PDA

Zobacz pełną wersję : Canon S3IS rozładowuje szybko baterię



genzos
28-02-2010, 21:29
Witam,

Od pewnego czasu zauważyłam, że mój aparat coś za szybko rozładowuje baterię. Obojętnie czy są to akumulatorki czy nowe baterie. Wcześniej starczała bateria na bardzo bardzo długo, zawsze używałam akumulatorki tej samej marki Duracel, do tego ładowarka tej samej marki, myślałam, że akumulatorki padły, kupiłam nowe, działały krótko.
Okazało się, że z nowymi bateriami ta sama historia a akumulatorki innej marki wogóle nie działają z moim aparatem!
Kupiłam nówki sztuki i nadal to samo, wątpie więc, że może to być wina baterii, myślę, że jest coś z aparatem.

Czy ktoś miał podobny problem? Czy warto naprawiać aparat? Jestem do niego przywyczajona i wystarcza moim potrzebom. Czy ktoś wie ile kosztowałaby naprawa?

v.1958
28-02-2010, 23:28
może to problem uszkodzonej ładowarki? dasz radę zmierzyć napięcie świeżo naładowanych akumulatorów?

roshuu
28-02-2010, 23:29
Canon EOS S3IS
Hmm.. cos nowego? :)

genzos
01-03-2010, 13:57
nic nowego, nie pamiętam dokładnie modelu, wiem ze to eos a reszta jest napisana na aparacie. aparat byl kupiony w usa. z reszta to chyba nie istotne.
mysle ze dam rade zmierzyc napiecie ladowarki,
ale to nie wyjasnia sprawy dlaczego wyaldowuja sie szybko nawet normalne baterie czy czyjes akumulatorki ladowane w innej ladowarce.

Vitez
01-03-2010, 16:29
wiem ze to eos a reszta jest napisana na aparacie

Wiesz że to EOS?
A wiesz że 'EOS' to nazwa lustrzanek Canona. I tylko i wyłącznie lustrzanek (analogowych i cyfrowych). A nazwa S3 IS na korpusie sugeruje że rozmawiamy o kompakcie cyfrowym, nie lustrzance.
Tak więc czy na pewno jesteś pewna że to EOS?
Jak tak to masz jakiś eksperymentalny model bo nie ma w świecie lustrzanek Canona modelu oznaczonego S3IS.
Choć raczej podejrzewam że po prostu Tobie to wszystko jedno czy kompakt czy lustrzanka... co nie oznacza zezwolenia na wprowadzanie innych w błąd :roll: .

genzos
01-03-2010, 23:27
http://www.dpreview.com/news/0602/06022111canons3is.asp

Bardzo proszę o pomoc na problem jak w temacie.

roshuu
01-03-2010, 23:43
http://www.dpreview.com/news/0602/06022111canons3is.asp

Bardzo proszę o pomoc na problem jak w temacie.

mam wersje wczesniejsza tego aparatu. U mnie ten problem nie wystapil ale moze jest to wina wlaczonej w tryb ciagly stabilizacji, badz ustawienia na full jasnosc wyswietlacza. Nic innego nie przychodzi mi do glowy. Skoro nowe baterie zachowuja sie podobnie i nic w ustawieniach aparatu nie zmienialas, moze to wina stykow.. Najlepiej oddaj do serwisu na "przeglad" i wycene. Jesli koszt bezie wiekszy niz 150zl to nie wiem czy jest sens to robic.

Vitez
02-03-2010, 17:28
http://www.dpreview.com/news/0602/06022111canons3is.asp


No to to jest PowerShot (oznaczenie serii kompaktów) a nie EOS (oznaczenie lustrzanek).

A na temat - ja bym słał do serwisu. No ale co to za pomoc...

genzos
02-03-2010, 21:54
Skoro wina styków, to zaproponuje coś takiego, aczkolwiek proszę o opinię.
Mieszkam za granicą i tu można kupić taki specjalny spray do czyszczenia kontaktów elektrycznych, gniazdek, po polsku to chyba antyutleniacz, czyści z tlenków, które powodują rdze itd.
Może spróbować najpierw tym?

Do roshuu: sama nie wpadłabym na zdefiniowanie tego problemu w ten sposób, gdyby nie podobny problem u moich znajomych z aparatem (co prawda innej firmy), ale u nich ostatecznie bateria wyładowywała się po 5 zdjęciach. Oni nie potrafili naprawić tego aparatu więc ostatecznie kupili nowy. Natomiast ja chciałam spróbować, bo być może ktoś jeszcze miał ten problem i znalazł rozwiązanie.

roshuu
02-03-2010, 22:03
Skoro wina styków, to zaproponuje coś takiego, aczkolwiek proszę o opinię.
Mieszkam za granicą i tu można kupić taki specjalny spray do czyszczenia kontaktów elektrycznych, gniazdek, po polsku to chyba antyutleniacz, czyści z tlenków, które powodują rdze itd.
Może spróbować najpierw tym?

Do roshuu: sama nie wpadłabym na zdefiniowanie tego problemu w ten sposób, gdyby nie podobny problem u moich znajomych z aparatem (co prawda innej firmy), ale u nich ostatecznie bateria wyładowywała się po 5 zdjęciach. Oni nie potrafili naprawić tego aparatu więc ostatecznie kupili nowy. Natomiast ja chciałam spróbować, bo być może ktoś jeszcze miał ten problem i znalazł rozwiązanie.

Ja nie jestem pewny na 100%, ze to styki wiec nie polecam Ci ich czyszczenia. Raczej chodzilo mi o jakies ewentualne wewnetrzne "grzanie" elektorniki co powodowac moze nagle rozladowanie baterii. Najlepiej oddaj do ekspertyzy do serwisu.

Pingwin Wielki
04-03-2010, 23:15
Może jakieś "zimne luty" na płytce drukowanej. W warunkach domowych raczej ciężkie do naprawienia, w serwisach elektronicznych powinni dać radę. Najlepiej zacząć od firmowego.