PDA

Zobacz pełną wersję : Uszkodzona matówka 450D



boomer79
12-03-2010, 18:52
Witam,

stoję właśnie przed dylematem naprawy uszkodzonej matówki w moim 450D. Moja nieudana próba wyczyszczenia paprocha z matówki zakończyła się totalna porażka i teraz jak robię zdjęcie nie widzę czerwonego podświetlenia punktu AF. Poradźcie mi proszę jak to teraz naprawić: serwis czy może samemu da rade wymienić. Po przeczytaniu kilku wątków na temat Autoryzowanych serwisów Canona (żytnia i żurawia) mam obawy przed oddaniem puszki w ich cudowne łapki.

Pozdrawiam

dinderi
12-03-2010, 19:06
Matówke da sie w tym modelu wymienić bez najmniejszego problemu, wystarczy pensetka i trochę zręczności.. Robi sie to identycznie jak w 5D - znajdziesz w sieci instrukcję.

canis_lupus
12-03-2010, 19:27
Jeśli nie świeca Ci sie czerwone punkty, to raczej nie jest to wina matówki. Sprawdź w całkowitej ciemności czy kompletnie nic Ci sie w wizjerze nie zaświeca.

boomer79
12-03-2010, 19:33
Świecą się ale bardzo słabo tak że ledwo je widać.

boomer79
16-03-2010, 20:35
Body pojechało dziś do E-csi. Napisze jak dostane z powrotem jak wyszło.

pawciolbn
17-03-2010, 19:40
a co dokładnie się stało?
ja jak wyjmowałem matówkę ze swojego 40D to mi upadła na podłogę uderzając o fotel. nie obeszło się bez zarysowań. Dzisiaj zainstalowałem nówkę-sztukę. Oczywiście nawaliło mi troszkę paprochów, ale nie idzie się ich pozbyć.

VomitroN
17-03-2010, 22:40
Mialem kiedys podobny problem w REBELU. Okazalo sie, ze po prostu niedokladnie wcisnalem matowke razem z blaszka mocujaca. Punkty AF wyswietlaly sie jako czerwone rozmazane plamy albo w ogole ich nie bylo. Wytrzasnalem wiec calosc jeszcze raz z body i po drugiej, dokladniejszej probie zamocowania matowki, wszystko wrocilo do normy.
Mozliwe wiec, ze nie bylo potrzeby wysylania aparatu na Zytnia. :)

boomer79
18-03-2010, 19:40
Matówka była poprawnie założona. Udało mi się ją zdemontować i ponownie założyć bez najmniejszego problemu. Musiałem zetrzeć coś z jej powierzchni (może warstwę odblaskową ?) i przez to podświetlenie nie działa. Zresztą aparat już na Żytniej. Dostałem wycenę i myślę że jutro, a najpóźniej w poniedziałek będę miał body z powrotem.

VomitroN
18-03-2010, 20:25
Jesli ja tarles, to oczywiste ze matowka na bank do wymiany. Mogles zetrzec punkty AF na dobre. To jest tak delikatny detal, ze nawet dotkniecie tlustym paluchem powoduje trwale zabrudzenie, widoczne przez wizjer.

BTW, na ile Zytniarze wycenili Ci usluge ?

boomer79
19-03-2010, 13:22
Takie ceny mi podali:

Robocizna - wymiana matówki: Szacowany koszt brutto: ~ 70,00
Części - screen, focus 5pcs/box 1 szt: Szacowany koszt brutto: ~ 40,00
Razem szacowany koszt naprawy: ~ 110,00

Do tego muszę jeszcze doliczyć koszty przesyłki w dwie strony.