PDA

Zobacz pełną wersję : Warsztaty studyjne Hensel.pl



rorochch
11-03-2010, 17:28
Zapraszamy na warsztaty studyjne pod auspicjami firmy Hensel. Kazdy bedzie mial okazje popracowac w studiu pod okiem fachowcow. Spotkania w soboty w studiu Hensel na warszawskiej Woli. Wiecej informacji pod adresem: warsztaty@hensel.pl
Na najblizsza sobote zwolnily sie 2 miejsca w grupie dla zaawansowanych uzytkownikow canona. (Kurs sprofilowany pod uzytkownikow modeli pelnoklatkowych)


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://img519.imageshack.us/img519/89/hensel1800.jpg)

http://www.youtube.com/watch?v=jBl0ITb7wJ0

rorochch
26-03-2010, 01:20
Na warsztaty 27.03 zwolnilo sie jedno miejsce dla uzykownika canona lub nikona (c 5d lub n 700).

rorochch
28-03-2010, 22:35
Od soboty 10 kwietnia uruchamiamy cykl warsztatow plenerowych, gdzie bedziemy prezentowali sposoby oswietlenia planu (moda, sesja slubna, zdjecia do edytorialu) za pomoca lamp mobilnych Hensel Porty 1200. O wpisaniu na liste chetnych decyduje kolejnosc zgloszen. Zgloszenia prosimy kierowac na adres warsztaty@hensel.pl. W mailu nalezy podac marke i model aparatu fotograficznego, co pomoze nam zakwalifikowac chetnych do odpowiednich grup.

arturs
28-03-2010, 23:46
a możesz napisać coś na temat kosztów takich warsztatów?

rorochch
29-03-2010, 10:39
Wpisowe wynosi 30 zlotych.

lukaszlada
29-03-2010, 14:07
Nie rozumiem dyskryminacji cropowców jakbyś mógł to wyjaśnić :>

rorochch
29-03-2010, 18:00
Nie rozumiem dyskryminacji cropowców jakbyś mógł to wyjaśnić :>
Grupy dobieramy w ten sposob, aby kazdy z uczestnikow dysponowal podobnym sprzetem. Podczas warsztatow chcemy sie skupic na pracy ze swiatlami, a nie na roznicach sprzetowych. Tak wiec moze byc grupa uzytkownikow aparatow z cropem, lub grupa posiadajaca w aparatach pelna klatke. Ma to na celu uzyskanie podobnych efektow w zblizonych warunkach. Jesli fotografujemy portretowka 85mm, to wypadku pelnej klatki jest to ta wlasnie ogniskowa, a jesli chodzi o cropa np 1/6 to bedzie to juz 136mm. Tak samo dzielimy na uzytkownikow canona, nikona i innych. Bo jak wiadomo kolory canona i nikona nieco sie roznia. Nawet jesli ustawimy taki sam balans bieli i wszyscy fotografujemy w zblizonych warunkach, to zdjecia z aparatow roznych marek bede sie roznily kolorystycznie. A tego wlasnie chcemy uniknac.

borkomar
29-03-2010, 18:42
Wpisowe wynosi 30 zlotych.
A kwota całych warsztatów:?: Czy to jest właśnie kwota za spotkanie:?:
Jakiś plan można poznać w/w warsztatów:?:

rorochch
29-03-2010, 20:36
A kwota całych warsztatów:?: Czy to jest właśnie kwota za spotkanie:?:
Jakiś plan można poznać w/w warsztatów:?:
Jest to kwota za jednorazowe uczestnictwo w warsztatach.

spoon
29-03-2010, 23:15
planujecie cos poza warszawa? bo warsztaty wygladaja rozadnie ;)

arturs
29-03-2010, 23:31
planujecie cos poza warszawa? bo warsztaty wygladaja rozadnie ;)

a coś bliżej odnośnie warsztatów (od której i ile trwają) - bo faktycznie fajnie to wygląda - ja się za czymś bo plenerowego błyskania zaczynam się rozglądać i nie ukrywam że chętnie bym się wybrał ale np. do Krakowa czy Łodzi mi bliżej z Kielc niż do Warszawy

rorochch
30-03-2010, 03:43
Warsztaty odbywaja sie w kazda sobote w godz. 11-15. Zwykle dobrze sie bawimy i nie patrzymy na zegarki no wiec spotkania nieco sie przedluzaja. Dzialamy tylko w Warszawie - jak dotad.

