PDA

Zobacz pełną wersję : [Gdańsk] warsztaty fotografii studyjnej



najeli
08-03-2010, 23:34
http://www.how2foto.com/

trafiłam przypadkiem na info, więcej nic nie wiem
wrzucam, bo może kogoś zainteresuje

Wiesiek_TGT
10-03-2010, 08:05
... w fotografii studyjnej ma autor, sądząc po zdjęciach w porfolio.
Widać na nich, że dopiero zaczyna pracę ze światłem studyjnym.
Przepraszam , że się wtrącam ale aby uczyć innych samemu trzeba mieć poziom bardzo wysoki ...

Pozdrawiam
Wiesiek

JerzyC
10-03-2010, 08:56
Mnożą się kursy fotograficzne. Szkoda tylko że prowadzący te kursy reprezentują taki poziom.
W tym wypadku prowadzącemu też przydało by się ukończenie kilku kursów na wyższym poziomie.

najeli
10-03-2010, 10:37
No ja nie mam żadnego doświadczenia i do studia mnie nie ciągnie, więc nie byłam w stanie ocenić...

Vitez
10-03-2010, 21:36
... w fotografii studyjnej ma autor, sądząc po zdjęciach w porfolio.
Widać na nich, że dopiero zaczyna pracę ze światłem studyjnym.
Przepraszam , że się wtrącam ale aby uczyć innych samemu trzeba mieć poziom bardzo wysoki ...


To się ostatnio zrobił modny sposób na wyciągnięcie kasy z bardzo początkujących osób chcących zobaczyć co to jest studio. Albo na pokazanie się po prostu.
Parę godzin gadania, podstawy macania lamp i już parę stówek w kieszeni. No ale cóż... chyba nie da się tego ukrócić.

Michal_foto
10-03-2010, 22:05
a mi się zdaje że w tej cenie nie damy rady znaleźć ciekawszej propozycji na zapoznanie się ze sprzętem i ustawieniami.
Na początek to dobra propozycja.
Samo zorganizowanie takiego eventu to spore koszty więc te wpisowe to raczej pokryją koszty.

jurek.gdynia
11-03-2010, 00:25
Szczerze mówiąc przed pierwszymi warsztatami na które się wybierałem organizowanymi przez how2foto.com miałem pewne obawy jako, że cena niska, brak nazwiska jakiegoś znanego fotografa, pierwsza myśl jakaś lipa!! Ale po pierwszych warsztatach okazało się że prowadzący mają naprawdę dużą wiedzę i potrafią ją w przystępny sposób przekazać.
Kolejnym atutem (dla mnie) dla osoby która zaczęła dopiero przygode z fotografią jest możliwość obcowania ze sprzętem którego jak wiadomo na samym początku się nie posiada.

Według mojej oceny każdy kto zaczyna przygodę z fotografią lub robi zdjęcia a nie miał stycznośći ze sprzętem studyjnym znajdzie na tych warsztatach coś dla siebie.

Serdecznie polecam i na pewno na tych warsztatach mnie spotkacie!

Rafal_[o]
11-03-2010, 15:15
Ja jestem bardzo zadowolony z tych warsztatów :) ponieważ jest świetna atmosfera, można się pośmiać, usłyszeć ciekawe historie i do tego sporo się nauczyć. Dla takiej osoby początkującej jak ja, taki przyjemny sposób nauki jest o wiele bardziej przystępny. Po warsztatach zauważyłem znaczący progres w jakości moich zdjęć, i o to mi chodziło ;) nie spodziewałem się że będę od razu tworzył oszałamiające fotki, bo w takim wypadku raczej powinienem pójść na warsztaty z PhotoShopa ;p .. Serdecznie zapraszam! ;) i niech moc lampy będzie z wami...

najeli
11-03-2010, 15:39
nie mogę się oprzeć wrażeniu, że mój post wywołał jakąś niesamowitą potrzebę rejestracji na forum, żeby wyrazić zachwyt nad tymi warsztatami...

