PDA

Zobacz pełną wersję : Canon-Board.OnAssignment - ostatnia szansa!



Strony : [1] 2

micles
01-03-2010, 00:23
Koncepcja jest prosta. Do akcji zgłasza się kilku-kilkunastu ochotników z CB (decyduje kolejność zgłoszeń) i wybiera AssignmentMastera. Jego zadaniem jest wymyślanie tematów prac, które muszą przez wyznaczony okres czasu zrealizować pozostali uczestnicy zabawy. Po upłynięciu terminu mod wystawia sondę ze zdjęciami z danego assignmentu (podobnie jak battle).

W tym momencie mam 2 pomysły :
a) prowadzony jest regularny ranking biorących udział w zabawie, a po okrągłej liczbie tematów ogłoszeni są zwycięzcy i koniec.
b) po każdym Assignmencie odpada osoba najniżej położona w wyżej opisanym rankingu (dzięki czemu Assignmenty finałowe stają się bardziej emocjonujące)

Żeby zabawa dobrze wyszła, zgłosić się muszą osoby z różnych dziedzin zainteresowań fotograficznych a i tematy muszą być na tyle dziwne/różnorodne/trudne, żeby doświadczenie uczestniczących w danych dziedzinach fotografii nie przeważało cały czas szali zwycięstwa na ich stronę.


Pomysł jest luźny, jeżeli ktokolwiek ma jakieś sugestie - zapraszam do ich przedstawienia.


Lista :
1. micles :D

trzeszcz6
01-03-2010, 00:36
pomysł mi się bardzo podoba :D

lista:
1. micles
2. trzeszcz6

airhead
01-03-2010, 00:37
...ja nic nie zrozumiałem, a Wy? :/

micles
01-03-2010, 00:37
Aha, zapomniałem napisać, że wpisując się na listę zobowiązujemy się do starania się, żeby nasze fotografie były
1) na temat
2) na czas
3) jak najlepsze
4) były w ogóle (rezygnacji po rozpoczęciu zawodów nie przyjmuję :D)


...ja nic nie zrozumiałem, a Wy? :/
Napiszę prościej : wymuszony udział w kilku/kilkunastu battle'ach pod rząd, brak wpływu na temat battle'ów przez biorących w nich udział użytkownikach.

Największą zaletą udziału w pomyśle jest silna motywacja do robienia jak najlepszych zdjęć (rywalizacja), oraz podejmowanie się tematów trudnych, takich z którymi się jeszcze nie spotkaliśmy (wyznaczanych przez AssignmentMastera. Dobrego AssignmentMastera :D)

leCoq
01-03-2010, 00:40
Jestem na tak:) Wreszcie się zmobilizuje do częstszego robienia zdjęcia (a nuż poskutkuje to długo obiecywanym samemu sobie portfolio?:P)

1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq

color
01-03-2010, 01:02
a ja mam pytanie bo chyba nie zrozumialem:mrgreen: a jak ktos wymysli temat "karkonosze zima" i mi go przypisze to co mam zapindalac w gory?:mrgreen::mrgreen: chyba cos zle zrozumialem:oops:

stdanielo
01-03-2010, 01:04
Chętnie dołączę, dawno już nie podejmowałem walki a udało mi się kiedyś parę BattleCag'y wygrać :) Mam co prawda wrażenie, że póki co zawyżam mocno średnią wieku ;)

1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo

micles
01-03-2010, 01:04
a ja mam pytanie bo chyba nie zrozumialem:mrgreen: a jak ktos wymysli temat "karkonosze zima" i mi go przypisze to co mam zapindalac w gory?:mrgreen::mrgreen: chyba cos zle zrozumialem:oops:Właśnie chciałem pisać, że tematy muszą być wykonywalne bez większego nakładu pieniężnego i czasowego. Miasto, podwórko, dom - jest dużo tematów do zrealizowania w tym środowisku. O ten aspekt zabawy się nie bójcie - zadbam o to, żeby AM nie przesadzał. Możemy zrobić takie coś, że jak temat ewidentnie nam śmierdzi, to robimy głosowanie wśród biorących udział w OnAssignment i jeżeli >50(20? 80? n? k pi? e^x? nie wiem ile - do ustalenia)% stwierdzi, że hardkor, to dostajemy nowy temat.

stdanielo
01-03-2010, 01:07
a ja mam pytanie bo chyba nie zrozumialem:mrgreen: a jak ktos wymysli temat "karkonosze zima" i mi go przypisze to co mam zapindalac w gory?:mrgreen::mrgreen: chyba cos zle zrozumialem:oops:

zawsze możesz sfotografować "karpatkę" ;) ja uważam, że raczej tematy będą w stylu "reakcja", "senność", "wiara" itp.

micles
01-03-2010, 01:15
Tematy mogą być abstrakcyjne (wymienione już przez stdanielo), ultraszczegółowe ale prostsze(np pięć kredek o wschodzie słońca :D) jak i na przykład kompozycyjne ("spirala", ultrapanorama miejska (kadr o proporcji boków >5:1), kwadrat ze skosem, "V"). Grup z których ograniczenia będą pochodzić jest mnóstwo. Im więcej ich w temacie, tym więcej trzeba szukać i kombinować, żeby zdjęcie się wpasowało, ale za to jaka satysfakcja jak się uda!

trzeszcz6
01-03-2010, 01:21
Tematy mogą być abstrakcyjne (wymienione już przez stdanielo), ultraszczegółowe ale prostsze(np pięć kredek o wschodzie słońca :D) jak i na przykład kompozycyjne ("spirala", ultrapanorama miejska (kadr o proporcji boków >5:1), kwadrat ze skosem, "V"). Grup z których ograniczenia będą pochodzić jest mnóstwo. Im więcej ich w temacie, tym więcej trzeba szukać i kombinować, żeby zdjęcie się wpasowało, ale za to jaka satysfakcja jak się uda!

Tak wlasnie to zrozumialem :) nie moge sie doczekac :D uhu!

deffik
01-03-2010, 01:34
Proponowałbym, aby pierwszy temat zadała osoba np. z moderacji, która nie brałaby udziału w zabawie, a każdy następny temat zada osoba, która odpada, tak na pocieszenie, otarcie łez ;)

Lub stworzenie puli tematów do zabawy do wglądu jedynie przez moderację, osoba która odpadła pisze w odpowiednim temacie numerek (ew. PW) i moderator ogłasza jaki temat został szczęśliwie wylosowany ;)

Tak, mieszam, ale Micles wspominał o propozycjach ;P


a) prowadzony jest regularny ranking biorących udział w zabawie, a po okrągłej liczbie tematów ogłoszeni są zwycięzcy i koniec.
b) po każdym Assignmencie odpada osoba najniżej położona w wyżej opisanym rankingu (dzięki czemu Assignmenty finałowe stają się bardziej emocjonujące)

Czyli wygrywa osoba mająca najwięcej głosów w sumie (ew. opracowany zostanie system punktowy, jak np w punktacji ogólnej skoków narciarskich 1=100pkt, 2=80 itd)
Czy osoba, która okaże się 'Last Man Standing'? (osobiście ta opcja bardziej mi się podoba, jest też mniej zamotana :D).

1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo
5. deffik

Zabawa, która mnie zmotywuje do działania :D

airhead
01-03-2010, 01:37
głosowanie wśród biorących udział w OnAssignment i jeżeli >50(20? 80? n? k pi? e^x? nie wiem ile - do ustalenia)% stwierdzi, że hardkor, to dostajemy nowy temat.człowieku, co Ty studiujesz, że w ten sposób próbujesz się z ludźmi dogadać?

czyli organizujesz konkurs, takie coś, jak comiesięczny konkurs w piśmie FOTO?
w sumie ciekawy pomysł

micles
01-03-2010, 01:41
Informatykę na Politechnice Poznańskiej, Wydział Informatyki i Zarządzania.

Na razie nie konkurs, tylko zabawę, bo nagród nie funduję, a Sergiusz jeszcze tematu nie wyczaił :P Nie wiem jak wygląda konkurs w oiśmie FOTO, bo nie kupuję oism, żal mi kasy.

Bierzesz udział? Doradzisz coś? Czy tylko zabijasz czas?

W pierwszej opcji myślałem o jakiejś punktacji za pierwsze kilka miejsc. Najdrastyczniejszą punktacją byłby 1pkt dla wygranej osoby i tyle. Przy 10 osobach biorących udział w zabawie (chyba najrozsądniej, bo sondy mają ograniczenie do max 10 opcji ztcp) i 15 battle'ach można byłoby chyba rozstrzygnąć jednoznacznie kto jest zwycięzcą.

allxages
01-03-2010, 01:43
Jakby było dużo osób, to możnaby ligi porobić. Spadki i awanse ;)

micles
01-03-2010, 01:44
O widzisz! Dobre!

Come on people! Coś nowego! Ożywmy trochę Canon-Boarda!

allxages
01-03-2010, 01:48
Ja bym się może i zastanowił, ale czekam na więcej informacji co do "regulaminu". Jak często, ile będzie czasu itd itd

micles
01-03-2010, 01:50
Zaproponuj rozwiązanie pasujące tobie. Nie siedziałem nad tym pomysłem 2 dni i nie obmyślałem, stwierdziłem, że lepiej "do ludu z tym, i jakoś to będzie" :D

stdanielo
01-03-2010, 01:50
Last Man Standing byłby najlepszy ;)

micles
01-03-2010, 01:53
Tyle że osoba, która wypadnie znowu zostaje na lodzie bez motywacji do robienia zdjęć i czeka do "następnej rundy" (?), a to właśnie ta motywacja jest głównym celem tej zabawy.

allxages
01-03-2010, 02:04
No ja np. nie chciałbym być zmuszany do walki w każdej rundzie. Jak stwierdzam, że temat kompletnie mi nie leży - to olewam. Jakby takie rozwiązanie było to:

a) nie możnaby wprowadzić systemu odrzucania ostatniej osoby co runde
b) moznaby wprowadzic zroznicowanie punktow proporocjonalnie do wygranej. dzieki temu, mozna walczyc na zasadzie "w kazdej rundzie byle cos uculac" albo taktycznie np. "teraz odpoczne, by pozniej przyatakowac"

micles
01-03-2010, 02:09
Rezygnowanie z udziału w pojedynczym Assignmencie też brałem pod uwagę, ale to się mija z duchem walki :D

No dobra, załóżmy że rezygnacja ze startu jest. Wyjaśnij ten podpunkt b), bo nie czaję jaka miałaby być korzyść w nieoddawaniu jakiegokolwiek zdjęcia vs oddaniu byle jakiego i liczeniu na to, że jakieśtam punkty się zdobędzie (czy "teraz odpocznę, by później przyatakować" odnosi się tylko do tego, że w aktualnym Assignmencie nie bierzesz udziału tylko po to, żeby na następny mieć więcej sił, czy może chodzi o jakąś skomplikowaną punktację dzieloną przez liczbę udziałów danego usera (to drugie w ogóle wyklucza sens mojego pomysłu :D))

allxages
01-03-2010, 02:50
Chodziło mi oto, że punkty powinny być przyznawane każdemu lub prawie każdemu. Powiedzmy, że w danej rundzie bierze n osób udział (gdzie n=10). Wygrana osoba dostaje n punktów, drugie miejsce dostaje n/2 punktow, trzecie n/4 (albo 3) itd.

