PDA

Zobacz pełną wersję : eos 50e low battery problem



noggero
12-03-2010, 10:01
Witam. Po około miesiącu nie używania mój canon zaczął pokazywać niski stan baterii. Zrobił zdjęcie ale kliszy już nie przewinął. Kupiłem więc gripa i komplet akumulatorków, niestety aparat ciągle pokazuje niski stan baterii i nie robi zdjęć. Sprawdzałem gripa woltomierzem, na wyjściu jest 6v więc baterie są sprawne. Na razie nie chce kupować oryginalnej baterii (2cr5) bo jest droga. Ktoś może borykał się z takim problemem? Czy jeśli uszkodzony jest aparat, mam szansę naprawić go we własnym zakresie, jeśli posiadam podstawową wiedzę? Pozdrawiam i dzięki z góry za pomoc.

Nemoz
12-03-2010, 15:30
O ile dobrze pamiętam to jeśli chodzi o gripa do 50E to jest to standardowy problem - po prostu występuje jakieś przekłamanie w związku z... natężeniem(?) prądu. W każdym razie nie przejmuj się tym, mój też tak reaguje ale nie przeszkadza mu to w robieniu zdjęć :)

Nie pamiętam szczegółów, ale w sieci znajdziesz informacje o powodach takiego, a nie innego wskazania.

noggero
12-03-2010, 15:43
Ciężko się nie przejmować skoro zainwestowałem w gripa i baterie ;) Szukałem na google i na zagranicznych forach, niestety trafiałem na taki problem tylko w cyfrówkach, tam radzili zmienić soft. Mam jeszcze pytanie, czy grip to tylko opakowanie na baterie, czy posiada też jakiś układ, stabilizator? Może to uszkodzony grip?

Nemoz
12-03-2010, 16:04
Wiem, że problem był omawiany lata temu :) Mój grip zachowuje się tak samo i ja się tym nie przejmuję :)

mate00sh
12-03-2010, 16:33
A mój grip, który ma już pewnie z 8 lat nigdy niczego takiego nie zrobił. Proponuję - zainwestuj (15 zł) w 2cr5 i sprawdź, czy to wina gripa czy puszki.

mxw
12-03-2010, 19:00
mój grip - pewnie też 10-letni - też nigdy podobnego problemu nie zrobił.

pytanie jest innego rodzaju: z jakim obiektywem ten problem występuje?
bo jeżeli z przejściówką M42 to tutaj masz winowajcę.

noggero
12-03-2010, 20:37
Rzeczywiście posiadam przejściówkę, nie mam obecnie obiektywu EF. A czy przypadkiem aparat nie powinien jednak robić zdjęć nawet jak nie ma żadnego obiektywu?

mate00sh
12-03-2010, 22:18
Powinien, chyba, że jest jakieś ustawienie w CF, które blokuje zrobienie zdjęcia bez obiektywu.

mxw
12-03-2010, 22:48
Rzeczywiście posiadam przejściówkę, nie mam obecnie obiektywu EF. A czy przypadkiem aparat nie powinien jednak robić zdjęć nawet jak nie ma żadnego obiektywu?
powinien, oczywiście jeżeli tylko wyjmiesz też przejściówkę.
przejściówki M42 potrafią sprawiać tego typu problemy w 50E.

siudym
31-01-2012, 10:14
Podepne sie z pytaniem. Mam Elan II (50 bez E) i baterie 2CR5 panasonica (byla nowa, termin 2019). Na LCD mialem ciagle stan baterii na full (czarna, pelna ikona) i nagle robiac jedno zdjecie aparat sie wylaczyl i pokazal totalnie wyczerpana baterie...

Stracilem sporo fajnych zdjec, bo widzac full stan baterii nie mialem drugiej, bo skoro pelna to 20 fotek zrobi bez zajakniecia... Zastanawia mnie czy "ten typ tak ma" i trzeba to brac pod uwage tylko.

Ilosci rolek nie pamietam, 5-6 moze.

pan.kolega
31-01-2012, 10:44
Tak ma, bo bateria czasem nie kontaktuje, zależnie od marki. Pewnie bateria się odłączyła.

