PDA

Zobacz pełną wersję : CP-E4 i inne zewnętrzne zasilanie do 580ex II



fotomate
14-03-2010, 00:35
Witam!
Jako, że nie znalazłem wypowiedzi na temat CP-E4 chciałbym się zapytać forumowiczów czy korzystają z CP-E4 ew. E3 wraz z 580ex II i jakie mają doświadczenia. Ostatnio zaczyna mi brakować czasu przy ładowaniu kondensatorów mojej 580 dlatego rozważam upgrade.
Jeszcze bardziej interesuje mnie czy ktoś wykonał lub wie jak wykonać samodzielnie zasilanie zewnętrzne na bazie akumulatora zewnętrznego, jak to było podobnie rozważane do 5d mk II zamiast LP-E6 w innym temacie.
Znam rozwiązania Quantum lub Black Boxa, jednak kilkaset dolarów to moim zdaniem stanowczo za dużo jak za akumulator od motoru i kawałek kabla w ładnym ubranku...

mor_feusz
14-03-2010, 01:01
A wiec tak. Na eneloopach z 500-600+ zdjec sie zrobi - po oklo 300 zdjeciach (jak sie jedzie 1 za 2gim) juz daje sie wyczuwac "wolniejsze ladowanie"
Po podlaczeniu CP-E4 nawet na Manualu i Full power mozna walic cala noc (czy w kosciele). Polecam.

fotomate
15-03-2010, 19:26
a czy ktoś samodzielnie skonstruował zewnętrzne zasilanie do lampy 580ex ?? CP-E4 jest fajne, ale ma zasadniczą wadę jak dla mnie - 60 cm kabla, czyli tyle ile trzeba by podłączyć do mocowania 1/4" pod korpusem. Wolałbym raczej coś bardziej dyskretnego co mogę schować*i ma dłuższy kabel, taki akumulator zewnętrzny byłby w sam raz...

sebcio80
15-03-2010, 19:31
kabel ma 60 cm pozwijany, po rozciagnieciu ma ponad 150cm, w komplecie masz pokrowiec do przypiecia do paska przy spodniach

fotomate
19-03-2010, 15:16
dzięki Sebcio, to mnie pocieszyłeś bo martwiła mnie trochę ta długość kabla, ale skoro sięga do pasa to powinno być wygodnie bo słyszałem, że zestaw przykręcony do korpusu może powodować dodatkowe szumy na matrycy. Czy duża różnica jest w zestawie 6-bateryjnym od 8-bateryjnego?

grebog
25-03-2010, 11:34
"Jako, że nie znalazłem wypowiedzi na temat CP-E4 chciałbym się zapytać forumowiczów czy korzystają z CP-E4 ew. E3 wraz z 580ex II i jakie mają doświadczenia. Ostatnio zaczyna mi brakować czasu przy ładowaniu kondensatorów mojej 580 dlatego rozważam upgrade...."

Moje doświadczenia z...
Zakupiłem powyższy z nastawieniem na zdecydowane przyspieszenie ładowania ("bolało" mnie to, że przy drugim zdjęciu w serii moja "580" na standartowym zasilaniu nie wyrabia). Niestety na prawie pełnej mocy błysku niewiele w kwestii szybkości się zmieniło (nie jest to kwestia akumulatorów -używam zamiennie aku Duracell, energizer i sanyo). Natomiast na plus co zauważono zdecydowanie wydłuża się możliwość błyskania. Pakuje naładowane aku do lampy i batterry packa i w zupełności na impreze weselną starcza (setki zdjęć) i nie odczuwa się spowolnienia ładowania.

Nie zauważyłem wpływu na jakość zdjęć faktu zamocowania baterry packa do aparatu (tak jest wygodniej - dla mnie). Oczywiście fajnie wygląda jak jest w etui na pasku przy spodniach, ale wtedy aparat jest "na uwięzi" - żeby go gdzieś na szybko odłożyć trzeba wyciągać wtyczkę.

Mimo mojej wcześniejszej uwagi-rozczarowania - to jestem bardzo zadowolony - nie zaskakuje mnie już (prawie) nagły brak zasilania. Moje zadowolenie jest tym większe, że kupiłem baterry packa w baardzo korzystnej cenie :mrgreen:

tombas
25-03-2010, 13:26
Też mam cp-e4 od 2 sezonów, i nie wyobrazam sobie pracy bez tej "dopałki", komfort "niemyślenia":-D o ewentualnym braku prądu w lampie jest naprawde wielki. Przykrecam do gripa, ale tu pojawia się jedyny minus tj. znaczne zwększenie wagi całego dzwiganego zestawu, ale ten minus ma też plus:mrgreen:- nie wydaje kasy na siłownię...

fotomate
25-03-2010, 17:03
a korzystacie koledzy z zestawów na 6 czy na 8 baterii?

czerwiniak
25-03-2010, 18:39
a korzystacie koledzy z zestawów na 6 czy na 8 baterii?
kolego ja posiadam na 8 szt. i jestem też maga zadowolony
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

Jeszcze bardziej interesuje mnie czy ktoś wykonał lub wie jak wykonać samodzielnie zasilanie zewnętrzne na bazie akumulatora zewnętrznego
Nie kombinuj z żadnymi wynalazkami, bo kiedyś może stać się kuku dla lampy

grebog
28-03-2010, 20:18
a korzystacie koledzy z zestawów na 6 czy na 8 baterii?

moje "elektrownia" jest na 6 akku

schabu
29-03-2010, 00:11
na ebauy są zamienniki więc samemu się nie opłaca robić.

sebcio80
29-03-2010, 13:36
dodatkowe zasilanie to rzeczywiście fajna sprawa jak ktoś robi reporterke i nie chce martwić się o zasilanie,

lampa ładuje się szybciej ale minimalnie szybciej

kiedyś używałem w zasadzie zawsze, teraz kiedy mniej błyskam i mniej robie reportaży rzadziej,
jak ktoś jest zainteresowany to mam do sprzedania oryginał CP-E4, na 8 akku, cały komplet fabryczny + pudełko, jedyna wada to trochę rozpruty pokrowiec, powstało to przy normalnym użytkowaniu, nic wielkiego,

donald7000
29-03-2010, 22:16
Czy używa ktoś chińskich zamienników czy mowa jest jedynie o oryginalnych battery packach ?

fotomate
30-03-2010, 10:13
no widzisz Sebcio, mi głównie chodzi o czas ładowania lampy, baterie sobie mogę zmieniać*tylko czas błysków w serii jest dla mnie niezadowalający

morafi
06-04-2010, 23:17
pewnie mozna dostac sam kabelek i połaczyc lampe z jakims wiekszym aku np zelowym i powstaje nam cos takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=gcU5ntA2fAk&feature=related

donald7000
07-04-2010, 18:00
pewnie mozna dostac sam kabelek i połaczyc lampe z jakims wiekszym aku np zelowym i powstaje nam cos takiego:

http://www.youtube.com/watch?v=gcU5ntA2fAk&feature=related

Nic bardziej mylnego. To nie jest akumulatorek żelowy tylko bardzo wydajny "agregat" :).
W środku jest akumulator i kawałek przetwornicy podwyższającej napięcie które ładuje bezpośrednio kondensator.
http://www.bhphotovideo.com/c/product/502464-REG/Quantum_Instruments__Turbo_SC_Battery_Pack.html#fe atures

fotomate
09-04-2010, 10:37
widziałem już*ten zasilacz quantum i właśnie chciałbym coś takiego zrobić samemu, bo uważam, że 500 dolarów to za dużo, a w końcu to tylko akumulator i przetwornik. Może ktoś wie jak zrobić takie coś samemu?

