PDA

Zobacz pełną wersję : [wizja] Wrota Dantego



wizja
09-03-2010, 23:46
hej, nie jestem do końca przekonany co do końcowego efektu, ale zobaczmy :)


"i choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulęknę..."


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.strzelecki.org/tmp/wrota-1.jpg)

Eloi
11-03-2010, 01:25
Dla mnie to jest obrazek bardziej dokumentalny niż krajobrazowy, bowiem poza przedstawieniem bramy w jakimś wąwozie to nie oferuje żadnych pozytywnych odczuć estetycznych. Zwalista, brunatna i żwirowata ziemia wygląda przeokropnie, no po prostu poza pokazaniem bramki to nie widzę żadnych specjalnych atrakcji wizualnych na tym zdjęciu.

wizja
11-03-2010, 10:22
cytat i tytuł nie są tu bez znaczenia :) różnie się to ludziom kojarzy, np. z bramą Mordoru (można i tak), więc są tacy, co widzą tu coś dla siebie. A to, że piszesz "przeokropnie" to już jakaś emocja - i o to chodzi :)

dzięki za komentarz!

sebcio80
11-03-2010, 10:29
tytuł "wrota Dantego" kojarzy mi sie majestatycznie i dumnie, tymczasem patrząc na zdjecie mam wrażenie, że oglądam fotke jakieś makiety w skali 1:1000 sfotografowanej w domu

josif
11-03-2010, 11:00
poległeś

Canonborg
11-03-2010, 15:12
Zdjęcie niesie potencjał ja bym kompozycje zbudował troszkę inaczej. Mianowicie stawiając na motyw drogi na końcu której rzeczona brama. Druga wizja gdzie na 1 planie brama za którą widać drogę, wszystko w proporcjach mniej więcej 1:3.
Obecnie wygląda to jakoś centralnie.

deffik
11-03-2010, 17:47
Nie wiem czemu, ale mam wrażenie, że to jest makieta, wycinek z większej makiety terenu pod bitewniaki na przykład, a nie faktyczne miejsce gdzieś na świecie, (a to chyba dlatego, sam grałem w bitewniaki i od czasu do czasu tworzyło się tereny).

Przynajmniej w moim odczuciu, stworzyłeś tu jakąś iluzję.
A co do aspektów technicznych, to nie mnie o to pytać ;)

Pozdrawiam.

zaitsev
11-03-2010, 18:52
Nie mniej samo miejsce wygląda ciekawie. Gdzie to? Czy to faktycznie makieta? :mrgreen:

mc_iek
11-03-2010, 19:25
Mnie to zalatuje renderingiem 3D...

MatusP
11-03-2010, 19:46
a na nikoniarzach się podobało :) ciekawe, czy to oni się nie znają (bo tam prawie wszystko się podoba), czy to wy (my?) jesteście wymagający?

Eloi
11-03-2010, 20:38
a na nikoniarzach się podobało :) ciekawe, czy to oni się nie znają (bo tam prawie wszystko się podoba), czy to wy (my?) jesteście wymagający?

Nie ma znaczenia jaki odbiór był na jakim forum. Obrazek jest tragiczny i ja osobiście bym go skasował jeszcze w aparacie. Nie mówiąc o tym że nawet bym nie naciskał spustu.
Na Nikonie widziałem ten obrazek, ale po prostu go zignorowałem.

wizja
12-03-2010, 21:00
Nie mniej samo miejsce wygląda ciekawie. Gdzie to? Czy to faktycznie makieta? :mrgreen:


Mnie to zalatuje renderingiem 3D...

zastanawiałem się, czy nie napisać, że robione titl-shiftem... ;) faktycznie brakuje tu trochę punktu odniesienia, odpowiedniej skali - chętnie widziałbym tu osobę z zadartą głową stojącą przed bramą, ale cóż, była zamknięta i w zasadzie nijak wejść do środka.

tak, to realne miejsce - najdalej wysunięty na płn.-zach. punkt na Teneryfie (Punto de Teno). Miejsce postało po wybuchu wulkanu i będąc na miejscu miało się wrażenie, że to brama piekła (coś jak wielkie żwirowisko) Straszliwie wiało, dość kiepskie słońce (po 14-tej) i na dodatek brama zamknięta (ma około 3m). Tu skąd zrobiłem fotę to wulkaniczna hałda zakończona skarpą. No cóż, taki miałem pomysł na to

MIEJSCE (http://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&client=firefox-a&ie=UTF8&q=punto&fb=1&gl=pl&ei=A4yaS8K5BcnZ-QaTjJj-AQ&ved=0CCoQtgMwAg&sll=28.342194,-16.922588&sspn=0.001662,0.002411&split=1&rq=1&ev=zi&radius=0.07&hq=punto&hnear=&ll=28.34217,-16.922593&spn=0.001662,0.002411&t=k&z=19)


Nie ma znaczenia jaki odbiór był na jakim forum. Obrazek jest tragiczny i ja osobiście bym go skasował jeszcze w aparacie. Nie mówiąc o tym że nawet bym nie naciskał spustu.
Na Nikonie widziałem ten obrazek, ale po prostu go zignorowałem.

oczywiście, że nie ma znaczenia, chociaż może tu bardziej reporterka. Natomiast w ogóle nie mogę się z Tobą zgodzić to do "tragiczności" i usuwania... różnimy się i tyle. Być może inna obróbka wydobyłaby więcej z tego, być może...


wszystkim dzięki za dyskusję, również tym, którym się podoba ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
punta del teno, pomyliłem nazwę :)

trothlik
13-03-2010, 23:10
tymczasem patrząc na zdjecie mam wrażenie, że oglądam fotke jakieś makiety w skali 1:1000 sfotografowanej w domu

Mam dokładnie to samo odczucie. Jakoś nie porywa...

smigaczka
15-04-2010, 11:10
Zdjęcie nie porywa, ale same wrota i owszem. Swietnie projektowo pomyślona konstrukcja.
Nie jest to kolejna z czapy zaporka, ale prawdziwe dzieło sztuki.
Lubię to! :)