PDA

Zobacz pełną wersję : Filtr polaryzacyjn i ryska - czy warto kupic?



siurdix
10-03-2010, 11:56
Witam szanownych forumowiczow.

mam takie pytanie - czy warto kupic markowy filtr polaryzacyjny [wart 300 zl] za pol ceny, ktory w odleglosci 6mm od krawedzi filtra ma 3 mm ryske ?

domyslam sie ze to nie powinno miec wplywu na jakosc zdjec oraz komfort pracy, ale wolalbym uslyszec opinie osob lepiej zorientowanych w temacie ;->

Pozdrawiam serdecznie - Wojciech M.

najeli
10-03-2010, 12:20
Ja mam na swoim mniej więcej na środku plamę o średnicy ok 5mm. Nie mam pojęcia skąd, niczym się zczyścić nie daje, tak jakby mi coś wyżarło powłoki.

Generalnie w niczym to nie przeszkadza, tylko pod mocne światło tworzą się bliki.

Wszystko zależy jakie masz tendencje do pedanctwa ;-)

MacGyver
10-03-2010, 15:51
Zależy jaka to rysa, Jeśli duża i głęboka to będzie łapał bliki.

sebcio80
10-03-2010, 17:10
jesli ryska jest przy krawedzi to nie bedzie mialo wplywu, szczegolnie jak nakrecisz tak filtr aby rysa byla przy dluzszym boku zdjecia, przeciez z kazdego obiektywu brany jest prostokatny wycinek, ktory rzutuje na matryce a nie caly okragly otwor

najeli
10-03-2010, 17:47
No akurat polarem się kręci, więc nie można sobie "ustawić" rysy ;-)

overseer
10-03-2010, 22:47
bierz ;) ja bym kupił :)

siurdix
11-03-2010, 01:22
W miedzy czasie taki mały OT - mam pytanie do najeli i overseer'a - widze ze nabyliscie te magiczne 8mm szkła - jak Wam się sprawują?

najeli
11-03-2010, 11:49
Super. Chciałam UWA ale mi się znudziło zbieranie kasy ;-)
I tak w sumie myślę, że ten mi się bardziej przydaje.

Nie mam się czego czepić. I nawet fajnie być zmuszonym do myślenia o nastawach podczas robienia zdjęć (za często mi się zdaża leciec na P).

siurdix
12-03-2010, 03:45
Niestety nie zdążyłem z zakupem bo aukcja się skończyła i brak możliwości kontaktu ze sprzedawcą (ebay) zmusił do dalszych poszukiwań, ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - kupiłem w dobrej cenie Kenko 77mm Pro1 Digital Circular PL ;o)

Dzięki wszystkim za pomoc - to miłe jak ktoś tak szybko reaguje nawet na takie pytania, które zbyt wiele na forum nie wnoszą ;o) Dzięki raz jeszcze!

Pozdrawiam i światłości życzę
WM