Vitez
12-03-2010, 00:20
No.. zastanawiające. Jakże wiarygodny sposób ;) .

szuler
12-03-2010, 08:55
Najeli piszesz jakies zaproszenia dla nowych użytkowników ? ;)
a do tego jakie fajne i podobne nicki jak ja bym coś takiego napisał to nikt by nie uwierzył
:(

najeli
12-03-2010, 10:55
a do tego jakie fajne i podobne nicki jak ja bym coś takiego napisał to nikt by nie uwierzył
:(
Z takim avatarem to by uwierzył ;-)

Michal_foto
12-03-2010, 12:46
Biorąc pod uwagę ze to kursanci którzy są w systemie np. Nikona (po warsztatach pozmieniali na Canony:P) nie mieli okazji się wcześniej wypowiadać. Wiem że to nie brzmi wiarygodnie :P
Proponuję przyjść na warsztaty "z marszu" i samemu sprawdzić czy są OK?
Jeśli nie - będą for free.
Największy progres mają rzecz jasna początkujący.

szuler
12-03-2010, 14:02
-uczestnik warsztatów, a ma takie możliwości, że załatwi je za darmo :)
-użytkownicy nikona czekali tylko na taki temat żeby się wypowiedzieć
-jeżeli mamy cokolwiek wynieść z takich warsztatów (poza lampą) to powinniśmy posiadać jakąś wiedzę wstępną na temat pracy w studio

najeli
12-03-2010, 15:56
No akurat Michal_foto nic nie mówił, że był uczestnikiem -- ale w przypadku gdy trafiło na organizatora, to wypadałoby się przyznać ;-)

Michal_foto
13-03-2010, 03:33
No to chyba czas się przyznać :P

Nie chciałem ingerować specjalnie w topic bo słodzenie na swój temat to była by hipokryzja.
Natomiast wypowiedzi świeżych kursantów są jak najbardziej autentyczne.
To oczywiste że nie jestem Platonem. Ale kursanci dobrze się bawią na zajęciach, tyrają sprzęt, sami wszystko składają, przestawiają i robią foty.
Na początku jest wstęp ok 40 min (ludzi na nim pod koniec umierają) bo szczegółowo lecę z budową lamp, przystawek, rodzajami światła jakie dają (kończę właśnie Polibudę Gdańską więc techniczne zagadnienie to fajna rozkmina).
Po tym przechodzimy do focenia.
Każdy ma po kilka minut modelkę dla siebie. Są 3 stanowiska do focenia (8 lamp studyjnych, blendy, szara karta Kodaka, bom, grid, 3 kolory teł, lightringi, światłomierz i jeszcze masa dodatków).
W czasie jak jedni robią zdjęcia, reszta dostaje korektę fot. I powtarzam do znudzenia (ciaśniejszy kadr, ostrz na oczy, ustaw modelkę sam przestaw softa jak nasz ciemne partie itd). Ale ludzie potem piszą po 3 warsztatach że nagle znajomi zwracają w końcu uwagę na ich zdjęcia i coś się zmieniło w ich patrzeniu przez obiektyw.
Tak jak napisałem - jestem w stanie zrobić darmowe zajęcia pilotażowe.
Do dyspozycji mamy wielką salę klubu Kwadratowa (wysoka i na planie kwadratu więc jest masę miejsca!)
Jestem otwarty na propozycje bo fotografię traktuję jako pasję a kontakt z ludźmi i robienie warsztatów to dla mnie mega frajda.
Pisałem ja,
Michał Matysiak - organizator warsztatów :D

Wiesiek_TGT
13-03-2010, 08:03
No to chyba czas się przyznać :P
(...)
Każdy ma po kilka minut modelkę dla siebie. Są 3 stanowiska do focenia
(...)
Pisałem ja,
Michał Matysiak - organizator warsztatów :D

To tak jakbyś chciał nauczyć obcego języka w jeden dzień, samemu znając go powierzchownie ...

3 stanowiska, wyzwalanie kablem lub radiem ale i tak drugie lampy reagują na fotocelę, czyli ciągle sobie przeszkadzamy.
Naprawdę nie znam Ciebie Michał i nic do Ciebie nie mam ale to bardzo dziwnie wygląda ...
Pozdrawiam

Michal_foto
13-03-2010, 12:04
Spoko po to jet ten wątek żeby to wyjaśnić.
Mamy 2 pomieszczenia niezależne. w obu są lampy wyzwalane albo radiowo albo po kablu albo fotocellą z lampy. w większej sali jest dodatkowo stanowisko do robienia zdjęć z lightringiem (światłem ciągłym) więc komfort pracy jest spoko. Maxymalna ilość ludzi to 15 osób. 5 osób na stanowisko to przyzwoita ilość - tak myślę.
Każdy ma mieć po kilka minut sam na sam z modelką ale przy każdym ustawieniu światła. A to już daje możliwość do liźnięcia tematu i sprawdzenia jak pracuje światło.

Mac
13-03-2010, 19:54
No.. zastanawiające. Jakże wiarygodny sposób ;) .

