PDA

Zobacz pełną wersję : Czytnik kart- problem



wiktor2323
13-03-2010, 23:27
Witam
Zakupiłem ostatnio czytnik pamięci Kingstona 19w1.
Pierwsze podłączenie i zgranie z cf'a obyło się bez problemu.
Sterowniki sie zainstalowały i wszystko chodziło jak należy.
Dzisiaj czytnik spadł na podłogę z wysokości około 1m i w celu sprawdzenia czy nic się nie zepsuło, podłączyłem go do komputera uprzednio wkładając kartę SD... i tu zonk, bo nie widzi żadnej partycji a początkowo widział 4 (raz udało mi sie odczytać SD). Po wyjęciu wyświetlały sie wszystkie. Po kilku próbach przestały sie wyświetlać w ogóle. Instalowałem sterowniki ze strony producenta, ale jak było tak jest. Czy jest to napewno problem mechaniczny, skoro wcześniej odczytałem SD? Czy mogło coś się stać z softem w komputerze?
Na czytnik jest gwarancja, ale wole się upewnić żeby bez sensu nie wysyłać, bo to są pewne koszty.

wiktor2323
15-03-2010, 01:41
Nikt nie am pomysłu?
Może są jakieś programy którymi mógłbym sprawdzić czytnik lub co jest nie tak?

najeli
15-03-2010, 10:31
1. sprawdzić na paru kartach
2. sprawdzić na paru portach USB
3. sprawdzić na innym komputerze
4. sprawdzić podłączenie czytnika z kartą, czytnika a potem karty
5. pożyczyć od kogoś inny czytnik i sprawdzić na własnym kompie z "niedziałającą" kartą

I jedno mnie zastanawia -- to że nie widział żadnej partycji -- w sensie dysków w kompie? Czy masz kartę popartycjonowaną?

jurek2112
15-03-2010, 10:50
I jedno mnie zastanawia -- to że nie widział żadnej partycji -- w sensie dysków w kompie? Czy masz kartę popartycjonowaną?

Chyba w sensie tego, że komputer widzi ten czytnik jako kilka dysków, w zależności od tego, ile ten czytnik ma gniazd kart pamięci..

najeli
15-03-2010, 12:48
Chyba w sensie tego, że komputer widzi ten czytnik jako kilka dysków, w zależności od tego, ile ten czytnik ma gniazd kart pamięci..
A na to, jako linuxowa, nie wpadłam ;-)
Chociaz własnie podłączyłam moje all-in-one na kompie w pracy i widział go jako jeden dysk pomimo 6 gniazd.

W każdym razie:
6. podłączyć czytnik innym kablem usb.

Osobiście się nie cackam ze swoim czytnikiem i mam jakiegoś no-name i jedyny problem miałam z kablem.

wiktor2323
15-03-2010, 17:32
Dokładnie tak jak pisze Jurek, każde gniazdo wyświetla sie osobno. Czytnik podpinałem pod wszystkie porty usb i bez zmian czy to z przedłużką czy bez. Wszystkie karty, które do niego wkładałem chodzą dobrze w telefonach, aparatach itp. Dzisiaj podłączę do pod inny komputer i sie zobaczy.
Póki, co dzięki za odpowiedz.

wiktor2323
15-03-2010, 21:40
Sprawdziłem na innym kompie- wszystko ok. Sprawdziłem też wszystkie karty na innym czytniku i okazało się, że ta karta którą sprawdzałem czytnik jest walnięta... A pare miesięcy temu działała w telefonie. Karte przeboleje, ważne że czytnik działa jak należy.
Dziękuje jeszcze raz za pomoc ;)