A tak powaznie - nie ma co sie doszukiwac ideologii. Napewno branie udzialu w kazdej rundzie jest lepsze niz nie branie. Ja jednak zakladam, ze 90% tematow do fotografowania mi sie nie podoba wcale, wiec raczej nastawiam sie na 10%. No chyba, ze sie pomylilem ;)

micles
01-03-2010, 09:07
Właśnie chodzi o to, żeby ci się spodobało, albo żebyś chociaż umiał sprytnie/dowcipnie wybrnąć z tematów, które ci się nie podobają.

rekin
01-03-2010, 09:31
Zabawne dlatego fajne :)

1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo
5. deffik
6. rekin

zmaku
01-03-2010, 20:31
Czyli coś bardzo podobnego do TZT z innego forum fotograficznego :) Tyle, że lepiej byłoby, gdyby można było z doskoku wejść do zabawy, a nie tworzyć sztywną listę uczestników.
Tym niemniej, jestem za i wchodzę jednocześnie! :)

1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo
5. deffik
6. rekin
7. zmaku

Parteq
01-03-2010, 20:45
Koncepcja jest prosta. Do akcji zgłasza się kilku-kilkunastu ochotników z CB (decyduje kolejność zgłoszeń) i wybiera AssignmentMastera[...]



Aha, zapomniałem napisać, że wpisując się na listę zobowiązujemy się do starania się, żeby nasze fotografie były:
4) były w ogóle (rezygnacji po rozpoczęciu zawodów nie przyjmuję )


[...]
Miasto, podwórko, dom - jest dużo tematów do zrealizowania w tym środowisku. O ten aspekt zabawy się nie bójcie - zadbam o to, żeby AM nie przesadzał.[...]



Rozumiem ze "AssignmentMastera" zostal juz wybrany?
Albo czegos nie zrozumialem :D

Ogolnie pomysl mi sie podoba, bedzie cos sie dzialo.

micles
01-03-2010, 20:49
AssignmentMaster, bez 'a' - to rzeczownik 1. os. lp.

Nie, nie jest wybrany jeszcze. Myślę nad Sergiuszem :D
Fajnie by było, gdyby AM'em był jakiś forumowy autorytet...

Może jakieś kandydatury osobne, albo nominacje...


Parteq, zapraszam do udziału!

Parteq
01-03-2010, 21:34
Parteq, zapraszam do udziału!

Dzieki, ale mysle ze przeczekam pierwsza edycje i przyjrze sie z dystansu :)

UrGuR
01-03-2010, 21:40
Z chęcią bym dołączył, ale w najbliższym czasie zostanę na trochę bez sprzętu, więc nie chce wam utrudniać zabawy. Ale pomysł świetny, jeśli wypali to na bank wezmę udział w kolejnej rundzie, jak już będę miał sprzęt :D

Vitez
02-03-2010, 17:13
Fajnie by było, gdyby AM'em był jakiś forumowy autorytet...


Zgłaszam panka :twisted: .

micles
02-03-2010, 17:24
Jeżeli tylko się zgodzi - może być :D

MatusP
03-03-2010, 15:14
Czym ryzykuję? Banem najwyżej. Wchodzę.

1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo
5. deffik
6. rekin
7. zmaku
8. matusp

UrGuR
03-03-2010, 15:35
A powiedzcie mi kiedy ruszy pierwsza edycja? Może uda mi się już mieć do tego czasu C5D + C50 f/1.4, jest to w miare uniwersalny set, więc powinienem dać rade.

Parteq
03-03-2010, 15:44
A powiedzcie mi kiedy ruszy pierwsza edycja? Może uda mi się już mieć do tego czasu C5D + C50 f/1.4, jest to w miare uniwersalny set, więc powinienem dać rade.


Czyli jak sobie kupie nowe garnki to kurczak bedzie od razu lepszy? :D

robgr85
03-03-2010, 15:49
Dlaczego trzeba ograniczać ilość uczestników? Im więcej osób bierze udział w takich zabawach tym chyba fajniejsze efekty. Przy ograniczeniach, byliby równi i równiejsi... dość łatwo można by było redukować 'konkurencję', gdyż np. nie załapywała by się na listę startową...

Szkoda że u mnie krucho z czasem ostatnio, może kiedy indziej się przyłączę do zabawy :)

DonBolano
03-03-2010, 16:04
Kiedy planujcie start?
Jak długo będzie trwał pojedynczy Battle?

Szykuję mi się wyjazd i nie wiem, czy teraz się zapisać, czy czekać na kolejne edycje.

micles
03-03-2010, 16:25
Ograniczać trzeba, bo liczba miejsc w pojedynczej sondzie jest ograniczona (chyba).

Chyba że nie robilibyśmy sond, tylko zwykłe wątki - pierwszy post ze zdjęciami, a następne to głosy uczestników. Możnaby wtedy dać użytkownikowi głosującemu do dyspozycji 3 wyróżnienia : 5, 3, 1 punktów na przykład. Nie wiem jak to wszystko wyjdzie w praniu, czy takie zmienne będą optymalne i nie będą w jakiś jednoznaczny sposób o czymś przesądzać czy coś. Zróbmy jedną krótką rundkę próbną w celach testowych i zapoznawczych, a po tej pierwszej pilotażowej już coś większego wtedy. Pomysł z ligami bardzo mi się spodobał :P

Termin startu bliżej nieznany, ale jak już powiedziałem A, to niedługo trzeba będzie powiedzieć B. Proponuję okres tygodniowy :

dzień 0 - otrzymanie pierwszego tematu
dzień 7 - wystawienie pierwszej sondy i otrzymanie drugiego tematu
dzień 14 - zakończenie pierwszej sondy, wystawienie drugiej sondy i otrzymanie trzeciego tematu
...

UrGuR
03-03-2010, 16:42
Parteq, gdybyś przeczytał posta ze strony wcześniej, wiedziałbyś, że zmieniam sprzęt i przez jakiś czas nie będę miał czym robić zdjęć. Na początku będę miał tylko jeden obiektyw, dopiero potem będą pieniądze na reszte. Po prostu nie chce dołączać się do gry, jeśli nie będę miał jak w niej uczestniczyć.

Micles, świetny pomysł, naprawdę podoba mi sie! :D

Krzysiek27
03-03-2010, 16:45
To i ja spróbuje.
1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo
5. deffik
6. rekin
7. zmaku
8. matusp
9. krzysiek27

micles
03-03-2010, 16:49
Potrzebowałbym pomocy jakiegoś moda.

Parteq
03-03-2010, 17:32
Parteq, gdybyś przeczytał posta ze strony wcześniej, wiedziałbyś, że zmieniam sprzęt i przez jakiś czas nie będę miał czym robić zdjęć. [..]

Masz racje, moje niedopatrzenie.
Przepraszam :)

micles
03-03-2010, 18:04
Wystawianie sond mamy wstępnie załatwione.

airhead
03-03-2010, 19:54
też bym się pobawił, mam nadzieję że wszystko zrozumiałem dobrze :)
1. micles
2. trzeszcz6
3. leCoq
4. stdanielo
5. deffik
6. rekin
7. zmaku
8. matusp
9. krzysiek27
10. airhead

micles
03-03-2010, 20:01
No to mamy pierwszą dziesiątkę. Myślę, czy by teraz nie zakończyć wpisów na pierwszą edycję testową. Chyba tak zrobię, bo w razie coś nie wyjdzie, to będzie mniej zawiedzionych osób :D

A więc listę na razie zamykam. Jakieś propozycje co do terminu startowego? 14 marca będzie ok?

Kto chce być AssignmentMasterem? Ode mnie kryterium >500 postów na CB.

stdanielo
03-03-2010, 22:32
zdajmy się na ślepy los, proszę o 2 liczby
pierwsza z zakresu od 7-163
druga od 1 do 25 :)
pierwszy post zadecyduje jeśli nic nie wpadnie sensownego to następny post zadecyduje

to powyżej by wybrać temat na najbliższy fight

rekin
03-03-2010, 23:23
120
20

stdanielo
04-03-2010, 00:00
Ian Banks - Fabryka Os - strona 120 wyraz 20 - "TAK" :)
jeśli pasuje taki temat to zostawiamy, jeśli nie to następna próba :D

micles
04-03-2010, 01:56
Trochę zbyt rozległe, bo do tego może pasować 50% zdjęć (tak vs nie). Przydałoby się coś bardziej szczegółowego...

stdanielo
04-03-2010, 09:22
Może po prostu. by nie utrudniać na rozgrzewkę "pejzaż marcowy". Tylko ustalmy czas i zakres możliwej obróbki, ja osobiście ograniczyłbym do obróbkę do koloru lub BW.

rekin
04-03-2010, 09:35
Może po prostu. by nie utrudniać na rozgrzewkę "pejzaż marcowy". Tylko ustalmy czas i zakres możliwej obróbki, ja osobiście ograniczyłbym do obróbkę do koloru lub BW.

Po co ograniczenia. W fotografii? To niesprawiedliwe, bo gdy ktoś ma filtry połówkowe to ma przewagę. Zastanówmy się czy to ma być konkurs dokumentalny czy bardziej swobodny artystyczny.

stdanielo
04-03-2010, 10:02
Po co ograniczenia. W fotografii? To niesprawiedliwe, bo gdy ktoś ma filtry połówkowe to ma przewagę. Zastanówmy się czy to ma być konkurs dokumentalny czy bardziej swobodny artystyczny.