Vitez
30-03-2010, 13:04
Grupy dobieramy w ten sposob, aby kazdy z uczestnikow dysponowal podobnym sprzetem.

A mi sie wydaje że powinni dysponować raczej podobnymi umiejętnościami...


Tak samo dzielimy na uzytkownikow canona, nikona i innych. Bo jak wiadomo kolory canona i nikona nieco sie roznia. Nawet jesli ustawimy taki sam balans bieli i wszyscy fotografujemy w zblizonych warunkach, to zdjecia z aparatow roznych marek bede sie roznily kolorystycznie. A tego wlasnie chcemy uniknac.

Jak wiadomo doświadczony fotograf robi w formacie RAW, balans bieli na auto, nie ocenia kolorystyki na ekraniku a potem, w procesie obróbki dostosowuje sobie kolorystykę do oczekiwanego efektu końcowego, tak więc tym bardziej nie rozumiem takiego argumentu.
Widać masz dość dziwny workflow i próbujesz go narzucić innym poprzez sztuczną segregację. Szkoda, bo mogłyby być ciekawe warsztaty ale ja absolutnie nie widzę powodu takiej właśnie segregacji. Pewnie się nie znam :twisted: .

mate00sh
30-03-2010, 13:43
A mi sie wydaje że powinni dysponować raczej podobnymi umiejętnościami...

Dokładnie, bardziej doświadczeni będą się nudzić, gdy będziesz wykładał podstawy. Znam to z autopsji.

spoon
30-03-2010, 14:02
Po co mowicie komus jak ma prowadzic wlasne warsztaty, zwlaszcza ze sie na nie nie wybieracie? I pomimo, ze wyzej bylo napisane, ze swietnie sie bawia.

pito
30-03-2010, 14:08
Po co mowicie komus jak ma prowadzic wlasne warsztaty, zwlaszcza ze sie na nie nie wybieracie?

Jak to po co? Jeszcze ktos by sie czegos tam nauczyl i co wtedy??? :shock:
To takie polskie niestety.

rorochch
30-03-2010, 15:49
Vitez, nie doczytales: wczesniej napisalem: "Na najblizsza sobote zwolnily sie 2 miejsca w grupie dla zaawansowanych uzytkownikow canona. (Kurs sprofilowany pod uzytkownikow modeli pelnoklatkowych)." W poscie ktory cytujesz wyjasnilem skad rozroznienie na cropa i pelna klatke. Czepiasz sie mnie. A doswiadczony fotograf uzywa kolorymetru, mierzy temp. barwowa swiatla, potem ustawia temp. barwowa w aparacie w kelvinach. To tak, dla scislosci, jesli juz chcemy byc "bardziej swietymi od Papieza".

Vitez
30-03-2010, 15:57
Po co mowicie komus jak ma prowadzic wlasne warsztaty, zwlaszcza ze sie na nie nie wybieracie?

Podpowiadamy na jakie warsztaty byśmy się wybrali. Opinia od potencjalnych uczestników jest raczej ważna, by wiedzieć jak i kogo można zachęcić - takie tam podstawy badania rynku.


A doswiadczony fotograf uzywa kolorymetru, mierzy temp. barwowa swiatla, potem ustawia temp. barwowa w aparacie w kelvinach. To tak, dla scislosci, jesli juz chcemy byc "bardziej swietymi od Papieza".

No tak myślałem że masz nieco inne pojęcie o workflow. Z koniem kopać się nie będę bo się na tym nie znam :twisted: .

rorochch
30-03-2010, 16:52
Po co sie kopac? Niech kazdy robi swoje, byle dobrze.

micles
30-03-2010, 21:47
Jak wiadomo doświadczony fotograf robi w formacie RAW, balans bieli na auto, nie ocenia kolorystyki na ekraniku a potem, w procesie obróbki dostosowuje sobie kolorystykę do oczekiwanego efektu końcowego, tak więc tym bardziej nie rozumiem takiego argumentu.Doświadczony fotograf wie, że histogram na LCD puchy (a także Highlight warning, który wg mnie powinien wyświetlać się już przy przepałach w jednym z kanałów) zależy od ustawionego w aparacie WB i jeżeli bardzo mu zależy na poprawnej ekspozycji/braku przepałów (najczęściej kanału czerwonego), to sobie ustawi na oko WB w puszce i zrobi w RAWie, a w domu go poprawi i wypieści.

