam

To mój pierwszy post na tym forum, więc po pierwsze witam was:)

A teraz pytanie, mam zamiar kupić 5D MkII, mam sporo obiektywów CARL ZEISS do średniego formatu, czy takie obiektywy da się zamontować w korpusie tego aparatu? Spodziewam się, że odpowiednią przejściówkę da się kupić, chodzi mi o to czy zmieszczą się rozmiarowo (średnica). Wiem, że utracę wszystkie tryby i pozostanie mi tryb manual, tak przynajmniej jest w Nikonach. Czy pomiar światła będzie nadal możliwy? Czy będzie możliwe ustawienie ostrości na nieskończoność? AF nie jest mi zwykle potrzebny więc jego utrata to nie problem.
To jest nie wykonalne w Nikonie, chyba że użyje się drogiej przejściówki.

Nie pozostaje mi nic innego jak przejść na canona ze względu na jakość jaka oferuje.

Z chęcią kupiłbym obiektywy IS ale niestety póki co nie stać mnie na komplet.

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Patryk

mate00sh
15-03-2010, 16:02
Bez problemu będziesz mógł używać wszystkich obiektywów od PSixa, a także większości obiektywów M42. Pomiar będzie działał (oczywiście na przysłonie roboczej, czyli im bardziej domkniesz tym ciemniej na matówce). Nieskończoność także będzie, zwłaszcza, że długie obiektywy od PSix'a na się nawet przeostrzyć poza nieskończoność.

patryk-m
15-03-2010, 16:12
Dziękuje ci za bardzo szybką odpowiedź:)

Cieszę się, że da się bez problemów użyć starych obiektywów. Szkoda wyrzucać w końcu profesjonalne obiektywy tylko z innej epoki:)

Pztryk