PDA

Zobacz pełną wersję : QUANTUUM S1200 padł



zoom2
01-03-2010, 00:27
QUANTUUM S 1200 padł

--------------------------------------------------------------------------------

Mam pytanie do użytkowników lamp studyjnych QUANTUUM.

Otóż moja S1200 dziś odmówiła współpracy. Generalnie lampa nie jest mocno używana. Ma 11 miesięcy i ca. 3000 błysków.
Ale dziś przy dość intensywnej pracy poczułem dyskretny smrodek palonej elektroniki , ale naprawdę dyskretny taki jaki wydziela się przy rozgrzaniu a nie przy spaleniu. I często taki zapaszek nie jest szkodliwy tylko daje znać że coś tam sobie pracuje w podwyższonej temperaturze. Tym razem lampa przestała błyskać.

Objawy:

Brak błysków
Zielona dioda na kontrolce z piorunkiem (gotowość błysku) nie pali
Żarówka pilota świeci sie jak gdyby nigdy nic ale:
Pilot świeci tylko w opcji FULL
Żadna inna opcja pilota nie jest dostępna (żarówka nie świeci).
Ani proporcjonalnie do błysku ani stopniowe bez względu na ustawioną siłę błysku.
Opcja sterownia mocy błysku działa wizualnie tzn. po naciśnięciu przycisków sterowania mocą błysku wyświetlacz pokazuje prawidłowe nastawy.

Oględziny palnika:
Palnik przy jednej ze swoich 3 stopek ma nieduże ale wyraźne „przypalenie”

I teraz konkretne pytania:

Czy te objawy które opisałem pozwalają stwierdzić że uszkodzeniu uległ palnik i jego wymiana załatwi sprawę?

Czy w świetle tego co opisałem należy spodziewać się również uszkodzeń elementów w środku lampy?

Czy poza QUANTUUM można nabyć palnik do lampy S 1200? Czy jest to standardowy palnik czy dedykowany tylko do QUANTUUM?

Na stronie QUANTUUM są tylko pokazane palniki do lamp serii R.

Zapytam też o orientacyjną cenę takiego palnika o ile ktoś konkretnie zna temat.

Sprawa swój epilog znajdzie w serwisie QUANTUUM ale zapytam biegłych w piśmie kolegów co by być mądrzejszy do rozmowy z docentami z Krakowa.

Patryk_mirek
01-03-2010, 00:42
Tej lampy (chyba) nie widziałem, ale wydaje mi się że masz regulację mocy zarówno pilota jak i palnika...

Jeśli masz pojęcie o elektronice to rozkręć lampę i obejrzyj kondensatory... to jedna z pierwszych rzeczy która zdycha w każdym sprzęcie elektronicznym.
Mało siedzę w studiu, a na naprawie lamp się znam jeszcze mniej, ale przy mnie w 2 lampach "coś wybuchło w środku" -w po dymie/zapachu w ciemno obstawiałem kondensatory i dwukrotnie miałem rację...

hm, zaraz zaraz... nowa lampa? 11 miesięcy? TO BIEGIEM DO SERWISU! gwarancji dają zazwyczaj 24 miesiące, ale 12 to ustawowe minimum - za darmo powinni naprawic

Tezet-gdynia
01-03-2010, 01:17
Chyba jedynie producent jesli chodzi o palnik :( Jedyne powyzej 1000Ws jakie widzialem to byly palniki proste, nie okragle. Mozesz zmierzyc srednice tego okregu palnika i grubosc rurki ? To cos troche podpowie o mocy. Mozliwe ze te 1200Ws to sa mocno wysrubowane parametry dla palnika 600Ws+ bo takie noty katalogowe juz widzialem, a na zdjeciach ta s1200 wyglada jakby miala "nie za duzy" palnik w stosunku do tego 1200Ws ;)