PDA

Zobacz pełną wersję : 5d- tryb serwisowy i odczyt przebiegu migawki



jurek2112
05-03-2010, 18:29
Mam problem z komunikacją body 5d z komputerem po kablu - wyświetla się na kompie komunikat - DCP connect, komputer szuka sterowników, nie znajduje, słowem nie mogę zrzucić fotek tą metodą..Przeczytałem, że przyczyną tego może być pozostawienie body w trybie serwisowym....a tak się składa, że aparat 17.02 był na Żytniej w celu wyczyszczenia matrycy i odczytania przebiegu migawki.Zadzwoniłem do serwisu, pan serwisant powiedział mi, że owszem- dcp connect oznacza, że body jest w trybie serwisowym, natomiast on nie ma pojęcia, jakim cudem, bo przy odczycie przebiegu migawki nie wchodzi sie w tryb serwisowy.......
Czy ktoś z Was jest na tyle zorientowany w temacie, żeby potwierdził, bądź zaprzeczył temu, co twierdzi serwisant?

Ps. wiem,że można czytnikem, ale nie o to chodzi.

Vitez
06-03-2010, 03:05
Czy ktoś z Was jest na tyle zorientowany w temacie, żeby potwierdził, bądź zaprzeczył temu, co twierdzi serwisant?

Niestety nie czytałem na forum o żadnym przypadku by komuś się udało poza serwisem odczytać przebieg 5D, tak więc raczej nie dowiesz się tu na forum w jaki sposób taki odczyt się odbywa.
Proponuję olać walkę kto z was ma rację i tylko doprowadzić aparat do porządku jeszcze raz odwiedzając serwis.