Inny problem tego aparatu to plastykowy zamek od komory z filmem, który się urywa sam z siebie.

siudym
31-01-2012, 10:54
Zastanawia mnie jaki jest efekt wyczerpanej bateri litowej (tej malej) w aparacie? W sumie to czy 50 bez E ja posiada wogole?

Zerkam do manuala i w 20 stopniach bez lampy (nie uzywalem) to 90-110 rolek... na mrozie zrobilem tylko raz zdjecia ale to dalej (-20) daje 45-50 rolek.

Wyczyszcze styki zobaczymy co to da, a potem nowa sprawdze baterie.

janmar
31-01-2012, 11:22
50 jest zasilany z jednej baterii litowej 2 CR 5,albo z gripa w który wkładasz takąż baterię ,lub cztery paluszki.

FlatEric
31-01-2012, 12:38
Zerkam do manuala i w 20 stopniach bez lampy (nie uzywalem) to 90-110 rolek... na mrozie zrobilem tylko raz zdjecia ale to dalej (-20) daje 45-50 rolek.
To są wartości czysto teoretyczne. Z dłuuuugoletniej praktyki na 50E wyszło mi, że 2CR5 czy komplet czterech AA starczy przy dodatnich (raczej pokojowych) temperaturach na jakieś 10-15 filmów 36-klatkowych z incydentalnym użyciem flesza wbudowanego.


Na LCD mialem ciagle stan baterii na full (czarna, pelna ikona) i nagle robiac jedno zdjecie aparat sie wylaczyl i pokazal totalnie wyczerpana baterie...
A nie było to przypadkiem tak, że nacisnąłeś na spust, a aparat złożył lustro nie wyzwalając migawki, a na wyświetlaczu pojawił się tylko symbol rozładowanej baterii?

enter
31-01-2012, 12:58
siudym jakim obiektywem robiłeś ?
50e specyficznie działa z M42 jak dobrze pamiętam tylko na P/auto poprawnie

siudym
31-01-2012, 21:28
Nie nie, nic sie nie dzialo z nim, poza miganiem baterii i dawaniu znac, ze bateria padła. Kupiona nowa i dalej smiga. Kiepskie cos te Panasonic'e, albo trafil sie slabiak.

Obiektywy rozne. M42 wiem, bo uzywam az trzech adapterow PK, Nikon F i M42 i wiem, ze dziala mi tylko na Tv i P. Szkoda, ze sygnalizacja taka jaka jest... Ciekawe jak bedzie tym razem jak bateria bedzie sie konczyc, mam nadzieje, ze stopniowo ikonka bedzie normalnie sygnalizowac.

Co do ilosci rolek, to bylo jak pisalem, ale okres dzialania na tej baterii od nowosci to rok. Widocznie czas tez swoje robi, nawet mimo malej ilosci zdjec bez lampy.

blaaz
11-07-2012, 12:15
To są wartości czysto teoretyczne. Z dłuuuugoletniej praktyki na 50E wyszło mi, że 2CR5 czy komplet czterech AA starczy przy dodatnich (raczej pokojowych) temperaturach na jakieś 10-15 filmów 36-klatkowych z incydentalnym użyciem flesza wbudowanego.


A nie było to przypadkiem tak, że nacisnąłeś na spust, a aparat złożył lustro nie wyzwalając migawki, a na wyświetlaczu pojawił się tylko symbol rozładowanej baterii?

Wiem, że wyciągam trupa z szafy, ale mam ze swoją 50E dokładnie taki problem. Tylko przy jasnych scenach lustro blokuje się, aparat wyłącza i miga wskaźnik 'pusta bateria'. Co to może być?

komisarz ryba
16-07-2012, 09:41
Wiem, że wyciągam trupa z szafy, ale mam ze swoją 50E dokładnie taki problem. Tylko przy jasnych scenach lustro blokuje się, aparat wyłącza i miga wskaźnik 'pusta bateria'. Co to może być?

w mojej trojce tez jest taki problem, wystepuje tylko na czasach 1/2000 i krotszych. diagnoza serwisu: migawka do wymiany.