PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwalanie



iREM
05-03-2010, 18:45
Bohaterowie:
Nadajnik Phottix, dwa odbiorniki Phottix połączone z lampami (430exII oraz 580EXII) każda z osobna - poprzez przewód ETTL synchro (DELTA).
Wyzwalacze działają bezawaryjnie (czas 1/160). Lampy na manualu.

Problem: przedziwne zachowanie (związane z kablem synchro). Lampy działają normalnie albo działają normalnie tylko po otwarciu zapięcia (te nowe wihajstry przy lampach EXII). Kwestia losowa, ale albo tak albo tak.

Co tam może być na stykach nie tak - coś zakryć, odkryć?
Próbowałem prostszego rozwiązania (kabel PC) ale moje odbiorniki Photixowe mają niekompatybilne gniazdo PC, gdzieś małym chińskim rączkom się omskło i żeby wtyczka PC weszła trzeba ją prawie rozsadzić (wtedy pękają blaszki). Stąd mój patent na połączenie poprzez kable synchro.

Dlaczego nie podpinam lamp bezpośrednio na wyzwalaczach - bo to plastik i się boję że nie utrzyma ciężkich lamp.

AMMarshall
05-03-2010, 21:29
(...)
Co tam może być na stykach nie tak - coś zakryć, odkryć?
Próbowałem prostszego rozwiązania (kabel PC) ale moje odbiorniki Photixowe mają niekompatybilne gniazdo PC, gdzieś małym chińskim rączkom się omskło i żeby wtyczka PC weszła trzeba ją prawie rozsadzić (wtedy pękają blaszki). Stąd mój patent na połączenie poprzez kable synchro.
(...)

...więc jednak się nie udało... :(

iRem - moim zdaniem dodatkowe styki na kablach ettl mieszają.. Ale w sumie.... Co tam mogłoby zwieranie szkodzić...

Wiesz... Najlepiej chyba zrobisz, jak wyprowadzisz z tych odbiorników (wlutujesz w środku) kabelek PC na zewnątrz. Wiem, że to trochę zabawy ale w końcu mógłbyś się bawić lampami tak jak p. Bozia pozwala...

iREM
06-03-2010, 10:17
...więc jednak się nie udało... :(
iRem - moim zdaniem dodatkowe styki na kablach ettl mieszają.. Ale w sumie.... Co tam mogłoby zwieranie szkodzić...
Wiesz... Najlepiej chyba zrobisz, jak wyprowadzisz z tych odbiorników (wlutujesz w środku) kabelek PC na zewnątrz. Wiem, że to trochę zabawy ale w końcu mógłbyś się bawić lampami tak jak p. Bozia pozwala...

Próbowałem zakleić styki oprócz środkowego, ale efekt jest identyczny.
I tak już wiem dużo, bo wiem, że lampa błyska ZAWSZE, tylko dlaczego raz tylko na wypiętym dinksie a raz tylko na zapiętym :-)