PDA

Zobacz pełną wersję : 5DMk II - zapis RAW + jpg



niecnota
14-03-2010, 23:09
Na wstępie, jako nowy użytkownik witam wszystkich.

Mój problem jest następujący:
W zapisie RAW + jpg aparat zapisuje zdublowanego jpga, a RAWa nie ma w ogóle - czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być tego przyczyna?


Ps. Jeśli wykazałem się skrajnym dyletanctwem lub podobny temat już był z góry przepraszam.

Wyspa Bahama
14-03-2010, 23:28
Mój problem jest następujący:
W zapisie RAW + jpg aparat zapisuje zdublowanego jpga, a RAWa nie ma w ogóle - czy ktoś miał podobny problem? Jaka może być tego przyczyna?




qrcze zabiles cwieka.

a jak stwierdziles ze nie ma raw a sa 2 jpegi ?
sa roznie oznaczone ?



a czy probowales samego raw ?

bo po co raw i jpeg ?- calkowicie bez sensu jesli nie musisz wysylac zdjec z aparatu w kawiarni internetowej

niecnota
14-03-2010, 23:38
Przykładowo: aparat numeruje następująco: _MG_1003.jpg, natomiast zdublowanego jpga jako _MG_1003 (1).jpg. Usterkę stwierdziłem po zgraniu na komputer. Do tej pory robiłem same RAWy i wszystko było ok. Dziś odpaliłem podwójny tryb, żeby żona mogła sobie szybko jpgi zrzucić bo nie znosi konwertowania RAWów ;-). Na szczęście wszystko zdarzyło się w warunkach "domowych" - nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji przy pracy!

yarson
14-03-2010, 23:53
dziś miałem ten sam problem i odpowiedź znalazłem tu:
http://canon-board.info/showthread.php?t=29087

niecnota
15-03-2010, 00:06
Dziękuję bardzo i przepraszam za zamieszanie!

Ps. Miałem takie podejrzenia, że to kwestia "cudownego windowsa".
Niestety nie na każdym komputerze na jakim się cokolwiek robi można zainstalować swoje oprogramowanie.

Pozdrawiam Krzysiek

art777
15-03-2010, 00:41
mam 50d i podobny problem...mialem...
po zainstalowaniu oprogramowania z CD dostarczonego z aparatem i sciaganiu zdjec przez to oprogramowanie jest ok - sciaga sie blyskawicznie i RAW to RAW a nie jpg.

rozwiazaniem tez jest tez modul, w ktory mozesz wlozyc karte pamieci i sciagac zdjecia np w totalcommanderze, ktory traktuje taki modul z karta jako pamiec masowa, dysk.