Myślę raczej o tym by było więcej fotografii niż PS, sami decydujcie mi wszystko jedno.

rekin
04-03-2010, 10:08
Myślę raczej o tym by było więcej fotografii niż PS, sami decydujcie mi wszystko jedno.
Przecież np PS to nic innego jak cyfrowa ciemnia. Jak można tego zakazać.

stdanielo
04-03-2010, 11:21
Przecież np PS to nic innego jak cyfrowa ciemnia. Jak można tego zakazać.

nie dogadamy się chyba, uważam, tylko, że takie ograniczenie da szansę tym, którzy potrafią robić zdjęcia a nie są mistrzami PS. 20 lat siedziałem w prawdziwej ciemni i PS ma trochę więcej możliwości. Poza tym kolego, nie zabraniam tylko proponuje. Poza tym nie wszystkich stać na PS i trzeba dać równe szanse wszystkim.

rekin
04-03-2010, 11:24
Poza tym nie wszystkich stać na PS i trzeba dać równe szanse wszystkim.
Są darmowe wersje 30 dniowe. Dzięki przyzwoleniu na Ps nauczysz się nowych rzeczy, a przecież o to chodzi w tej całej zabawie.
Ponadto konkurencyjny program Corel Paintshop X2 można mieć za 250 złotych z allegro (albo taniej używany). Polecam Corela, bo sam go używam i jestem z niego zadowolony.

stdanielo
04-03-2010, 11:33
niech zadecyduje większość, ja wypowiedziałem swoje zdanie tylko, wyrosłem na fotografii analogowej i chciałbym zobaczyć prawdziwy kunszt fotografów a nie dłubaninę w PS. PS osobiście znam naprawdę dobrze, pracuje na nim od wersji 4 od 96r. I chodzi mi tylko o ustalenie zasad, jeśli temat jest taki jak np. zaproponowany przeze mnie i ustalamy, że bez czy z PS to tego się trzymajmy. Może być potem temat fotomontaż miejski i tam PS do bólu. Szkoda, że póki co kończy się ta rozmowa na czczej gadaninie i nic z niej nie wynikło.

rekin
04-03-2010, 11:37
niech zadecyduje większość, ja wypowiedziałem swoje zdanie tylko, wyrosłem na fotografii analogowej i chciałbym zobaczyć prawdziwy kunszt fotografów a nie dłubaninę w PS. PS osobiście znam naprawdę dobrze, pracuje na nim od wersji 4 od 96r. I chodzi mi tylko o ustalenie zasad, jeśli temat jest taki jak np. zaproponowany przeze mnie i ustalamy, że bez czy z PS to tego się trzymajmy. Może być potem temat fotomontaż miejski i tam PS do bólu. Szkoda, że póki co kończy się ta rozmowa na czczej gadaninie i nic z niej nie wynikło.
Nieznajomość cyfrowej ciemni w dzisiejszych czasach to poważne kalectwo. Zamiast ograniczać Ps- poucz się w wolnym czasie :)

micles
04-03-2010, 12:03
Jak dla mnie znowu zbyt ogólnikowy i banalny temat.

rekin
04-03-2010, 12:56
Jak dla mnie znowu zbyt ogólnikowy i banalny temat.

Ja mogę zaproponować temat: "Plecy na ulicy "

stdanielo
04-03-2010, 13:06
Nieznajomość cyfrowej ciemni w dzisiejszych czasach to poważne kalectwo. Zamiast ograniczać Ps- poucz się w wolnym czasie :)

Naucz się czytać ze zrozumieniem :shock: EOT

Chłopcy, ja się wypisuję, nie mam czasu na takie pierdoły

micles
04-03-2010, 15:04
Będziemy tak rzucać tematami i nic nie osiągniemy. Wyznaczmy osobę, która rzuci tematem. Demokratycznie. Temat powinien być nie do znalezienia w zbiorach archiwalnych, na tyle łatwy, żeby wszyscy mogli wykonać fotę, ale na tyle trudny, żeby trzeba było się za nim trochę nachodzić.

MatusP
04-03-2010, 15:21
na tyle łatwy, żeby wszyscy mogli wykonać fotę, ale na tyle trudny, żeby trzeba było się za nim trochę nachodzić.

Sam byś taki wymyślił?

rekin
04-03-2010, 15:25
wybierzmy w końcu szefa bo mi się nudzi :/

micles
04-03-2010, 15:37
No to wybierzcie kogoś. Ode mnie warunek >500 postów na CB i może >25 lat. Popytajcie na PW ludzi. Ja idę spać, już i tak dużo wymyśliłem :D

gonzo44
04-03-2010, 17:51
Prowokacyjnie zaproponuję temat: "plac zabaw"

rekin
04-03-2010, 17:59
Prowokacyjnie zaproponuję temat: "plac zabaw"
bez sensu -zima jest.

stdanielo
04-03-2010, 18:03
bez sensu -zima jest.

:grin: jak wcześniej napisałeś nie dla wszystkich, ech ta dzisiejsza młodzież :rolleyes:

Tezet-gdynia
04-03-2010, 18:26
Ech, co sie z Wami wszystkimi ostatnio dzieje ;) Przeciez plac zabaw to nie tylko piaskownica czy hustawka na dworze. Placem zabaw moze byc stanowisko elektornika. Placem zabaw moze byc pracownia modelarska w czyjejs piwnicy. Placem zabaw moze byc wszystko. Temat moim zdaniem dobry - pomimo ze nie biore udzialu w pierwszej edycji. Tu chodzi o wyobraznie - nie o latwizne przeciez ;) Im bardziej abstrakcyjne tematy - tym wieksze szanse na roznorodnosc zdjec ;)

Ja moge wam zaproponowac troche abstrakcji :lol:

- swiat widziny okiem mojego pupila
- niecodzienny wykwit codziennej technologi
- zwyczajne - niezwyczejne
- w refleksach lustra - temat zwiazany z oszklona architektuja

rekin
04-03-2010, 18:29
Placem zabaw moze byc stanowisko elektornika. Placem zabaw moze byc pracownia modelarska

Skoro wszystko jest wszystkim to po co temat. Każdy realizuje swoje kreatywne interpretacje, czyli wrzucamy co komu pasuje i oceniamy. (no szkoda czasu)

Tezet-gdynia
04-03-2010, 18:34
Tematy musza byc same w sobie takie zeby dotyczyly danej dziedziny/rzeczy, ale jednoczesnie tak rozlegle zeby dawaly mozliwosc rozwiniecia wyobrazni ;)

Jesli placem zabaw moze byc wszystko - to trzeba sie postarac jakos zeby WIEKSZOSC zauwazyla ze to rzeczywiscie jest plac zabaw a nie warsztat ;)

airhead
04-03-2010, 18:37
Skoro wszystko jest wszystkim to po co temat. Każdy realizuje swoje kreatywne interpretacje, czyli wrzucamy co komu pasuje i oceniamy. (no szkoda czasu)
jesteś tak antyspołecznie nastawiony czy po prostu trollujesz?

rekin
04-03-2010, 18:37
Tematy musza byc same w sobie
tematów nie będzie dopóki nie poda ich Szef grupy.


Wysłałem zapytanie do jednego moderatora. Jak się okazuje nikt nie chce prowadzić tej grupy. Chyba nigdy nie wystartujemy.


po prostu trollujesz?
Troluje

micles
04-03-2010, 20:28
nikt nie chce prowadzić tej grupyW tym najdziwniejszy szkopuł, że jedyną czynnością którą miałby robić AssignmentMaster jest wymyślenie jednego tematu na tydzień. Satysfakcja z dopieczenia uczestnikom jakimś trudnym tematem - bezcenna. Satysfakcja z ujrzenia dziesięciu dość różnych interpretacji tematu przez siebie wymyślonego - również bezcenna. Gdybym aż tak bardzo nie chciał brać w tym udziału jako uczestnik, bardzo chętnie zostałbym tym AM'em...

allxages
04-03-2010, 20:34
nie zostałbyś, nie masz >25 ;)

A poza tym, zauważ że to troche bezsensu, bo strasznie marudzicie tutaj na każdą propozycje tematu. Dziwisz sie, ze nikomu sie nie chce?

rekin
04-03-2010, 20:34
chętnie zostałbym tym AM'em...
Jestem za.

Nadajesz się bo:
1. Wymyśliłeś to
2. rozumiesz o co w tym chodzi
3. itp.

micles
04-03-2010, 21:35
No ale wtedy nie mogę wystawiać fotek, bo będą podejrzenia manipulacji tematami. Dobra, niech będzie. Wypisuję się zatem z regularnego uczestnictwa, mianuję się AssignmentMasterem i prezentuję aktualną listę uczestników (czekamy na pełną dziesiątkę chętnych) :

LISTA
1. trzeszcz6
2. leCoq
3. deffik
4. rekin
5. zmaku
6. matusp
7. krzysiek27
8. airhead
9.
10.

Upublicznienie pierwszego, oficjalnego, dobrze wymyślonego tematu (planuję konsultacje z kimś ogarniętym) przewiduję dokonać 7.03.2010 (niedziela) jakoś pod wieczór. Na zdjęcia czekam równy tydzień (liczy się data dojścia maila na skrzynkę konkursową, w razie mailów spornych odrobinę po terminie wymagał będę screenshotów daty wysłania maila ze skrzynki pocztowej użytkownika :P) :

on.assignment@o2.pl

W temacie maila : "OnAssignment_[numer.assignmentu]:temat.assignmentu (Nick)"
Przykład : OnAssignment_01:Plac Zabaw (micles)

W mailu :
1) nick
Przykład : 1) micles

2) direct link do zdjęcia na imageshack.us, 800pix na dłuższym boku, bez exifa, nazwa pliku który wrzucacie na imageshack'a : "onassignment[numer.assignmentu].jpg"
Przykład : 2) .http://img121.imageshack.us/img121/2760/onassignment01.jpg

Nikt nie odpada, po zakończeniu ostatniego Assignmentu rozstrzygnięcie zwycięzców. W razie egzekfo któregokolwiek z trzech miejsc w Rankingu Ogólnym - roztrzygający SpecialAssignment w którym biorą udział tylko osoby mające egzekfo. Kto wygra, ten zajmuje wyższe miejsce.

Jednostka czasowa pomiędzy kolejnymi wydarzeniami Assignmenta : tygodniowa.
Liczba Assignmentów : 7

Terminarz :

07.03 : _____________________________________________ otrzymanie tematu01
14.03 : koniec terminu01, ____________.. początek sondy01, otrzymanie tematu02
21.03 : koniec terminu02, koniec sondy01 ,początek sondy02, otrzymanie tematu03
28.03 : koniec terminu03, koniec sondy02 ,początek sondy03, otrzymanie tematu04
04.04 : koniec terminu04, koniec sondy03 ,początek sondy04, otrzymanie tematu05
11.04 : koniec terminu05, koniec sondy04 ,początek sondy05, otrzymanie tematu06
18.04 : koniec terminu06, koniec sondy05 ,początek sondy06, otrzymanie tematu07
25.04 : koniec terminu07, koniec sondy06 ,początek sondy07
02.05 : koniec sondy07, rozstrzygnięcie zabawy.

Tematy będą podawane w niedziele od 20:00 do 24:00 (Zastrzegam sobie możliwość scedowania podania tematu na innego użytkownika CB nie będącego jednocześnie uczestnikiem zabawy (w razie nie będę mógł dotrzeć do komputera w niedzielę wieczorem). Nick użytkownika upublicznię wcześniej na forum (żeby nie było, że byle kto z ulicy rzuci tematem (nie moim :D)i będzie zamieszanie))
Sondy będą wystawiane w niedziele od 20:00 do 24:00 (Zastrzegam sobie (a raczej modom) możliwość poślizgu w wystawieniu sondy. Poślizg nie zmieni jednak czasu trwania sondy)

rekin
04-03-2010, 21:37
No ale wtedy nie mogę wystawiać fotek,
Nie wygłupiaj się.
To już lepiej aby AssignmentMasterem był zwycięzca edycji. Czyli po każdej edycji zmienia się master i on podaje temat. Tym sposobem i Ty mógłbyś wystawiać fotki

mate00sh
04-03-2010, 22:05
Widzę, że się zwolniło miejsce, to bym się dopisał jeszcze:)
1. trzeszcz6
2. leCoq
3. deffik
4. rekin
5. zmaku
6. matusp
7. krzysiek27
8. airhead
9. mate00sh
10.

micles
04-03-2010, 22:10
Nie wygłupiaj się.
To już lepiej aby AssignmentMasterem był zwycięzca edycji. Czyli po każdej edycji zmienia się master i on podaje temat. Tym sposobem i Ty mógłbyś wystawiać fotkiBardzo chcesz ze mną walczyć? Możemy się zatem umówić na zwykłego pojedynczego battle'a. Ja już postanowiłem. Wymyśliłem zabawę, to i muszę być jej wodzirejem pilotażowym. Tym bardziej, że nie ma żadnych entuzjastycznych chętnych, a i nikt nie wymyśli takich tematów jakie ja w 100% bym oczekiwał.

Twoje rozwiązanie jest głupie bo : wygrany zostaje AM, wyznacza temat i :
a) może brać udział w danym Assignmencie, zatem wybiera temat który mu najbardziej pasuje i wygrywa znowu
b) nie może brać udziału w danym Assignmencie i traci możliwość zdobycia punktów.

Powiedzcie mi czy o czymś zapomniałem w tym wywalonym poście powyżej.

P.S. Hojnych darczyńców prosi się o przeznaczenie darów na nagrody dla zwycięzców (Sergiusz? ^^)

mate00sh
04-03-2010, 22:13
Co do tematu to powinno być tak, że wymyślający nie może brać udziału w konkursie, ale jego wybór tematu jest ostateczny - żeby nie było marudzenia.

micles
04-03-2010, 22:18
No tak też uważam i dlatego się wypisałem i jak już zapodam tematem, to nie ma przebacz - rzeźbicie aż wyjdzie :D

(nie mogę przesadzić z trudnością tematu już w pierwszym Assignmencie, bo poodpadacie ^^)

mate00sh
04-03-2010, 22:22
Dawaj dawaj, może być trudny. Przyzwyczajony już jestem do trudnych tematów:D

micles
04-03-2010, 22:23
Czekamy na ostatniego uczestnika, a później już tylko do niedzieli i ruszamy z koksem.

rekin
04-03-2010, 22:26
Czekamy na ostatniego uczestnika, a później już tylko do niedzieli i ruszamy z koksem.
Ty jesteś dziesiąty- tylko tym razem w roli mastera.

Goomis
04-03-2010, 22:33
To i ja żeby zamknąć listę, bo pomysł mi się podoba ;):
1. trzeszcz6
2. leCoq
3. deffik
4. rekin
5. zmaku
6. matusp
7. krzysiek27
8. airhead
9. mate00sh
10. Goomis

A i jeszcze mam pewien pomysł:
Jako, że Master daje tematy i też ma pewnie jakieś ich wizje itp. to proponuję dać mu przywilej jakiegoś bonusu. Tj. np 5pkt. W każdym cyklu Master ma 3możliwości przyznania bonusu wedle uznania. Powiedzmy, że jakaś praca go szczególnie chwyci za serce pomysłem, wykonaniem, czymkolwiek. Bonus może przydzielić po zakończeniu sondy(aby nie sugerować głosującym, że skoro on dał bonus to fota musi być genialna :-P ) Co wy na to?

micles
04-03-2010, 22:47
To by było dobre, jakby Master nie brał udziału w kontroli zgłoszeń i wystawianiu sond. Decydując się na bycie Masterem chciałem jak najbardziej odciążyć modów i przeglądać te maile i przygotować wstępną treść sondy. Jeżeli mody się zgodzą na całkowite złożenie tych czynności w ich ręce, to mogę się zgodzić na przyznawanie bonusowych punktów. Tym bardziej, że zgłosili się ludzie, których stylu aż tak mocno nie kojarzę i nie powinienem móc być stronniczy.

trzeszcz6
04-03-2010, 23:49
No to teraz czekamy do 7! będzie świetna zabawa bardzo motywująca do robienia zdjęć, bo to w końcu jeden temat na tydzień :D będzie szaleństwo!
pozdrawiam :)

micles
05-03-2010, 00:55
Powinien być jeden temat dziennie, ale już nie będę taki zaborczy :p

deffik
05-03-2010, 01:17
1. trzeszcz6
2. leCoq
3. deffik
4. zmaku
5. matusp
6. krzysiek27
7. airhead
8. mate00sh
9. Goomis
10.

Zdaje się, że rekin został potraktowany gazem i nie weźmie udziału w projekcie, więc jeszcze jedno miejsce jest ;)

Vaselina
05-03-2010, 01:25
To ja się zapisuje :)
1. trzeszcz6
2. leCoq
3. deffik
4. zmaku
5. matusp
6. krzysiek27
7. airhead
8. mate00sh
9. Goomis
10. Vaselina

DonBolano
05-03-2010, 13:33
1. trzeszcz6
2. leCoq
3. deffik
4. zmaku
5. matusp
6. krzysiek27
7. airhead
8. mate00sh
9. Goomis
10. DonBolano

:)

micles
05-03-2010, 22:11
Widzę, że to chyba jest banlista :D Kto następny odpadnie? :P

leCoq
05-03-2010, 23:26
Mam nadzieję, że jednak przejdziemy do robienia zdjęć i obędzie się bez środków przymusu bezpośredniego:)

W niedziele będzie temat?

micles
05-03-2010, 23:39
W niedzielę wieczorkiem. Już pewny zarys mam, ale jeszcze go szlifuję.

DonBolano
06-03-2010, 00:05
Ejj.. Nie wróż mi tak.. :p Raczej mi się nie zbiera..:P

micles
06-03-2010, 00:58
Dzięki jak zawsze pomocnej koleżance guni, w mojej głowie narodziło się proroctwo : istnieje niezerowa szansa, że pewna część użytkowników biorących udział w zabawie, przy obecnej punktacji skończy z okrągłym zerem na koncie. Pozwolę sobie zatem zmienić punktację na troszkę bardziej hojną :

1. 20pkt
2. 15pkt
3. 11pkt
4. 8pkt
5. 6pkt
6. 4pkt
7. 3pkt
8. 2pkt
9. 1pkt
10. 0pkt

Taka punktacja będzie najprawdopodobniej obiektywnie usadawiać uczestników na miejscach w rankingu.

Pierwszy temat już wymyślony.

Postanowiłem sobie również, że będę robił zdjęcia na wymyślone tematy, ale nie będę brał udziału w sondach i rankingu. Tematów nie będę wymyślał pod siebie, pierwszy jest dość trudny, nie wiem czy mi wyjdzie, ale mam już pomysł na jego realizację, także nie jest za trudny :D:D

Vitez
06-03-2010, 03:47
Proponuję wybrać również zapasowego Assignmastera bo jak się micles raz nie upilnuje albo za dużo wypije i z czymś wyskoczy to też zarobi przymusowy urlop...
Już wystarczająco dużo ostrzeżeń nazbierał :roll: .

micles
06-03-2010, 09:53
Wybieram Viteza! :D

A tak na serio, to done :
Tematy będą podawane w niedziele od 20:00 do 24:00 (Zastrzegam sobie możliwość scedowania podania tematu na innego użytkownika CB nie będącego jednocześnie uczestnikiem zabawy (w razie nie będę mógł dotrzeć do komputera w niedzielę wieczorem). Nick użytkownika upublicznię wcześniej na forum (żeby nie było, że byle kto z ulicy rzuci tematem (nie moim :D)i będzie zamieszanie))Ale postaram się pilnować. BTW, od ilu punktów jest ban i na ile?

MatusP
06-03-2010, 11:20
Dobra, ja mam jeszcze jedno pytanie - czy zdjęcia wystawione w assignmencie muszą być wykonane przez ten tydzień, czy mogę wstawić coś, co zrobiłem wcześniej, a akurat pasuje? Trochę się boję, że nie dam rady wykonać każdego tematu w 7 dni, bo w tygodniu się uczę, a weekend jest za krótki.

micles
06-03-2010, 13:16
Świeże foty. Jak już miliard razy pisałem, zabawa ma zachęcić użytkowników do regularnego fotografowania trudnych tematów. W tygodniu też się uczę, a dodatkowo drugi kierunek robię zaocznie w weekendy i czasu umiem sobie zawsze trochę wygospodarować.

Vitez
06-03-2010, 14:56
BTW, od ilu punktów jest ban i na ile?