Sergiusz
30-03-2010, 23:21
Micles skąd ty możesz wiedzieć co wie doświadczony fotograf? Mało tego skąd możesz wiedzieć co wie zwykły fotograf? Coś tam możesz przypuszczać lub gdybać. I tyle.

micles
31-03-2010, 00:21
Mam z pewnymi styczność i wiem co wiedzą, bo się ze mną dzielą wiedzą. A w tym wypadku przedstawiłem dość niepodważalny fakt, że lepiej za wczasu ustawić na puszce WB, który będzie finalny, by się nie okłamywać fałszywym histogramem.

Sergiusz
31-03-2010, 01:13
Zawodowy fotograf poza tak zwaną wiedzą, którą ja nazywam doświadczeniem owszem może się podzielić lub nie. Ale nie podzieli się intuicją, która jest równie niezbędna jak wiedza i doświadczenie. To dzięki niej zawodowy fotograf będzie dobierał ustawienia. I jednoznacznie jak nie można postawić między zawodowcami znaku constans tak i uściślić ustawień.

micles
31-03-2010, 02:12
Vitez - przyznaj mi rację, bo Sergy nie da spokoju :P

Sergiusz
31-03-2010, 02:58
to sobie ustawi na oko WB w puszce i zrobi w RAWie, a w domu go poprawi i wypieści.

Ma w oku kolorymetr?:twisted: Na oko to chłop w szpitalu umarł jak głośi ludowa przypowieść. Jak bardzo będzie chciał to mu aparat ustawi do oświetlenia w ustawieniach własnych WB.

micles
31-03-2010, 13:02
to mu aparat ustawi do oświetlenia w ustawieniach własnych WB.Sprzęt jak na razie nie jest mądrzejszy od człowieka.

Vitez
31-03-2010, 15:08
Doświadczony fotograf wie, że histogram na LCD puchy

Pokazuje histogram jpga, nie RAWa.


(a także Highlight warning, który wg mnie powinien wyświetlać się już przy przepałach w jednym z kanałów) zależy od ustawionego w aparacie WB

Właśnie dlatego że pokazuje histogram jpga, nie rawa.


i jeżeli bardzo mu zależy na poprawnej ekspozycji/braku przepałów (najczęściej kanału czerwonego), to

To użyje światłomierza a najbogatsi pro również kolorymetru (szczególnie przydatnego przy zdjęciach produktów by ustawić WB odgórnie i nie bawić się w obróbkę).

A przepały, w tym i kanału czerwonego, to nie problem wyciągnąć z rozsądnego RAWa, byle nie pojechało o kilka EV za dużo. Dlatego ja na histogramie sprawdzam czy jest mniej więcej OK (toleruję +/- 1EV jeśli jestem bardzo leniwy) i tyle - nie ufam mu absolutnie co do precyzji naświetlenia i przepałów kanałów bo wiem, że nie pokazuje RAWa. No ale ja nie uważam się za doświadczonego fotografa :p .

rorochch
08-04-2010, 16:24
Zwolnily sie 2 miejsca na warsztaty w sobote 10.04. Temat: Plener z uzyciem generatorow mobilnych Hensel Porty 1200 wraz z osprzetem. Kurs sprofilowany pod uzytkownikow pelnoklatkowych canonow.

lukaszlada
13-04-2010, 07:06
Aha teraz już rozumiem. To jak kupie sobie pełną klatkę to wpadnę.

rorochch
14-04-2010, 13:46
Lukasz, kursy sa sprofilowane pod roznych uzytkownikow (canon, nikon, inne marki, crop i pelna klatka, poczatkujacy, zaawansowani), w te sobote 17.04 mamy zajecia w grupie mieszanej - crop, pelna klatka, rozne marki aparatow. Zajecia poswiecone sa pracy z generatorami mobilnymi w plenerze. Warunki na planie zdjeciowym beda sie zmienialy dynamicznie, a wiec inaczej niz w studiu, wiec i wyniki poszczegolnych uczestnikow beda sie roznic. W tym konkretnym wypadku podzial na ten czy inny sprzet nie bedzie mial wiekszego znaczenia. Takze stosowanie aparatow z cropem i dlugimi obiektywami nie bedzie problemem, bo odejscie jest praktycznie nieograniczone. Troche wyzej zostaly opisane profile kursow, oraz zostalo tam wyjasnione dlaczego tak, a nie inaczej. Wystarczylo zebys doczytal watek. Na te zajecia sa jeszcze wolne miejsca. Chetni moga sie zglaszac na adres: warsztaty@hensesl.pl

rauf
14-04-2010, 20:38
Micles skąd ty możesz wiedzieć co wie doświadczony fotograf? Mało tego skąd możesz wiedzieć co wie zwykły fotograf? Coś tam możesz przypuszczać lub gdybać. I tyle.

