PDA

Zobacz pełną wersję : Producenci lamp- ranking



Bachman
12-03-2010, 16:33
Czy ktoś z doświadczonych kolegów mógłby przedstawić top5 albo top10 (?) producentów lamp studyjnych biorąc pod uwagę:
a) możliwości
b) możliwości/ceny
Coś jak w chip'ie power i econo. Z góry dzięki

pawelpaciorek
30-03-2010, 15:51
tak z głowy na szybko, prawie bez zastanowienia ;)
Możliwości: Broncolor, Bowens, Elinchrom, Hensel, Elfo
Możliwości/Cena: Boling, F&V, Quantuum, Powerlux, Fomei i pewnie jeszcze stado innych (kolejnośc tych drugich od najtańszych i dość kiepskich)

stormur
20-04-2010, 16:46
A raczej :
1. broncolor, profoto, elinchom i dlugo dlugo nic i potem : bowens, hensel i reszta ...
2. mozliwosci z reguly odpowiadaja cenie :-) . nie ma zmiluj.

jakbau
21-04-2010, 17:15
znicze najtaniej :)

Conik
21-04-2010, 21:11
gdzies miedzy I a II grupa umiescilbym Fomei/Aurora naprawde solidne lampy

pankracccy
04-05-2010, 15:44
Jest jeszcze lampa chińskiej firmy JB - "Digital Pioneer DP-500 ", ktora jest w dystrybucji firmy Elfo. Jak słyszałem DP-500 jest "tańszą wersją" lampy Elfo, i maja bardzo podobnej jakości palniki. Zresztą skoro Elfo zajmuje się ich sprzedażą to dla mnie jest pewnym poświadczeniem gwarancji ich jakości. Osobiście decyduję się na zakup tej lampy, a nie np. Quantuum 300 + R.

bandit
05-05-2010, 09:48
Jest jeszcze lampa chińskiej firmy JB - "Digital Pioneer DP-500 ", ktora jest w dystrybucji firmy Elfo. Jak słyszałem DP-500 jest "tańszą wersją" lampy Elfo, i maja bardzo podobnej jakości palniki. Zresztą skoro Elfo zajmuje się ich sprzedażą to dla mnie jest pewnym poświadczeniem gwarancji ich jakości. Osobiście decyduję się na zakup tej lampy, a nie np. Quantuum 300 + R.

też własnie poszukuje lamp o mocy minimum 500, wiekszosc ogladam 600 ws, widzialem ta JB na stronie elfo ale mam pytanko

opis ze strony

"Temperatura barwowa 5300 [K] (-200,+200)"

tzn ze moze sama z siebie miec rozbierznosci az o 400 kalwinow ?
drugi jej mankament to regulacja 1/16 , quantuum 100 ws mocniejszy i 30 pln drozszy ma juz regulacje 1/32 co do mnie bardziej przemawia.
Mam jeszcze pytanie czy wiesz na jaki okres jest gwarancja w tych JB?
Guantuum i powerlux maja na 24 m-ce i wolalbym nie zmieniac na roczna jesli juz .

stormur
05-05-2010, 18:18
TZN ze producent NIE GWARANTUJE stabilnosci temperaturowej. 16 stopni regulacji jest bardziej niz wystarczajace. Ja mam 40 stopni i jade co 5 ( z reguly ) czyli 8 st... .

600 Ws... mocna rzecz. U mnie najczesciej chodza 2-3 300 skrecone niemal na minimum, a bywa ze i filtry szare sa konieczne do redukcji swiatla :) ale ja "malizne" foce....


I na tym polega JAKOSC . Ja mam od lat 5250 K . Zawsze , 1y blysk 100 i 500. Tak samo . Za to sie placi. I za stabilnosc mocy. jak ustawie 300Ws to ma byc STALE 300. Zawsze. I nie mniej wazne : czy , gdzie i za ile za kilka lat dokupisz palnik, akcesoria ....

O ile wiem i Profoto i Elinchrom maja teraz promocje na "set-y" 500-600 Ws.

Na swietle nie warto oszczedzac.

pankracccy
06-05-2010, 08:49
Lampy firmy JB maja 1 rok gwarancji (w serwisie Elfo).
I mała uwaga przed kupnem lampy - lepiej od razu się zdecydować, w który system lamp wejść, czy z mocą 300, 600, 1200W itp, czy też 250, 500, 1000W itp. Lepiej mieć w studio lampy "jednego typu" - łatwiej wtedy przeliczać moc błysku i przesłony i lepiej się pracuje. Bo jak chcesz oświetlić równomiernie temat z 2 lamp i masz 500W i 600W - to jedna z nich zaświeci mocniej ;-) a jak się ma 2 x 500W to wtedy znacznie łatwiej.

bandit
06-05-2010, 19:39
Lampy firmy JB maja 1 rok gwarancji (w serwisie Elfo).
I mała uwaga przed kupnem lampy - lepiej od razu się zdecydować, w który system lamp wejść, czy z mocą 300, 600, 1200W itp, czy też 250, 500, 1000W itp. Lepiej mieć w studio lampy "jednego typu" - łatwiej wtedy przeliczać moc błysku i przesłony i lepiej się pracuje. Bo jak chcesz oświetlić równomiernie temat z 2 lamp i masz 500W i 600W - to jedna z nich zaświeci mocniej ;-) a jak się ma 2 x 500W to wtedy znacznie łatwiej.