donald7000
09-04-2010, 17:07
Jak już kiedyś sobie ubzduram że chce mieć chiński zamiennik cp-e4 to wymienię w nim akku na akumulator żelowy o większej pojemności (zamiast paluszków), założę jakieś radiatorki na tranzystory przetwornicy i teoretycznie powinienem mieć to o czym napisałeś.

sebfoto
09-07-2011, 12:58
Czy macie jakiś patent na zasilanie do 580ex ii?
W pierwszej chwili (przy pierwszym zleceniu na którym używałem tej lampy) byłem zaskoczony tym, że lcd na lampie świeci i nawet miga, ale lampa nie błyska :)
Ostatnio podczas 'kluczowych' momentów zabrakło mi zasilania i na szybko wymieniałem baterie. Jak sobie radzicie? Tylko cp-e4 wchodzi w grę, czy jakiś inny patent?

donald7000
10-07-2011, 10:41
Czy macie jakiś patent na zasilanie do 580ex ii?


Do dłuższym zastanowieniu odpowiedz jest banalnie prosta: albo masz uszkodzoną lampę, masz kiepskie akku lub po prostu nie potrafisz z niej korzystać.

Ale żeby nie było tak trywialnie to rozpiszę się o kilku zasadach, których sam przestrzegam.

Jak idę na robotę zawsze sprawdzam 2 dni wcześniej w jakim stanie są akku w lampie, jeśli w trybie M walnę mocą 1/1 i ładowanie lampy trwa dłużej niż 5-8 sekund to akku lądują w BC-700 "rozładowanie 100mA" i automatycznie po rozładowaniu ładują się prądem 200mA i po zakończeniu mam obraz ile do nich weszło i jak to się ma do ich pojemności i różnic między poszczególnymi akku. Jeśli 3 sztuki mają około 2000mAh a jeden 800-1200 to już ląduje z przeznaczeniem "do zabawek".

Oczywiście zawsze w kieszeni mam jeden komplet jakiś poważniejszych akku typu energizer.

Po wykonaniu 2 zdjęc w krótkich odstępach czasowych zerkam na wskaźnik naładowania czy wchodzi w tryb czerwony, wtedy jestem pewien że jeszcze mocy starczy. W przypadku świecenia przez 5-10 sekund na zielono zwykle wykonuję jeszcze 3-10 zdjęć w zależności od specyfiki i szybkości sceny i wymieniam akku na nowe.

Jest jeszcze paten na szybką wymianę akku: wszystkie komplety akku które mam są związane gumkami ale tak jak powinny być ułożone a koszyczku lampy. Jeśli przychodzi moment wymiany, otwieram koszyk, przechylam lampę wszystko z niej ląduję w dłoni i kieszeń, potem ogumkowany komplet wkładam do koszyka bez zbędnego myślenia czy dobrze czy źle ściągając gumę :) i zamykam klapę.
Gdzieś kiedyś to podpatrzyłem na YT :).

Też zastanawiałem się nad dodatkowym źródłem zasilania do tych lamp ale to dla mnie zbyteczne, nigdy nie zdarzyło się aby lampa nie zdążyła się naładować.

Więc myślę, że po prosty brak Ci doświadczenia z tą lampą.

bielano
27-01-2012, 20:06
Zastanawia mnie jeden problem. Otóż mam akumulatorki 4x2600 GP, 4x2450 energizer i 4x2500 energizer i teraz nie wiem. Czy mogę włożyć do pojemnika energizery (2450 i 2500) a do lampy GP i czy to nie będzie groziło usterką któregoś z tych elementów?

Lysy665
16-02-2012, 01:05
dobrym zwyczajem jest wkładanie tych samych akku do lampy i zasilania zewn, mieszając je myślę, że nic nie uszkodzisz ale będzie to mniej wydajne blyskanie

chawison
16-02-2012, 11:54
optymalnym rozwiązaniem dla Canona jest SF-17C ...
pozdro.