PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zainstalować spolszczenie do PS?



migawkanatalia
05-03-2010, 09:46
W jaki sposób zainstalować spolszczenie do ps4? Próbowałam już wg różnych wskazówek i niestety nie udało się:-(

dinderi
05-03-2010, 09:57
Pewnie musisz sama do tego dojść, ale za własnego doswiadczenia odradzam instalację spolszczenia. Wiele poleceń jest dośc nietrafnie przetłumaczona i trudno jest niekiedy odnaleźć prawidłową komendę, kiedy jedyny dostępny w sieci poradnik, pisany jest w oparciu o wersję angielską. Naprawdę.

Napisz, w jakiej formie masz spolszczenie i które wskazówki instalacji nie działają.

migawkanatalia
05-03-2010, 10:26
Plik nazywa się Adobe Photoshop CS4 PL. Po poprawnym zainstalowaniu niestety i tak nie mam mozliwości aby w menu programu zmienić języka angielski na polski:-( Nie ma w ogóle takiej możliwości bo po rozwinięciu menu jest tylko jezyk angielski.
A może jest w sieci jakaś strona na której wytłumaczono podstawowe kroki z programem w oparciu o angielskie menu?

vidocq
05-03-2010, 10:26
Dotyczy pliku "Spolszczenie Adobe Photoshop CS4.exe" (540KB):

1. Instalujemy spolszczenie.
2. Odpalamy Photoshop'a.
3. Wybieramy Edit > Preferences > Interface
4. Na dole mamy Language UI > zmieniamy na Polish.

Tylko to nielegalne :roll:

dinderi
05-03-2010, 10:35
Plik nazywa się Adobe Photoshop CS4 PL. Po poprawnym zainstalowaniu niestety i tak nie mam mozliwości aby w menu programu zmienić języka angielski na polski:-( Nie pamiętam dokładnie, instalowałem PS dość dawno, ale chyba żeby zainstalować w wersji polskiej, nalezy wybrac język interfejsu już na początku instalacji. Potem nie ma możliwośc zmiany języka.

vidocq
05-03-2010, 11:18
Plik nazywa się Adobe Photoshop CS4 PL. Po poprawnym zainstalowaniu niestety i tak nie mam mozliwości aby w menu programu zmienić języka angielski na polski:-( Nie ma w ogóle takiej możliwości bo po rozwinięciu menu jest tylko jezyk angielski.
A może jest w sieci jakaś strona na której wytłumaczono podstawowe kroki z programem w oparciu o angielskie menu?
Po zainstalowaniu idź do C: /Program Files/Adobe/Adobe Photoshop CS4/Locales
Tam powinny być dwa foldery en_US i pl_PL.
Jeśli ich tam nie ma to poszukaj folderu pl_PL (gdzieś sie przecież zainstalował) i przenieś go do tej lokalizacji.
Powyższe dotyczy Win XP ale w Viście i Win7 jest chyba podobnie.
W wersji 64-bitowej folder musi znaleźć się w obu wersjach Photoshopa, w folderach Program Files i Pliki Programów x86.

To tak w celach poglądowych :)
Jak napisałem, instalowanie spolszczenia jest niezgodne z licencją.
Photoshop sprzedawany jest od razu w odpowiednich wersjach lokalizacyjnych i (jak napisał poprzednik) wersję interfejsu wybiera się przy instalacji.

migawkanatalia
05-03-2010, 12:58
Program był zakupiony zagranicą. Nie wiem dlaczego nie ma tam wyboru języka polskiego...

mk307
05-03-2010, 13:01
Dokładnie to musisz mieć do odpowiednich regionów nr seryjne więc jak instalujesz spolszczenie to masz pirata, chociaż ja zainstalowałem anglika z nakładką PL, na innym serialu a później zrobiłem preinstalacje jak poprzednio i już mi działa po polsku z serialem oryginalnym, teraz po zakupie uaktualnienia do CS5 będę miał pełnego prawdziwego polaka.

migawkanatalia
05-03-2010, 13:44
Pozostaje mi praca na wersji angielskojęzycznej.
Kochani, gdzie w necie znajdę jakiś "przewodnik" do podstawowych funkcji odnośnie edycji zdjęć w PS? Czy jestem skazana na wersje podręcznikowe? Jeśli tak to polećcie jakieś pozycje książkowe, które warto kupić. Z góry dziękuję za pomoc

dinderi
05-03-2010, 13:46
Kochani, gdzie w necie znajdę jakiś "przewodnik" do podstawowych funkcji odnośnie edycji zdjęć w PS?

http://lmgtfy.com/?q=photoshop+tutorials

Bardzo pomocny dla Ciebie: http://canon-board.info/showthread.php?t=56319

Bardzo pomocny dla innych: http://canon-board.info/showthread.php?t=57905

migawkanatalia
05-03-2010, 14:06
Dziękuję! Bardzo pomocne strony. A tym czasem, czy moglibyście zerknąć na tę pozycję książkową? Czy warto sobie kupić?http://helion.pl/ksiazki/pcs4ip.htm
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
A może lepiej kupić "Fotografia cyfrowa. Edycja zdjęć Scott Kelby wyd. IV?
Niestety ja posiadam CS4 a Kelby opisuje przykłady w oparciu o CS3...

Bombee
05-03-2010, 15:31
Plik nazywa się Adobe Photoshop CS4 PL.

Program był zakupiony zagranicą.

Cos dziwnego tutaj opisujesz.

vidocq
05-03-2010, 16:11
Cos dziwnego tutaj opisujesz.
Cóż w tym dziwnego? :roll:
Photoshop kupiony za granicą, bez polskiego interfejsu a plik spolszczający ściągnięty z sieci.
Teraz trzeba pokombinować żeby to zainstalować i uruchomić.
I tyle.

Bombee
05-03-2010, 16:19
Ah!
Jakos inaczej to przeczytalem.

Sorki!

p.s.
jakis przewrazliwiony jestem na punkcie programow za gruba kase :/

migawkanatalia
05-03-2010, 18:03
Problem rozwiązany. Uruchomiłam "język polski".
Doradźcie jednak jaką pozycję książkową warto kupić.

dziobolek
05-03-2010, 23:02
Problem rozwiązany. Uruchomiłam "język polski".
Doradźcie jednak jaką pozycję książkową warto kupić.

Ja ze swej strony polecam polecam pozycje Scott'a Kelby'ego.
Nie każdemu podchodzi specyficzny humor towarzyszący jego poradom,
ale jest to jeden z najlepszych specjalistów od Photoshopa i Lightrooma.

Poza tym - Using Adobe photoshop CS4 (http://help.adobe.com/en_US/Photoshop/11.0/index.html) - niestety w języku angielskim.

Pozdrówka!

migawkanatalia
06-03-2010, 00:14
Dziękuje Wam za wyrozumiałość i pomoc ;)