Teoretycznie od 15 a na ile to uznaniowo :twisted: . Nie może być konkretnego 'cennika' by trolle sobie nie kalkulowały "a to popyskuję jeszcze dwa razy i będzie ban na dwa miechy a jak zabluzgam jeszcze trzy razy to będzie ban tylko na miecha" :roll: . Jak ktoś przegina to obrywa (tobie bardzo niewiele brakuje), nieważne ile punktów i na ile, bo chodzi o konkretne ostrzeżenie by przemyśleć i zmienić swoje czyny a nie o przeliczanie punkcików na dni kiedy znowu może potrollować :? .

allxages
06-03-2010, 15:47
po tym jednym kwiatku co napisał w battle cage, a został szybko usunięty wraz z odpowiedziami to ja jestem w szoku, że nie dostał bana.

a zeby na temat bylo to i tak jestem ciekaw miclesowych tematów ;)

micles
07-03-2010, 21:19
Minęła 20:00. Tegotygodniowy temat to :


"Trzy kolory i on"


Mail : on.assignment@o2.pl
Nazwa JPGa : onassignment01.jpg
Termin : do 14.03.2010r, 20:19
Link do obszerniejszego regulaminu, zasad wysyłania zgłoszeń na maila, ... : TU (http://canon-board.info/showpost.php?p=781369&postcount=76)
Punktacja : TU (http://canon-board.info/showpost.php?p=782104&postcount=96)

Zdjęcia mogą być zarówno reporterskie jak i pozowane.
Proszę zachować pełną zgodność z tematem.
Zakazuje się również wysyłania zdjęć zrobionych przed chwilą obecną (07.03.2010r, 20:19).

Temat narzuca raczej polichromatyczną barwę zdjęć, chyba że ktoś jest niezły kozak i ogarnie go w BW. Kadr najlepiej w standardowych proporcjach (2:3, 1:1), 800pix po dłuższym boku.

trzeszcz6
07-03-2010, 21:59
Uuuu ciekawy :D
jestem ciekawy zdjęć :D
Powodzenia wszystkim!
Bartek

micles
07-03-2010, 22:13
Pasuje? Nie za trudny, nie za łatwy imo. Gorzej będzie z wymyśleniem następnych... :D

gonzo44
07-03-2010, 22:16
Z racji na jutrzejsze święto proponuję zmienić "on" na "ona" ;-)
A tak na serio to trzymam kciuki i liczę na wysoki poziom.

trzeszcz6
07-03-2010, 22:30
Pasuje? Nie za trudny, nie za łatwy imo. Gorzej będzie z wymyśleniem następnych... :D

Ten jest fajny mam już pomysł :D


Z racji na jutrzejsze święto proponuję zmienić "on" na "ona" ;-)
A tak na serio to trzymam kciuki i liczę na wysoki poziom.

pamiętaj że ON może być do człowieka, wtedy kobieta też się w tym mieści :)

micles
07-03-2010, 22:38
pamiętaj że ON może być do człowieka, wtedy kobieta też się w tym mieści :)Przypominam o pełnej zgodności z tematem :D

trzeszcz6
07-03-2010, 23:02
ON- człowiek nie pasuje? :) przecież to może być wszystko od kotleta po samolot :D

Sergiusz
07-03-2010, 23:10
AssignmentMaster, bez 'a' - to rzeczownik 1. os. lp.

Nie, nie jest wybrany jeszcze. Myślę nad Sergiuszem :D
Fajnie by było, gdyby AM'em był jakiś forumowy autorytet...

Może jakieś kandydatury osobne, albo nominacje...


Parteq, zapraszam do udziału!

To jakiś nowy żart z tym autorytetem? Tak na marginesie tematy mogłyby nawiązywać do pewnych zasad fotograficznych to zabawa miałaby charakter edukacyjny i może wciągnęła więcej osób.

deffik
07-03-2010, 23:29
Micles, punktacja w tym wątku:
http://canon-board.info/showpost.php?p=781369&postcount=76

Nie zgadza się z tym postem:
http://canon-board.info/showpost.php?p=782104&postcount=96

Uporządkuj to ;)

Temat fajny, mam pomysł, ale coś mi się zdaje, że wszyscy na to wpadną :P

micles
07-03-2010, 23:44
Poprawiłem posta #103, a także usunąłem info o punktacji z #76 Dzięki za info.

micles
11-03-2010, 20:33
I co, jak wam idzie? Ja już we wtorek ustrzeliłem to co chciałem...

mate00sh
11-03-2010, 20:42
Koncepcja jest, foto będzie jutro lub pojutrze

Mellan
11-03-2010, 20:58
Poprawiłem posta #103, a także usunąłem info o punktacji z #76 Dzięki za info.

Zgodnie z nową regułą braki edycji własnych postów, można powiedzieć, że zrobiłeś rzut na taśmę :-D

Teraz to pozostanie Ci dublowanie poprawionych postów, albo PM zprośbą do Vitez'a :???:

Trzymam kciuki za on.assignment i życzę owocnego fotografowania!

micles
11-03-2010, 21:17
Takie życie. Teraz trzeba się pilnować, że hej!

MatusP
11-03-2010, 21:47
Ja już zrobiłem i wysłałem. Czy to jest dobre zdecydują inni, ale przynajmniej temat mam spełniony w 100%.

micles
11-03-2010, 22:21
Potwierdzam odbiór fot trzeszcz'a6 i Matus'aP. Ciekawie, ciekawie :D

Krzysiek27
11-03-2010, 23:37
Ja też już mam koncepcję i myślę, że jutro to zrealizuje. A temat fajny :D

airhead
12-03-2010, 00:19
ja dziś zrobiłem, ale jeszcze nie wysłałem
fajny ten temat nawet

gunia1990
12-03-2010, 13:28
a ja jestem ciekawa, jak to teraz się rozwinie, skoro micles ma bana...

gonzo44
12-03-2010, 14:40
Ciekawe za co dostał no i kto teraz wystawi ankietę.

Krzysiek27
12-03-2010, 16:44
Miał dać upoważnienie jakiemuś innemu użytkownikowi w razie czego, ale nie wiem na czym stanęło.

airhead
12-03-2010, 20:54
a ja jestem ciekawa, jak to teraz się rozwinie, skoro micles ma bana...
niech gada z nami przez maila tego konkursowego

micles
13-03-2010, 02:46
Niewierni... Ja już z powrotem. Póki znowu nie podpadnę, wszystko będzie szło zgodnie z planem :D

trolluch
13-03-2010, 09:25
Micles, musisz teraż uważać, by nie używać słowa na d :)

Troyan
13-03-2010, 09:47
Buuu spóźniłem się chyba, czy jeszcze jest szansa na wpiskę ?

micles
13-03-2010, 10:26
Na następną edycję będzie nieograniczona liczba miejsc, to wtedy wszyscy się powpisują.

DonBolano
13-03-2010, 10:37
Troyan - jeśli chcesz, a micles wyrazi zgodę,to mogę Ci oddać moje miejsce. trochę mi się plany sypły i podejrzewam, że nie wyrobię..

airhead
13-03-2010, 12:48
wysłane
nie było łatwe, ale wysłane :)

micles
13-03-2010, 23:35
No wątpię, żeby Troyan zdążył przygotować zdjęcie na najbliższy termin. Jeżeli zdąży - możemy zrobić swapa.

Troyan
14-03-2010, 00:13
Nie zdążę, jutro mam dużo spraw do załatwienia, choć fotę miałbym ze starych archiwów :mrgreen:


https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://www.fotothing.com/photos/46b/46b1c603ad860aaa874ab2dc1f710042_2cd.jpg)

Trudno, załapię się od następnej edycji ;)
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Foto pochodzi z ostatniego wakacyjnego setu "Trzy kolory: czerwony, bały i niebieski"

http://marcinbogusz.fotohasiok.pl/archives/555

Krzysiek27
14-03-2010, 13:39
Wysłałem, teraz czekamy do 20 :D

leCoq
14-03-2010, 17:48
Tak tylko się chcę upewnić - jedno foto?:)

MatusP
14-03-2010, 17:53
tak, jedno

leCoq
14-03-2010, 18:18
No i poszło:)

@Micles - ilu zdjęć jeszcze brakuje?

MatusP
14-03-2010, 18:30
aha, w sondzie będą widoczne nicki autorów, czy będzie tak samo anonimowa, jak foto miesiąca?

airhead
14-03-2010, 18:41
aha, w sondzie będą widoczne nicki autorów, czy będzie tak samo anonimowa, jak foto miesiąca?chyba anonimowa... po coś ten exif kasowaliśmy...

Krzysiek27
14-03-2010, 19:28
Może niech micles napisze od kogo dostał już zdjęcia to będzie wiadomo czy wszystko dobrze wysłane.

mate00sh
14-03-2010, 19:58
Ja najprawdopodobniej się nie wyrobię niestety, wczorajsze plany spaliły na panewce... Mam jeszcze półtorej godziny, spróbuję.

MatusP
14-03-2010, 22:00
No...?

Krzysiek27
14-03-2010, 23:04
Spoko, micles ma jeszcze 2 godziny. Ciekaw jestem następnego tematu

micles
15-03-2010, 00:09
Sorki, ale dopiero wróciłem z Wawy. Już zaglądam na pocztę i mówię co i jak...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
+1. trzeszcz6
+2. leCoq
+3. deffik
+4. zmaku
+5. matusp
+6. krzysiek27
+7. airhead
-8. mate00sh
-9. Goomis
--10. DonBolano

Czekamy na goomisia i mate00sha. Drugi się zadeklarował, że się postara zdążyć, a do pierwszego dzwoniłem i też spróbuje się wyrobić :D DonBolano odpada, Troyan wchodzi za niego, ale ma automatycznie ostatnie miejsce w pierwszym assignmencie.

Krzysiek27
15-03-2010, 00:19
O to przynajmniej zdobędę jakiś punkt :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Nie ma edycji.
Czyli dziś raczej nie będzie ankiety i nowego tematu?

micles
15-03-2010, 00:28
Tak w sumie to :
Termin : do 14.03.2010r, 20:19, ale już niech będzie, że termin jest do 24:00, jeżeli mamy spóźnialskich, którzy się zadeklarowali, że się spóźnią. Od razu napiszę, że kilka osób nie dostosowało się do szablonu maila, a konkretniej do formy prezentacji danych (numeracja) (czy to tak trudno postąpić wg instrukcji?). Jedna natomiast w ogóle nie zawarła nicka w treści maila (całe szczęście, że jest w temacie maila :D). Jedna osoba nie wycięła również do końca EXIFa, ciutkę informacji zostało.

Proszę jeszcze raz o zachowanie dokładności w czynnościach związanych z przysłaniem pracy, ułatwi mi to robotę...

Jeszcze pół godzinki czekamy.
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Teraz jeszcze się was zapytam, czy pokazywać swoje zdjęcie na dany temat wraz z wystawieniem sondy, czy może po jej zakończeniu?

Krzysiek27
15-03-2010, 00:36
Wystaw równolegle z naszymi.

airhead
15-03-2010, 00:39
to tylko zabawa, a każdy się niecierpliwi, żeby zobaczyć pomysły innych :)

leCoq
15-03-2010, 00:39
Równocześnie - fajnie będzie od razu porównać. Kiedy nowy temat?

micles
15-03-2010, 00:49
Równo o 0:00, wraz z upłynięciem terminu dla spóźnialskich...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Wybiła 0:00. Tegotygodniowy temat to :


"Dwa światy"


Mail : on.assignment@o2.pl
Nazwa JPGa : onassignment02.jpg
Termin : do 21.03.2010r, 23:59
Link do obszerniejszego regulaminu, zasad wysyłania zgłoszeń na maila, ... : TU (http://canon-board.info/showpost.php?p=781369&postcount=76)
Punktacja : TU (http://canon-board.info/showpost.php?p=782104&postcount=96)

Zdjęcia mogą być zarówno reporterskie jak i pozowane.
Proszę zachować pełną zgodność z tematem.
Zakazuje się również wysyłania zdjęć zrobionych przed chwilą obecną (14.03.2010r, 23:59).

Temat prostrzy niż ostatnio, pasuje do niego więcej rzeczy. Liczę więc na bardzo pomysłowe prace, albo trafne spostrzeżenia. Kadr najlepiej w standardowych proporcjach (2:3, 1:1), 800pix po dłuższym boku.

MatusP
15-03-2010, 01:01
a sonda? będzie za chwilę, czy iść spać?

Krzysiek27
15-03-2010, 01:02
A gdzie bedzie o sonda? O ile w ogóle teraz będzie?
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Edit: MatusP mnie wyprzedził.

zmaku
15-03-2010, 01:03
Widzę, że większość czeka z niecierpliwością :)

micles
15-03-2010, 01:06
Na forum jest tylko jeden mod, ostatnią aktywność wykazał o 23:52, na PW na razie nie odpisał. Czekam na kogoś, kto wystawi. Sonda pewnie pójdzie do battle-cage'a. Dam tu linka jak tylko się pojawi.

Krzysiek27
15-03-2010, 01:11
No niestety Mac zniknął na dobre więc idziemy spać :D

micles
15-03-2010, 01:12
Potwierdzam powyższe.

MacGyver
15-03-2010, 07:53
Sonde może wystawić dowolny użytkownik. "Fotografie Miesiąca" wystawia dla przykładu Parteq, który nie jest modem. Ja tylko przyklejam i odklejam wątki

mate00sh
15-03-2010, 09:42
Ja nie dałem rady niestety, choć pomysł nadal chcę zrealizować i może po prostu wrzucę tu później poza konkursem. Nowy temat bardzo ciekawy - mam tylko jedno pytanie, może być dyptyk, czy musi być jedno zdjęcie?

Tomasz1972
15-03-2010, 10:07
http://www.canon-board.info/showthread.php?t=60369

micles
15-03-2010, 10:11
Trzeba było zapytać na PW, bo teraz jak pojawi się dyptyk, to będzie wiadomo, że to twój. Nie, nie może być dyptyku, bo to psuje całą zabawę poszukiwania jednego zdjęcia ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, by było adekwatne do tematu.

Dzięki Tomaszu!

Krzychu
15-03-2010, 10:12
Nędza straszna, nie zagłosowałem na nic...

mate00sh
15-03-2010, 10:14
Trzeba było zapytać na PW, bo teraz jak pojawi się dyptyk, to będzie wiadomo, że to twój. Nie, nie może być dyptyku, bo to psuje całą zabawę poszukiwania jednego zdjęcia ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, by było adekwatne do tematu.

Dzięki Tomaszu!

Tak tylko pytałem, wolałem tutaj, bo to powinno być jasne dla wszystkich uczestników. Pomysł już mam, w tygodniu ruszam i oby pogoda dopisała.

micles
15-03-2010, 13:33
Zapytałbyś na PW, odpisałbym tu i byłby micles syty i mate00sh cały. Ale i tak wykluczyłbym dyptyk. Ma być kreatywnie, a nie na łatwiznę dwa zdjęcia z kontrastem i tyle :P

Moje foty :

01_1.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cerber.cs.put.poznan.pl/~inf94336/cb/on_assignment01/01.jpg)

01_2.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cerber.cs.put.poznan.pl/~inf94336/cb/on_assignment01/02.jpg)

01_3.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cerber.cs.put.poznan.pl/~inf94336/cb/on_assignment01/03.jpg)

01_4.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cerber.cs.put.poznan.pl/~inf94336/cb/on_assignment01/04.jpg)

01_5.

https://canon-board.info//brak.gif
źródło (http://cerber.cs.put.poznan.pl/~inf94336/cb/on_assignment01/05.jpg)

mate00sh
15-03-2010, 13:38
Micles, zazdroszczę Ci ilości wolnego czasu:D

allxages
15-03-2010, 13:49
Jestem w szoku, że wszyscy potraktowali tak dosłownie ten temat. Szkoda..

micles
15-03-2010, 13:54
Micles, zazdroszczę Ci ilości wolnego czasu:DW tym problem, że ja te pierwsze cztery zdjęcia zrobiłem jakieś 20min od wyjścia z domu (jechałem tramwajem szukając właśnie takich ścian z trzema kolorami/etc), stałem tam może ze 20-30min żeby dobrze trafić w płeć, krok, położenie, ostrość i panning (:D), a tego ostatniego to już trochę dłużej szukałem, bo sobie łaziłem po mieście ze 2h i dopiero na to trafiłem. Później 10-20min czekania na odpowiednią osobę i fota jest. Czasu nie potrzeba na prawdę wiele...

Krzysiek27
15-03-2010, 16:46
1 u Ciebie chyba najfajniejsza. A jeszcze się spytam, jaka obróbka jest dopuszczalna, czy bez ograniczeń?

micles
15-03-2010, 17:14
Im zwyczajniej, tym lepiej :D Chodzi o dobry pomysł na fotę. Jeżeli jakiś środek obróbki jest konieczny do przekazania twojej wizji, to go zastosuj.

Krzysiek27
15-03-2010, 17:26
No przy tym temacie mam tyle pomysłów, że ciężko będzie wybrać jedną fote. Ale podejrzewam że wpadłem na to samo co inni.

Goomis
15-03-2010, 18:52
Micles popraw nazwę JPG na następny temat!
ahh czy to tak trudno trzymać się zasad, żeby później było mniej roboty? :-P

micles
15-03-2010, 19:54
Last edited by Czacha; Dzisiaj at 13:42. :
Nazwa JPGa : onassignment02.jpgDONE!

MatusP
15-03-2010, 20:03
Jestem w szoku, że wszyscy potraktowali tak dosłownie ten temat. Szkoda..

A jak byś poponował? Potraktować kolory metaforycznie? Ja nawet nie miałbym pomysłu, jak to zrobić niekonwencjonalnie, a co dopiero zrobić to w 7 dni.

MacGyver
15-03-2010, 20:05
Im zwyczajniej, tym lepiej :D Chodzi o dobry pomysł na fotę. Jeżeli jakiś środek obróbki jest konieczny do przekazania twojej wizji, to go zastosuj.
Oj micles, micles, jak zwykle mędrkujesz a o streetphoto masz pojęcie raczej marne. Pooglądaj sobie galerie specjalistów, np tych facetów:
http://www.mattstuart.com/
http://www.piotrkoszczynski.com/galeria.php
http://www.seconds2real.com/
http://www.in-public.com/
a potem zastanów się w spokoju nad swoimi fotami :-|

micles
15-03-2010, 20:12
Kawę na ławę poproszę, bo galerie obejrzałem i wniosków nie mogę skonstruować. Zwyczajnie = bez HDRów, domalowywania tekstur, fakeGO i innych tego typu bajerów.

leCoq
15-03-2010, 20:30
Jak ktoś narzeka na zbyt dosłowne potraktowanie tematu to niech wrzuci swój niedosłowny pomysł:) Wszyscy się czegoś nauczymy (a od tego ten wątek chyba jest).

gonzo44
15-03-2010, 23:27
Liczyłem na mniej dosłowne potraktowanie tematu. A jeżeli już dosłowne to chociaż z wykorzystaniem światła (kolorowego), koloru skóry etc.

micles
15-03-2010, 23:29
Będzie następna edycja, to będziecie mogli się wykazać mniej dosłownymi traktowaniami tematów ile dusza zapragnie.

djaras
19-03-2010, 00:15
Oj micles, micles, jak zwykle mędrkujesz a o streetphoto masz pojęcie raczej marne. Pooglądaj sobie galerie specjalistów, np tych facetów:
http://www.mattstuart.com/...


Ta galeria mnie zmiotła!... zastanawiam sie tylko, czy facet ma takie szczescie, czy celowo wyczekuje moment...?

micles
19-03-2010, 00:22
Ustawiane :D

Czacha
19-03-2010, 00:32
nie ustawiane.. uliczna fotografia to umiejetne patrzenie, przewidywanie sytuacji, wyciaganie wnioskow oraz lud szczescia .. Tobie micles te trzy pierwsze rzeczy nie groza, a samo szczescie nie wystarczy, pomimo ze zwykle sprzyja glupim lub poczatkujacym ;)

micles
19-03-2010, 00:36
Wiem, wiem, tak sobie żartowałem.

Powracając do tematu : jak wam zdjęcia idą?

leCoq
19-03-2010, 17:46
Pomysł jest. Z czasem gorzej. Ale mam nadzieję, że zdążę:)

Vitez
19-03-2010, 17:50
samo szczescie nie wystarczy, pomimo ze zwykle sprzyja glupim lub poczatkujacym ;)

A za którego z nich uważasz miclesa? :roll:

Krzysiek27
21-03-2010, 17:22
Niestety choroba i dzisiejsza pogoda pokrzyżowała mi plany. Miałem kilka pomysłów ale od wtorku leżę w łóżku i nie wyrobie się niestety ze zrobieniem zdjęcia. Mam nadzieje że uda mi się zrobić zdjęcie w następnym tygodniu, to pokażę poza ankietą.

trzeszcz6
21-03-2010, 18:29
Krzysiek27 to może wymyśl coś co możesz zrealizować w domu? pzdr :)

mate00sh
21-03-2010, 20:01
Ja niestety i tym razem odpadam, nie dam rady nic zrobić a nie mam zamiaru wrzucać żadnej szuflady bo nie o to chodzi w tej zabawie. Obiecuję poprawę na przyszły tydzień.

trzeszcz6
21-03-2010, 20:10
Ja już swoje wysłałem, tak trochę na ostatnią chwilę, ale jestem zadowolony z efektu :D pozdrawiam i czekam na sonde i oczywiście na zdjęcia reszty i temat na nasyępny tydzień :)

mate00sh
21-03-2010, 20:12
Ja mam pomysł już w miarę konkretny, ale nie dałem rady zrealizować.

Krzysiek27
21-03-2010, 20:20
Krzysiek27 to może wymyśl coś co możesz zrealizować w domu? pzdr :)

W sumie nawet o tym nie myślałem, ale zrobiłem przed chwilą jedno zdjęcie. Niestety nie jest za bardzo na temat, ale nie dam rady wymyślić nic lepszego. I tak postaram się w tygodniu zrobić zdjęcie, na które miałem pomysł i wrzucić tutaj. Zaraz wysyłam. Ciekaw jestem kolejnego tematu, bo na razie są całkiem fajne :)

trzeszcz6
21-03-2010, 20:50
W sumie nawet o tym nie myślałem, ale zrobiłem przed chwilą jedno zdjęcie. Niestety nie jest za bardzo na temat, ale nie dam rady wymyślić nic lepszego. I tak postaram się w tygodniu zrobić zdjęcie, na które miałem pomysł i wrzucić tutaj. Zaraz wysyłam. Ciekaw jestem kolejnego tematu, bo na razie są całkiem fajne :)

Ciesze się, że mogłem pomóc :)

micles
21-03-2010, 21:12
Jak na razie dostałem foty od :

zmaku
trzeszcz6
MatusP
airhead

Brakuje sześciu. Macie jeszcze 4h.

Sergiusz
21-03-2010, 22:12
Tematy marne, efekty mierne to i frekwencja kiepska. Może wypada pomyśleć nad zmianą dowódcy?

Krzysiek27
21-03-2010, 22:37
Ja też już wysłałem. Daj znać Micles jak dojdzie.

trzeszcz6
21-03-2010, 23:30
Co z nowym tematem?

Krzysiek27
21-03-2010, 23:41
Pewnie będzie o 0:00 Jak skończy się termin 2 assignmentu.

airhead
22-03-2010, 00:13
jednak mam szansę wygrać... walkoverem reszty :)

Krzysiek27
22-03-2010, 00:23
Dlatego też wysłałem, zawsze jakieś punkty wpadną :D

trzeszcz6
22-03-2010, 00:48
jednak mam szansę wygrać... walkoverem reszty :)

Chcialbys, nie dam Ci! :P

MatusP
22-03-2010, 00:56
Chcialbys, nie dam Ci! :P

airhead - możesz liczyć na trzecie miejsce, bo jest już nas, niezłomnych, dwóch! :)

airhead
22-03-2010, 01:09
hie, hie, zobaczymy za 70 dni :P
tak na poważnie - można by już nową sondę zamieścić, bo bym opublikował tamte foty na blogu

pawciolbn
22-03-2010, 01:11
to i ja się dopiszę, jeśli można ?

Krzysiek27
22-03-2010, 01:11
Tamta sonda kończy się jutro o 9 dopiero, wiec następna bedzie pewnie wystawiona też jutro. A gdzie kolejny temat?

micles
22-03-2010, 01:28
Sorki, ale zasiedziałem się przy pisaniu projektu zaliczeniowego (Reversi w C, z różnymi ficzerkami)


Tegotygodniowy temat to :


"Na granicy"


Mail : on.assignment@o2.pl
Nazwa JPGa : onassignment03.jpg
Termin : do 28.03.2010r, 23:59
Link do obszerniejszego regulaminu, zasad wysyłania zgłoszeń na maila, ... : TU (http://canon-board.info/showpost.php?p=781369&postcount=76)
Punktacja : TU (http://canon-board.info/showpost.php?p=782104&postcount=96)

Zdjęcia mogą być zarówno reporterskie jak i pozowane.
Proszę zachować pełną zgodność z tematem.
Zakazuje się również wysyłania zdjęć zrobionych przed chwilą obecną (21.03.2010r, 23:59).

Goomis
22-03-2010, 01:37
Ja też dałem zdjęcie - temat był fajny, można było dać coś mocnego, ja ze swojej foty teraz jestem niezbyt zadowolony no ale cóż... Może teraz będzie lepiej :-D

micles
22-03-2010, 01:38
Nie dostałem jeszcze czterech fot. Jeżeli zdążycie przed jutrzejszym pojawieniem się Tomasza1972, to może załapiecie się na sondę...

Punkty za pierwszego Assignmenta przyznam po zamknięciu sondy (czyli po 9:06).

micles
22-03-2010, 13:51
Zdjęcia na sondę wysłane do Tomasza1972. Czekamy na wystawienie.

Tymczasem wyniki pierwszej tury :

(numerki przed nickami to numery zdjęć z sondy)

1. zmaku 3,5pkt
2. deffik 2pkt
3. trzeszcz6 6pkt
4. Goomis 20pkt
5. Krzysiek27 13pkt
6. airhead 3,5pkt
7. MatusP 13pkt
8. leCoq 8pkt

Gratuluję wygranej Goomisiowi. Krzysiek27, MatusP - zasłużone drugie miejsce egzekwo - niezłe pomysły!

trzeszcz6
22-03-2010, 14:15
A ile zdjec w koncu doszlo? Czekam na ta sonde, bo strasznie jestem ciekawy jak inni potraktowali ten temat. Czy bedzie oklepanie czy nie :) no zobaczymy, oby szybko :D
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Sorry nie zauwazylem, ze juz jest :) nie jest zle, myslalem ze beda same zdjecia architektury stary i nowy budynek, a jest roznie :) super :)

airhead
22-03-2010, 21:33
a co to za 3,5pkt? to za to ex aequo?

MatusP
22-03-2010, 21:38
a co to za 3,5pkt? to za to ex aequo?

ex actly, za ex aequo.

micles
22-03-2010, 22:39
No były chyba dwa ex aequo, to dałem średnią arytmetyczną punktów obu miejsc...

leCoq
23-03-2010, 16:56
@Sergiusz - tak szybkie tempo sprawia że ciężko jest za każdym razem zrobić zdjęcie, a skoro efekty takie cienkie, to może pokaż swój pomysł na temat? Naprawdę chcę się uczyć:)

A poza tym - mała dyskusja o zdjęciach z poprzedniego tematu chyba byłaby na miejscu - fajnie zobaczyć co inni sądzą i samemu wypowiedzieć się zarówno na temat swojego zdjęcia jak i prac innych.

A co do nowego tematu - w tym tygodniu zdążę na pewno!:]

Goomis
23-03-2010, 19:26
Ja dziękuję wszystkim uczestnikom za 1 rundę :-D
Osobiście glosowałem na 7 - fajnie uchwycone, ma coś w sobie :-)
Mam jeszcze taką małą myśl dla reszty zaangażowanej w zabawę. Moja fota miała w zasadzie nie powstać :-P Ten pomysł nasunął mi się jako pierwszy i właściwie jedyny :-P Miałem moment, w którym uważałem, że jest głupi i chciałem nic nie dawać - bo czasu już nie było żeby wymyślić i zrobić coś innego. No ale spiąłem się, zrobiłem i wysłałem fotę w ostatniej chwili no i proszę :-D Także wniosek z tego taki żeby się nie poddawać ;-)
Życzę udanych kadrów w bieżącym temacie ;-)

MacGyver
23-03-2010, 20:21
A może wydłużcie sobie te terminy ? Zdjęcia będą lepsze, zabawa ciekawsza, tak sądzę.

MatusP
23-03-2010, 20:46
A może wydłużcie sobie te terminy ? Zdjęcia będą lepsze, zabawa ciekawsza, tak sądzę.

Byłbym za. Tydzień to często za mało, żeby zrobić jakiekolwiek zdjęcie zgodne z tematem, a co dopiero zdjęcie dobre.

Sergiusz
23-03-2010, 20:49
@Sergiusz - tak szybkie tempo sprawia że ciężko jest za każdym razem zrobić zdjęcie, a skoro efekty takie cienkie, to może pokaż swój pomysł na temat? Naprawdę chcę się uczyć:)

A poza tym - mała dyskusja o zdjęciach z poprzedniego tematu chyba byłaby na miejscu - fajnie zobaczyć co inni sądzą i samemu wypowiedzieć się zarówno na temat swojego zdjęcia jak i prac innych.

A co do nowego tematu - w tym tygodniu zdążę na pewno!:]

Takie tempo jest dobre do łapania pcheł a nie do robienia zdjęć z czym się zgadzam w zupełności. Jeśli konkurs ma mieć charakter edukacyjny to temat nie tylko figurował by jako puste hasło ale dobrze jak by prowadzący napisał wprowadzenie w jego arkana. A tak patrząc z boku to odnoszę wrażenie, że całość jest chaotyczna a do tego na łapu capu. Nie wiem cóż by się stało aby zapodać tematy z góry na miesiąc lub dwa aby uczestnicy mogli odpowiednio się przygotować?

micles
23-03-2010, 22:54
A może wydłużcie sobie te terminy ? Zdjęcia będą lepsze, zabawa ciekawsza, tak sądzę.W gazecie dostaje się nawet i kilkanaście tematów na dzień i jak nie ma ciekawej foty, to gromy lecą z nieba :D

Aczkolwiek nieco podzielam też wasze zdanie, widać, że uczestnicy nie wyrabiają.

To co, rozciągamy jednostkę czasu do dwóch tygodni? Jak uzyskam >50% poparcie ze strony uczestników, to zmieniamy.

michalab
23-03-2010, 23:20
Patrząc z boku, wydaje mi się, że lepiej zamiast wydłużać czas pomiędzy kolejnymi tematami, to dać dłuższy czas od ogłoszenia tematu do publikacji zdjęć (np. miesiąc bo dwa tygodnie to też mało), ale utrzymać tygodniowe tempo dawania nowych tematów, zdjęcia więc też będą co tydzień. Dzięki temu będzie i ciekawie i więcej czasu na zastanowienie nad tematem.

Goomis
24-03-2010, 00:07
Patrząc z boku, wydaje mi się, że lepiej zamiast wydłużać czas pomiędzy kolejnymi tematami, to dać dłuższy czas od ogłoszenia tematu do publikacji zdjęć (np. miesiąc bo dwa tygodnie to też mało), ale utrzymać tygodniowe tempo dawania nowych tematów, zdjęcia więc też będą co tydzień. Dzięki temu będzie i ciekawie i więcej czasu na zastanowienie nad tematem.

No to jest lepsze rozwiązanie. Micles przygotuj 4tematy do weekendu ;)

micles
24-03-2010, 01:07
No to jest lepsze rozwiązanie. Micles przygotuj 4tematy do weekendu ;)Kurde, teraz to ja się nie wyrobię :D

Sergiusz
24-03-2010, 03:08
Nie wyrabiasz się merytorycznie a to z powodu braku doświadczenia. Nie wykorzystujesz w tematach aspektów pory roku czy pogody. Tematy są nieciekawe i wręcz wieje nudą. Dlatego jest marna frekwencja.

MacGyver
24-03-2010, 08:46
W gazecie dostaje się nawet i kilkanaście tematów na dzień i jak nie ma ciekawej foty, to gromy lecą z nieba :D

W gazecie się pracuje za pieniądze, a nie robi foty w międzyczasie czy przy okazji. To zabawa dla fotoamatorów a nie poważny konkurs, stąd moja propozycja. Każdy ma jakąś pracę czy studia i nie rzuci wszystkiego, bo mu akurat światło przypasuje.

micles
24-03-2010, 15:07
Nie wyrabiasz się merytorycznie a to z powodu braku doświadczenia. Nie wykorzystujesz w tematach aspektów pory roku czy pogody. Tematy są nieciekawe i wręcz wieje nudą. Dlatego jest marna frekwencja.Brak doświadczenia jest oczywisty, bo taką zabawę organizuję po raz pierwszy, a na czymś trzeba się nauczyć. Pory roku - napiszę, że ma być zimowa fota i będziemy czekać pół roku? Pogoda - może zdarzyć się, że nie będzie padać i przez miesiąc i co?

Chcesz wymyślać tematy? Mogę przekazać ci to stanowisko.

leCoq
24-03-2010, 15:27
Jestem za wydłużeniem czasu do dwóch tygodni:)

A co do tematów - jak dla mnie owszem nie są jakieś zatrważająco oryginalne, ale na pewno są ciekawe. I fajne zobaczyć na jak wiele sposobów można zinterpretować jedno hasło (i zorientować się że mało osób chwyta moją interpretacje:P).

A jeżeli Sergiusz ma aż tak fantastyczne tematy wykorzystujące "aspekty pory roku i pogody" to może micles na jedną rundą odda przewodnictwo i zobaczymy co z tego wynika? Tylko błagam ! Niech to się nie skończy na temacie z rodzaju "Przylaszczki kwitnące w pierwszych promieniach wiosennego słońca"...

Sergiusz
24-03-2010, 19:25
Brak doświadczenia jest oczywisty, bo taką zabawę organizuję po raz pierwszy, a na czymś trzeba się nauczyć. Pory roku - napiszę, że ma być zimowa fota i będziemy czekać pół roku? Pogoda - może zdarzyć się, że nie będzie padać i przez miesiąc i co?

Chcesz wymyślać tematy? Mogę przekazać ci to stanowisko.
To oczywiste. Będzie się kurzyć!

Jeśli podasz dwanaście kolejnych tematów określając datę graniczną to pomimo tygodniowego terminu, który utrzymasz uczestnicy będą mieli trzy miechy czasu aby przygotować się i podejść odpowiednio do tematu. Potem to już wystarczy z miesiąca na miesiąc podawać kolejne cztery tematy. Też masz wakacje, sesje czy inne obowiązki a w ten sposób zachowasz ciągłość. Ja tam nie jestem zainteresowany stanowiskami bo i tak ostatnio mam mało czasu. Skoro się podjąłeś to ciągnij.

micles
24-03-2010, 20:49
Dobra, w takim razie w najbliższą Niedzielę zarzucę wszystkimi tematami aż do końca tej edycji.

trzeszcz6
24-03-2010, 20:59
micles, nie pokazałeś swoich zdjęć do tematu "dwa światy" zrobiłeś jakieś? :)

micles
24-03-2010, 21:19
Obrobię i wstawię jak znajdę chwilę czasu. Reversi jeszcze mi w 100% nie działają tak jak bym sobie tego życzył :D

MatusP
24-03-2010, 21:40
W gazecie dostaje się nawet i kilkanaście tematów na dzień i jak nie ma ciekawej foty, to gromy lecą z nieba :D


A czy w gazecie też dostaje się abstrakcyjne tematy, których nawet nie wiadomo, gdzie szukać? Czy raczej dostajesz konkretne zadanie typu: "idź na to spotkanie/imprezę/wypadek/whatever i zrób dobre zdjęcia które oddadzą klimat i/lub pokażą, co się tam po kolei działo"?

micles
24-03-2010, 21:52
"Idź na to spotkanie/imprezę/wypadek/whatever i zrób dobre zdjęcia które oddadzą klimat i/lub pokażą, co się tam po kolei działo" + takie, których nie będą miały inne gazety. (W skrócie na tym to polega :D)

Krzysiek27
24-03-2010, 22:18
Ok, a przedłużymy termin na "Na granicy" o tydzień?

micles
24-03-2010, 23:35
Cóż... Nie wiem :D

Krzysiek27
26-03-2010, 19:14
To jak pozostali, a przede wszystkim micles, zgadzacie się na przedłużenie terminu tego assignmentu o tydzień? Kiepsko stoję z czasem w tym tygodniu.

MatusP
26-03-2010, 19:20
Ja się zgadzam. Nie mam jeszcze absolutnie żadnego pomysłu na tegotygodniowy temat :/

zmaku
26-03-2010, 22:44
A mi się wydaje, że takie przedłużanie trochę mija się z celem. Każdy z nas, zgłaszając akces do zabawy, wiedział jakie są zasady, ile czasu dane jest na realizację danego tematu i w swoim tygodniowym planie zajęciowym/pracowym/innym powinien postarać się wygospodarować nieco czasu na zdjęcie. Zabawa miała nieco ożywić forum, zaktywizować ludzi do fotografowania, a poprzez takie działania IMHO cała idea nieco się rozpływa...
!!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
Za dużo tego "nieco" a edycji brak :|

Krzysiek27
28-03-2010, 20:01
Ok, czyli termin do dziś do północy? Zrobiłem coś, co prawda nie najlepsze, ale zawsze.

zmaku
28-03-2010, 20:06
W sumie to nie zostało jednoznacznie określone :) Mój powyższy wywód to jedynie zdanie jednego z uczestników, bo przecież mamy demokrację podobno :D

Krzysiek27
28-03-2010, 20:18
Nie no w sumie to się z Tobą zgadzam, bo rzeczywiście idea tej zabawy była jasna. Ciekawe czy micles poda tematy już do końca, bo coś się nie odzywa. Nie wiem czy wysyłać zdjęcie?

zmaku
28-03-2010, 20:48
Jak poda to poda, jak nie to będzie jeden ;) Swoje zdjęcie wysłałem, w razie czego poczeka :)

trzeszcz6
28-03-2010, 21:54
ja się dziś nie wyrobię :( trudno :) chyba że zostanie przedłużone :D

micles
28-03-2010, 22:09
Wydłużamy termin tematu "Na Granicy" o tydzień, bo wysłały tylko 2 osoby. Coś czuję, że zmuszanie was do wysiłku fotograficznego mi nie idzie :D

Zarzucam wszystkimi tematami :

3. (04.04) Na Granicy
4. (11.04) Matrycą równolegle do ziemi (+/- 20 stopni, ale im mniej odchylenia, tym lepiej)
5. (18.04) Speed - Niebezpieczna prędkość
6. (25.04) Pomyłka (tak, taki temat :D)
7. (02.05) Zwycięstwo (tak na zakończenie)

airhead
29-03-2010, 00:10
Wydłużamy termin tematu "Na Granicy" o tydzień, bo wysłały tylko 2 osoby. oj, chyba konkurs Ci się rozwalił :/

mate00sh
29-03-2010, 09:41
A mi się w końcu udało coś wysłać o czasie...:D

trzeszcz6
29-03-2010, 16:55
Mam pytanie, skoro mamy podane wszystkie tematy to muszą być one zrealizowane w konkretnym tygodniu czy nie muszą? :)

micles
29-03-2010, 16:59
Muszą. Inaczej ktoś by odklepał wszystkie w tydzień i później miał z głowy i nici z konceptu regularnego focenia...

Mellan
29-03-2010, 17:18
Muszą. Inaczej ktoś by odklepał wszystkie w tydzień i później miał z głowy i nici z konceptu regularnego focenia...

Pozwolę sobie wtrącić: racja Miclesa jest bezsprzeczna, taki miał plan na to wszystko.
Pytanie jedynie skąd będzie wiadomo kiedy jakie zdjęcie zostało zrobione, jak foty bez exifów idą?
I drugie: jak okazja ewidentnie wychodzi naprzeciw tematowi, ale tydzień czy dwa wcześniej, to zawodnik ma rezygnować "bo nie czas"? :)

micles
29-03-2010, 17:32
Uczciwość ponad wszystko. Tak samo wcześniej nie wiadomo było, czy ktoś daje fotę nie z szuflady...

MatusP
29-03-2010, 18:54
Dzięki temu konkursowi zrozumiałem, jak złym byłbym reporterem (gdybym w ogóle chciał nim być) i jak obowiązek wykonania z góry narzuconych zdjęć w określonym czasie zabija radość z focenia. Nie wiem, czy będzie mi się chciało dalej się w to bawić.

Wszak
Czym ryzykuję? Banem najwyżej..

micles
29-03-2010, 19:25
Kobieto, puchu marny! :D

Tak mi się dzisiaj trafiło na yt : http://www.youtube.com/watch?v=LSBCs0BFuKk (coś w stylu mojego pomysłu :D)

MatusP
29-03-2010, 19:29
kobieto, puchu marny! :d


hę???

trzeszcz6
29-03-2010, 22:51
A i dzięki wszystkim którzy głosowali na nr 3 w temacie "dwa światy" nie spodziewałem się aż tylu głosów, szczególnie że to miejsce zobaczyłem przez przypadek :) jeszcze raz dzięki :)

MatusP
29-03-2010, 22:56
trzeszcz zasłużyłeś - to było chyba jedyne zdjęcie w zestawieniu, które jakoś się broniło. Jaz ze swojego 3 miejsca też jestem zadowolony, bo fotka została trzepnięta zupełnie od niechcenia.