Thats a kill :mrgreen:

PS Micles, no offence...

micles
14-04-2010, 20:45
Luz, jakoś zbytnio się nie przejąłem. Swoje wiem i wg mnie mój workflow którego celem jest wykonanie, obrobienie i uzyskanie standardowych zdjęć jest dobry.

rauf
14-04-2010, 21:50
I słusznie, swoją drogą jakby Sergiusz był taki Horowitz to by tu nie błyskał ripostami, tylko na...bo ja wiem jakiś grubych wernisażach :wink:

Dobra, to dla odmiany może o warsztatach? :rolleyes:

Sergiusz
14-04-2010, 22:26
Nie przepadam za wernisażami i chodzę w zasadzie tylko do jednej galerii. Jeśli tak bardzo to cię interesuje to dostaje zaproszenia z całego kraju i na te najgrubsze też. Co do Horowitza to owszem jego wystawa w Zachęcie gdzieś w drugiej połowie lat osiemdziesiątych rzuciła mnie na kolona. Po ostatnich dokonaniach opublikowanych w Vivie jest nie tyle gorzej co bardzo marnie. Tak, że proszę waż ostrożniej słowa, i staranniej dobieraj nazwiska których używasz do porównań mojej skromnej osoby.

rorochch
14-04-2010, 23:31
Panowie, a moze tak przeniesiecie sie z tym do Hydeparku? Ktos podzielil forum na odpowiednie dzialy i mial w tym jakis cel...

Kargulo
15-04-2010, 04:46
dobra dobra nie kopać się


co na temat warsztatów ? bo jestem zainteresowany

kiedy , gdzie i za ile? :):)


czy w ta sobote tez będą, jak tak to jabym się pisał jakby były dla kropowców.

rorochch
15-04-2010, 09:51
Kargulo, kursy sa sprofilowane pod roznych uzytkownikow (canon, nikon, inne marki, crop i pelna klatka, poczatkujacy, zaawansowani), w te sobote 17.04 mamy zajecia w grupie mieszanej - crop, pelna klatka, rozne marki aparatow. Zajecia poswiecone sa pracy z generatorami mobilnymi w plenerze. Warunki na planie zdjeciowym beda sie zmienialy dynamicznie, a wiec inaczej niz w studiu, wiec i wyniki poszczegolnych uczestnikow beda sie roznic. W tym konkretnym wypadku podzial na ten czy inny sprzet nie bedzie mial wiekszego znaczenia. Takze stosowanie aparatow z cropem i dlugimi obiektywami nie bedzie problemem, bo odejscie jest praktycznie nieograniczone. Na te zajecia sa jeszcze wolne miejsca. Chetni moga sie zglaszac na adres: warsztaty@hensesl.pl
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Aaaa, bo zapomnialem przypomniec wpisowe - 30zl.

dinderi
15-04-2010, 17:36
warsztaty@hensesl.plJuż wiem dlaczego nie dostałem nigdy odpowiedzi ;) Ja pisałem na warsztaty@hensel.pl ;)

rorochch
15-04-2010, 18:02
Sorry, wlasciwy adres to oczywiscie: warsztaty@hensel.pl

rorochch
22-04-2010, 13:53
Sa jeszcze wolne miejsca na sobotnie warsztaty studyjne - 2 miejsca na zajecia "packshooty" na godzine 11 do 15 i jedno wolne na plener w godz. 16-20. W razie
zlej pogody zajecia alternatywnie odbeda sie w studiu. Zgloszenia prosze kierowac na
adres: warsztaty@hensel.pl

rorochch
27-04-2010, 14:21
Na najblizsza sobote 01.05 planujemy plener z uzyciem generatorow przenosnych, ewentualnie jesli pogoda nie dopisze - packshooty reklamowe w studiu. Pozostaly jeszcze 2 wolne miejsca. Zgloszenia prosimy kierowac na adres warsztaty@hensel.pl. Poczatek zajec o godz. 11.

rorochch
05-05-2010, 16:57
W najblizsza sobote odbywa sie kolejna edycja warsztatow studyjnych. Tym razem fotografujemy zabytki techniki. Sa jeszcze wolne miejsca. Zgloszenia prosze kierowac na adres: warsztaty@hensel.pl