fakt, dla tego też chce 600 żeby mocy nigdy nie brakło, w "studio" na chwile obecną mocy na pewno nie braknie, wrecz sie boje ze bedzie jej za duzo dla tego opcja 600 ws z regulacja 1/16 odpada, zastanawiam sie czy 1/32 wystarczy ale na nic lepszego nie starczy

segment wyzej to widze dopiero od 2 tys sie zaczyna tutaj przyklad

http://fripers.pl/product_info.php/info/p591_Aurora-Fusion-600Ws-lampa-studyjna.html

jednak chce ten sapas zebym ogl w przyszlosci uzyc lamp na zewnatrz, w duzej hali itp.

na razie chce kupic jedna lampe, lecz w przyszlosci zapewne bede dokupowal druga taka sama .

W sumie to niektorzy daja rady zeby potem dokupic slabsze wiec tez nie wiem jak to jest z tym zestawem 2 identycznych lamp ?

smigaczka
12-05-2010, 13:07
Hm, jak dla mnie najlepsze jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny sa Quantuumy.
Miałam okazje pracowac na innym sprzęcie, ale jakos z sympatii wracam zawsze do nich. łatwo sie je obsługuje, pewnie stąd ta sympatia i sentyment.

3Head
14-05-2010, 02:02
Czy ktoś z doświadczonych kolegów mógłby przedstawić top5 albo top10 (?) producentów lamp studyjnych biorąc pod uwagę:
a) możliwości
b) możliwości/ceny
Coś jak w chip'ie power i econo. Z góry dzięki

Tak wlasciwie.. to wyjasnij, po co Ci ta informacja. Chcesz wiedziec, czy planujesz jakies zakupy ?

1. Profoto. Numer 1. Cena dosc wysoka, ale jakosc wykonania, szybkosc blysku, niezawodnosc - bajka. Palniki nie do zdarcia, zyja latami. To samo wlasciwie tyczy sie Broncolor i Hensel. Jesli nie masz 25000zl na podstawowy zestawik - zapomnij.

2. Bownes i Elinchrom. Bardzo mocni gracze, swietny sprzet, stosowany przez wiekszosc pol-profesjonalistow oraz bardzo wielu profesjonalistow. Dobre ceny, swietna jakosc, duza niezawodnosc. Osobiscie polecam Bowensa, nieco tansze sa do niego akcesoria oraz sa bardziej dostepne, a przede wszystkim bagnet S jest bardziej "chetny" do wspolpracy. Bagnet Elinchroma to dla mnie meczarnia, ale moze to tylko moje odczucia. Poza tym Eli wsadzil we wszystkie lampy cyfrowe kontrolki, czego nie trawie.

3. Quantuum, Fomei, Lencarta, i dziesiatki innych. Dostajesz to za co placisz. Fomei sa fajne, Quantuum jakosc w stusunku do ceny tez bardzo dobra. Zestaw Dual Power lampa+bateria za 1300zl jest swietna. Nie wiem, jak bedzie wygladac sprawa niezawodnosci tego sprzetu w perspektywie czasu.. ale jesli chcesz cos w bardzo przystepnej cenie, to Quantuuma polecam.

Fik
20-05-2010, 01:41
Ja dorzucę jeszcze gracza z Polski Sun-Box system . Bardzo wytrzymałe lampiony.

Bachman
24-05-2010, 19:00
Tak wlasciwie.. to wyjasnij, po co Ci ta informacja. Chcesz wiedziec, czy planujesz jakies zakupy ?

Planuje zakupy - Potrzebuje sprzetu do bezcieniowej, portretu, aktu i reklamowej - myślę nad wyposazeniem studia w lampy systemu Bowens.

konfiguracja 2x 1000 + 2x500 albo 3x750 + 2x500 - co myslicie?

Mysle nad sensem kupowania tego w Kitach przygotowanych przez producenta. beda mi sie akcesoria powtarzaly. system wyzwalania chcialbym jednak wireless - chinczyki czy jednak jak juz to brac wszystko jednego producenta?
czekam na podpowiedzi

pank
25-05-2010, 10:34
Ja ostatnio w eltecu kupiłem takie 2 lampy: http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=1746 plus do tła taką: http://www.eltec.alpha.pl/produkt.php?id=1722. Do tych konkretnych 8setek przekonała mnie możliwość regulacji mocy do 1/40. Trochę za krótko używam żeby mówić o niezawodności ale błysk jest powtarzalny, działa wszystko bez problemu, konstrukcja lamp solidna. Do tego kupiłem radiowe chińczyki na 220 i wszystko pięknie działa.

bandit
05-06-2010, 10:02
witam

a co sadzicie o takiej lampie ??


http://www.allegro.pl/item1068867624_bowens_mono_silver_1000w.html


nigdzie nie moge znalezc zadnych parametrow tych lamp, regulacji, czasu blysku, ladowania , ciekawi mnie czy w obecnych czasach daloby sie na takiej lampie calkiem dobrze pracowac jesli chodzi o fotografowanie ludzi ?