PDA

Zobacz pełną wersję : ceny sprzętu w USA



Czarek
21-07-2004, 09:41
Czy ktoś orientuje się w cenach sprzętu w USA tj obiektywy i lampy. Może jakieś linki. Pozdrawiam.

Klosiu
21-07-2004, 10:54
http://www.pricegrabber.com/

wpiszujesz co Cie interesuje i wyskakuja ceny z roznych sklepow

Ps: warto kupowac teraz puki $ sa tanie !! :lol:

Pozdro

Czarek
21-07-2004, 11:19
Jeszcze jak można małe pytanko. Czy można dokonać zakupu w sieci. Ewentualnie jak to zrobić. Pozdrawiam.

Aszu
21-07-2004, 11:48
Tak, tylko kupując w różnych stanach, ma się różne stawki podatku. Jeśli kupujesz i adresem końcowym jest Polska to może być problem. Bo może sie okazać, że żeby być zgodnie z prawem trzeba doliczyc cło, podatek i sam koszt wysyłki.

Wczoraj rozmawiałem z kolegą o zakupach w stanach. Ceny są około 40% niższe niz kupując u Polskich TIPów.
Np BODY 10D z dobrego źródła mozna kupić za 1150 USD ( u innych nawet za niecałe 900 USD).
Ale trzeba mieć kogoś w Stanach niestety.

piotrkula
21-07-2004, 15:19
Tak, tylko kupując w różnych stanach, ma się różne stawki podatku.

jezeli twoj adres jest w innym stanie niz sklepu internetowego to nie placisz wogole podatku!
dlatego ja rzadko kupuje w stanie NY, zawsze mam blisko NJ i oszczedzam, 8.625 proccenta na zakupach, a to sporo jak kupujesz cos drogiego.

Vitez
21-07-2004, 17:28
Ale trzeba mieć kogoś w Stanach niestety.

O... powyzej zglosil sie "ktos ze Stanow" :twisted: .

piotrkula
21-07-2004, 18:18
O... powyzej zglosil sie "ktos ze Stanow" .

juz wczesniej pisalem, ze adres moge udostepnic i posylac dalej do polski.
za kogos sprzetu kopowac nie bede, zeby pretensji nie bylo, szczegolnie uzywanego.

Vitez
21-07-2004, 18:53
O... powyzej zglosil sie "ktos ze Stanow" .

juz wczesniej pisalem, ze adres moge udostepnic i posylac dalej do polski.
za kogos sprzetu kopowac nie bede, zeby pretensji nie bylo, szczegolnie uzywanego.

Problem z platnoscia w sklepach z USA jeszcze jest taki ze nie przyjmuja kart z Polski, podobnie w PayPal - nie da sie zarejestrowac z Polskim adresem.
Tylko takie plotki slyszalem - nie jestem pewien, ale najwyrazniej nie lubia Polakow ;)

piotrkula
21-07-2004, 19:21
Problem z platnoscia w sklepach z USA jeszcze jest taki ze nie przyjmuja kart z Polski
tak i nie, tzn: niektore sklepy nie przyjmuja, nie tylko z polski, ale tez z innych krajow bylego "bloku", niektore wymagaja dodatkowej autoryzacji w postaci faxu karty kredytowej np: B&H, Adorama, rozwiazaniem na ebay jest western union (dawny bidpay), oni przyjmuja bez problemu karty z polski i wystawiaja "money order" ( to taki odpowiednik czeku, wlasnie sprzedalem kamere do rosji i gosciu mi tak placi) 98% aukcji ma mozliwosc placeniem money order.
jak widzisz jak ktos chce na pewno sobie poradzi z platnoscia.
a ceny tutaj sa jak ktos zuwazyl ok 40% taniej.

lombardino
22-07-2004, 19:20
ile sprowadzenie takiego aparatu do polski by kosztowalo i czy jest możliwośc realizacji ewen. naprawy gwarancyjnej w EU oraz czy płaci sie jakies CŁO, PODATKI i inne opłaty na granicy ?
jeżeli sam aparat kosztuje do 50% taniej niz EU to powinno się opłacać sprowadzic go do polski 8)

300d za ok 2300zł :!: :?:
http://www.starlightcameras.com/shopping/ProductDetails.asp?Catid=5&Sku=eos300d

piotrkula
22-07-2004, 19:35
ile sprowadzenie takiego aparatu do polski by koszto

przesylka ubezpieczina 34.35 (liczylem dla 2.5kg), tutaj mozesz policzyc sam:
http://ircalc.usps.gov/

lombardino
22-07-2004, 19:44
ale jak z granicą CŁA, VATy, PODATKI i inne cuda ??? :cry:

piotrkula
22-07-2004, 19:52
to juz sie musisz dowiedziec od ludzi, ktorzy to robili, ja wysylelm sprzed do roznych krajow ale nie do polski, zawsze w deklaracje celna byllo wpisane ze saprzet uzywany i przechodzil bez cla.

lombardino
22-07-2004, 20:06
co bys powiedzał na w/w sklep w/g Ciebie wszystko ok?
i co z gwar. w EU ?

piotrkula
22-07-2004, 20:22
tu masz opinie na temat tego sklepu:
http://www.bizrate.com/ratings_guide/cust_reviews__mid--35171.html
osobiscie go nie znam, ale wyglada dobrze.

gawryl
23-07-2004, 12:00
chyba jednak ta firma nie wyglada najlepiej....
w ostatnich 90 dniach nie miala nawet 20klientow !!!, dlatego
serwis jej nie ocenia,
a NA DODATEK z ostatnich 17klientow 2 jest TOTALNIE wpienionych....

chyba trzeba zaczekac na takie ceny u nas, w Polsce, bo
wtopa 2k zl to nie zaciekawy interes

Krzysiek

Leprekan
23-07-2004, 13:52
Życia zabraknie aby doczekać się tego. :evil: :evil: :evil: Nie w tym chorym kraju. :wink: