PDA

Zobacz pełną wersję : problem z IXUSEM 950 IS



canon Ixus 950 IS
02-03-2010, 14:42
Obiektyw mi się w tym aparacie zacina, nie chce się chować lub wyciągać. Aparat nie łapie ostrości:cry: nie został niczym zabrudzony. Da się z nim jeszcze zrobić:confused:?

Kronos
02-03-2010, 18:48
Tak, można wykonać następujące czynności:

1. Wyjąć/włożyć baterie
2. Przywrócić ustawienia fabryczne
3. Zaktualizować firmware
4. Skontaktować się z serwisem w celu naprawy usterki mechanicznej/elektronicznej.

canon Ixus 950 IS
02-03-2010, 18:55
ok dzięki za rady

Normat
02-03-2010, 19:14
Ja posiadam od 5 lat może nawet troszkę dłużej (kupiłem używany) IXUS 860 IS uważam że super aparacik, seria ixus jest naprawdę wytrzymała (ile mój przeszedł), znajomi mają tez ixusa i mieli podobny problem z obiektywem ale im upadł na ziemię i coś się tam przycięło ale w serwisie udało się przepchnąć na gwarancji nigdzie nie było widać uderzenia o ziemię, widziałem tez przypadek że podczas błysku lampy w jakimś modelu ixusa leciał dymek :) jak lampa błysnęła, heheheh fajny efekt nie pamiętam modelu ale ta lampa taka cieniutka była. Ale fajnie wyglądało. :)

canon Ixus 950 IS
03-03-2010, 12:35
pierwsze 3 nie pomogły, nie wiem czy będzie mi się opłacało go dawać do serwisu:( może ma ktoś podobny problem z aparatem???

canon Ixus 950 IS
30-03-2010, 11:56
Mam jeszcze jedno pytanie: czy przyczyną tych usterek mogło być używanie tego aparatu w niskiej temperaturze? tzn. w zimie przy ok -15st.? i jak tak to czy można to jakoś nasmarować?:confused:

Kronos
30-03-2010, 18:18
Może to być przyczyną, ale nie musi. Jeżeli usterka leży po stronie elektroniki to gdybać można by długo, od zerwania taśmy transmisyjnej po awarie płyty głównej. Natomiast jeżeli zawiodła mechanika to pewnie któraś ze śrubek przy tubusie się poluzowała i blokuje mechanizm. Jednak to tylko przypuszczenia, Żytnia nie diagnozuje i wycenia za darmo?