Vitez chyba powinieneś sprawdzić empirycznie :)

kiray
13-03-2010, 21:51
Byłem dzisiaj. Jak dla mnie, czyli osoby która pierwszy raz miała styczność z jakimkolwiek studiem było ok, jestem zadowolony. Prowadzący ma pojęcie o oświetleniu i fotografii. Sporo sprzętu, dużo miejsca, czas ok 5 godz. pozwala na zrobienie wielu zdjęć(udanych, mniej udanych, nieudanych - nieważne), jak ktoś chce spróbować -polecam, cena jest zachęcająca.

Vitez
14-03-2010, 00:14
Vitez chyba powinieneś sprawdzić empirycznie :)

Aż tak kiepskie zdjęcia studyjne robię? :oops:

Michal_foto
18-03-2010, 14:05
ZAPRASZAM

NA

STUDYJNE WARSZTATY FOTOGRAFICZNE

Start: 13.00
Cena: 50zł
Czas trwania: 5h

www.how2foto.com

Te warsztaty to nie tylko szansa na poznanie warsztatu studia (sprzęt, akcesoria, ustawienia).

To również wędrówka po stylach w fotografii.

Dzisiejszy Świat mody i reklamy nie przetrwał by bez studia dlatego warto wiedzieć
CO SIĘ TAM DZIEJE?!


Oto namiastka tego co... Was czeka:

PHOTO SESSION BACKSTAGE (MOVIE)
http://www.youtube.com/watch?v=O8ZBGTcnU8Q
Do dyspozycji:
-8 lamp studyjnych
-Lightring
-światłomierz
-3 tła
-Softboxy, gridy, snooty, plaster miodu, blendy, grey card, boom, wiatrak


ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!


Zapraszam gorąco,


Michał Matysiak
Kontakt:
mail: info@how2foto.com
kom: 697-769-503
gg: 3837456

Co myślicie o takim info?
Nie przekolorowane:P ?

AMMarshall
18-03-2010, 15:00
(...)
Oto namiastka tego co... Was czeka:

PHOTO SESSION BACKSTAGE (MOVIE)
http://www.youtube.com/watch?v=O8ZBGTcnU8Q
Do dyspozycji:
-8 lamp studyjnych
(...)
Co myślicie o takim info?
Nie przekolorowane:P ?

...wklejając w taki post reklamowy nie swój backstage przekolorowałeś trochę.

A poza tym OK.

model
18-03-2010, 16:23
Jasne, że przereklamowane ;)

Ale mimo to Twój target na to pójdzie :P

dinderi
18-03-2010, 16:25
Oto namiastka tego co... Was czeka:

PHOTO SESSION BACKSTAGE (MOVIE)
http://www.youtube.com/watch?v=O8ZBGTcnU8Q
Do dyspozycji:


Rozumiem, ze dojazd z Gdańska do Londynu w cenie warsztatów?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Powrót rownież?
Jeśli tak, to się piszę. Mam nadzieję, ze po pierwszej połgodzinie bedzie dluzsza przerwa, zeby moc skoczyć na 3 godzinki na miasto.

kiray
18-03-2010, 19:58
Co myślicie o takim info?
Nie przekolorowane:P ?

Jeśli to jest namiastka... to 5 godzin nie starczy:mrgreen:

... a poważnie tak jak mówili przedmówcy - przesadziłeś.

Ostatnio sporo osób robiło foty backstage'u więc może coś z tego wklej.

Michal_foto
22-03-2010, 19:57
Mówisz i masz:

Backstage z 2 ostatnich warsztatów:

Studyjne Warsztaty Foto 13.03.10 (AK PG Kwadratowa):

http://picasaweb.google.pl/matysiak.foto/WarsztatyHow2fotoCom130310#


Dla ESN Gdańsk - promocja konkursu Discover Europe 2010


http://picasaweb.google.com/matysiak.foto/WarsztatyFOTODlaESNGdanskDiscoverEurope# (http://picasaweb.google.com/matysiak.foto/WarsztatyFOTODlaESNGdanskDiscoverEurope#)

MM-architekci
23-03-2010, 21:38
to ten filmowy backstage to przepraszam skad jest i co ma wspolnego z tematem ?

Michal_foto
25-03-2010, 20:28
Ma pokazać jak wyglądają PRO sesje i o co mogą pytać na warsztatach kursanci.
Najlepsza grupa to taka ktora ma ciągłe wątpliwości i ciagle o coś pyta.
Wtedy wynosi z warsztatów najwięcej.
Zostały już tylko 4 miejsca z 12.