PDA

Zobacz pełną wersję : Brak instrukcji PL do lampy Speedlite 580 EXII



migawkanatalia
04-03-2010, 19:59
Czy ktoś z Was orientuje się, czy przeznaczona do sprzedaży w Polsce lampa canon speedlite 580 exII powinna mieć instrukcję w języku polskim?

Doleslav
04-03-2010, 20:00
Oczywiście że tak.

MC_
04-03-2010, 20:03
Każdy sprzęt sprzedawany w Polsce powinien mieć instrukcję w języku polskim.

migawkanatalia
04-03-2010, 20:25
Niestety nie ma ani instrukcji w języku polskim (tylko w kilku innych językach) ani gwarancji. Jest tylko zwykła faktura VAT:-(
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Przepraszam, gwarancja jest... niestety są tylko dwie książeczki (instrukcji), gdzie nie ma polskiego tłumaczenia... Co robić?

jacapa
04-03-2010, 21:30
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=3718&highlight=polskie+instrukcje

dinderi
04-03-2010, 21:31
http://www.sendspace.com/file/79jptm

zdzisiek19
04-03-2010, 21:33
Ja na twoim miejscu łapałbym za telefon i wykręcał nr do sklepu w którym została zakupiona.
Oczywiście starałbym się dowiedzieć co się stało z instrukcją (dlaczego w języku polskim nie ma) możesz powiedzieć że dzwoniłeś (raczej dzwoniłaś) do Canona aby się dowiedzieć czy produkty sprzedawane tej marki na Polskim rynku mają taką instrukcję w języku Polskim i odpowiedzieli ci że TAK (skłam) i domagasz się dosłania instrukcji w naszym języku bo jak nie to produkt chcesz zwrócić bo jest nie kompletny

A wiem że powinna być taka instrukcja bo kupowałem 3miesiące temu tą lampę i mam inst. w języku Polskim

jak nie masz odwagi się upominać o swoje to mogę poświęcić trochę czasu, zrobić Ci kopię i przesłać na maila

Pozdrawiam



!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!

A jeżeli produkt był wcześniej przeznaczony na inny kraj niż polska a został sprzedany w Polsce to sprzedawca jest zobowiązany dostarczyć także instrukcję w języku polskim (jak nie oryginał to ksero ale powinna być)

migawkanatalia
04-03-2010, 21:43
Dinderi dziękuję za instrukcję.
Wszystkim Wam dziękuję za informacje. Przyznam, że zdziwiłam się bo lampa zakupiona została w znanej sieci sklepów (przez internet). Posiadają również wiele stacjonarnych punktów w całym kraju.
Niestety lampa dotarła w ubiegłym tygodniu a sprawy się tak potoczyły, że dopiero wczoraj zauważyłam brak instrukcji pl....

dinderi
04-03-2010, 22:47
Dinderi dziękuję za instrukcję.Przeczytaj jeszcze to http://www.canon-board.info/showpost.php?p=732433&postcount=190

AgaP
05-03-2010, 00:54
Ja miałam podobnie. Tez kupowałam w znanej sieci, tez przez Internet, po mojej interwencji telefonicznej Pani po drugiej stronie obiecała dosłać instrukcję, która nie dotarła. I na tym się skończyło...

Coś mi się wydaje, że to może być ta sama sieć ;-D

Czacha
05-03-2010, 00:58
Swego czasu gdy pracowalem w FJ duza czesc lamp docierala bez instrukcji w jezyku polskim. Wyglada na to, ze dystrybutor wciaz ma jakies braki.

fotomate
14-03-2010, 14:57
jeśli lampa pochodzi z importu, a często tak jest kupując na allegro lub w sklepie internetowym to raczej nie będzie polskiej instrukcji. Gdy kupujesz u autoryzowanego sprzedawcy Canon ma on obowiązek dostarczyć dokumentację w języku polskim, tylko czy chcesz wydać kilka slotów więcej by mieć papier, zamiast np. pdf?

Drogis
14-03-2010, 22:54
Dopiero co kupiłem w FJ lampę 430EX II.

W pudełku były 2 książeczki - obie w obcych językach. Dodatkowo, oprócz pudełkowego zestawu, otrzymałem jednak zafoliowaną instrukcję w języku polskim, węgierskim, czeskim i słoweńskim. Trochę mnie to zdziwiło, ale Pani z salonu mi wytłumaczyła, że to normalne. Instrukcja wygląda na oryginalną, nie jakieś chamskie ksero, więc dalej już nie wnikałem. W końcu to tylko instrukcja.